• خانه
  • اخبار
  • iMessage و WhatsApp را مجبور کنید از دیگر پیام رسان های اتحادیه اروپا پشتیبانی کنند

iMessage و WhatsApp را مجبور کنید از دیگر پیام رسان های اتحادیه اروپا پشتیبانی کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
iMessage و WhatsApp را مجبور کنید از دیگر پیام رسان های اتحادیه اروپا پشتیبانی کنند

اگر از کاربران حرفه‌ای دنیای فناوری هستید، باید بدانید که اتحادیه اروپا همواره در صدد ایجاد شرایط بهتر در دنیای مجازی به نفع خود بوده است و این امر از طریق قانون‌گذاری و اجبار شرکت‌های غیراروپایی به تبعیت از اتحادیه اروپا انجام می‌شود. الزامات. قوانین داده است. اکنون، در مورد دوم، می بینیم که iMessage و WhatsApp مجبور به پشتیبانی از پیام رسان های دیگر اتحادیه اروپا هستند. اس ترنجی با من باش.

iMessage و WhatsApp را مجبور به پشتیبانی از پیام رسان های دیگر کنید. چطور چنین چیزی ممکن است؟

در دو سال گذشته، قانونگذاران، به ویژه در اتحادیه اروپا، به شرکت های بزرگ فناوری نگاه کرده اند. AppleInsider اعلام می کند که آخرین پیشنهاد این بار برای برنامه های پیام رسانی مانند iMessage، WhatsApp و Facebook Messenger است. اتحادیه اروپا می خواهد این برنامه ها را مجبور به ارسال و دریافت پیام، تماس، ویدئو و فایل های کوچکتر از برنامه های چت کند.

کاهش کمیسیون اپل برای توسعه دهندگان کوچک اعمال شد

به نظر می رسد اتحادیه اروپا می خواهد iMessage و Facebook Messenger بتوانند پیام های چت را از رقبای کوچکتر خود دریافت کنند. همانطور که می بینید، این بخشی از تلاش های اتحادیه اروپا برای ایجاد فضا برای رقابت در دنیای فناوری است، زیرا پارلمان اروپا در حال حاضر چندین پیشنهاد ضد انحصار دارد که به این موضوع می پردازد. این قانون در واقع بخشی از یک پیشنهاد بزرگتر برای قانونی به نام قانون بازارهای دیجیتال (DMA) است که قبلاً در مورد آن گزارش داده ایم.

جالب اینجاست که DMA به پلتفرم‌های پیام‌رسان بزرگ (مانند موارد ذکر شده در بالا) نیاز دارد تا به سرویس‌هایشان اجازه دهند با پلتفرم‌های پیام‌رسان کوچک‌تر کار کنند. مانند Google Messages و iMessage که می تواند بین کاربران اندروید و آیفون پیام ارسال و دریافت کند. اگر DMA تصویب شود و تبدیل به قانون شود، برای هر شرکتی که حداقل 45 میلیون کاربر فعال در ماه و 10000 کاربر فعال شرکتی در سال داشته باشد، اعمال خواهد شد. البته این قانون فقط در اروپا اعمال می شود.

iMessage و WhatsApp را مجبور به پشتیبانی از پیام رسان های دیگر کنید

وقتی درباره این قانون صحبت می کنیم، مهم است که بدانیم در صورت تبدیل شدن به قانون چه اتفاقی برای شرکت هایی می افتد که تصمیم می گیرند از قانون تبعیت نکنند. شرکت‌هایی مانند اپل و متا، در میان سایر غول‌های فناوری، در صورت عدم رعایت این قوانین ممکن است با جریمه‌ای تا 10 درصد از گردش مالی سالانه جهانی خود مواجه شوند. در صورت ادامه سرپیچی از قانون، جریمه برای تخلفات مکرر تا 20 درصد افزایش می یابد.

ممکن است تعجب کنید که چگونه یک پلتفرم قابلیت همکاری و پیام رسانی می تواند یک مشکل امنیتی مهم را حل کند. حداقل آندریاس شواب، گزارشگر پارلمان اروپا در مورد پرونده گزارش شده توسط TechCrunch، اتحادیه اروپا معتقد است که می توان این کار را با خیال راحت انجام داد.

اپل تغییرات اساسی در اپ استور ایجاد کرده است: قوانین جدید برای ارتباطات و صندوق کوچک برای حمایت از توسعه دهندگان

وی گفت که مجلس همواره همکاری با رسانه ها را مد نظر داشته است. وی افزود: اگر رگولاتورهای مخابراتی اعلام کنند امکان ارائه چت های گروهی رمزگذاری شده در یک بازه زمانی مشخص وجود ندارد، در اسرع وقت این کار را انجام خواهند داد. در اصل، اتحادیه اروپا می‌خواهد از امنیت برنامه‌های پیام‌رسانی مختلف هنگام مبادله پیام‌ها، عکس‌ها، ویدیوها و سایر فایل‌ها اطمینان حاصل کند، در حالی که رمزگذاری انتها به انتها در دسترس است.

اما، همانطور که بسیاری از شما ممکن است بدانید، DMA فقط برای پیام رسانی نیست. این قانون همچنین پلتفرم‌ها را موظف می‌کند که به کاربران حق انتخاب از طریق مرورگرهای وب، موتورهای جستجو و حتی دستیارهای مجازی که در دستگاه‌های خود استفاده می‌کنند، بدهند. قانون DMA هنوز نهایی نشده است. با این حال او به سمت قانون شدن پیش می رود.

این قانون در حال حاضر در انتظار تصویب توسط پارلمان و شورای اروپا است و در حال حاضر هیچ جدول زمانی برای تغییر تغییرات ذکر شده در بالا وجود ندارد. در سال 2020، پارلمان اروپا از غول های فناوری مانند اپل و گوگل دعوت کرده است تا در مذاکرات مربوط به قوانین بازار دیجیتال شرکت کنند.

iMessage و WhatsApp را مجبور به پشتیبانی از پیام رسان های دیگر کنید

به طور کلی هدف DMA مبارزه با شیوه‌های ضدرقابتی است که نوآوری را محدود می‌کند و هدف آن این است که به توسعه‌دهندگان کوچک‌تر فرصت بهتری برای رقابت با رقبای بزرگ‌تر بدهد. یکی دیگر از مواردی که این لایحه پیشنهاد می کند این است که اپل فروشگاه های نرم افزاری را بازگشایی کند و رقابت منصفانه را جایگزین آیفون و آیپد کند.

مطابق با PhoneArenaاخیراً این انتظار وجود داشت که DMA تا پایان ماه مارس رسمی شود. باید منتظر ماند و دید در نهایت چه اتفاقی می افتد و آیا این پیشنهاد به زودی تبدیل به قانون می شود یا خیر؟ نظر شما در این مورد چیست؟