• خانه
  • اخبار
  • iMessage و FaceTime را در آیفون به دلیل خطای eSIM غیرفعال کنید

iMessage و FaceTime را در آیفون به دلیل خطای eSIM غیرفعال کنید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
iMessage و FaceTime را در آیفون به دلیل خطای eSIM غیرفعال کنید

اشکالات و نقص های نرم افزاری همیشه بخشی از تجربه کاربری محصول بوده است. این در برخی موارد بسیار آزاردهنده و گاهی بی تاثیر است. اخیرا iMessage و FaceTime در آیفون به دلیل خطای eSIM غیرفعال شدند که انتقادات زیادی را به همراه داشت. اس ترنجی با من باش.

غیرفعال کردن iMessage و FaceTime در آیفون …!

یک باگ eSim اخیراً با غیرفعال کردن تصادفی iMessage و FaceTime راه را برای مدل‌های آیفون هموار کرده است. مارک گورمن از بلومبرگ گفت که هنگام اتصال به حساب T-Mobile خود این مشکل را تجربه کرده است و سایرین نیز مشکلات مشابهی با حساب های اپراتورهای دیگر داشتند. گورمن همچنین می گوید که با یک خطای آزاردهنده در آیفون یا T-Mobile خود مواجه شده است.

ممکن است با سیم‌کارت‌های فیزیکی که معمولاً در شیار سیم‌کارت گوشی خود قرار می‌دهید، آشنا باشید، که به شما امکان برقراری تماس تلفنی، ارسال پیام‌های متنی و اتصال به خدمات اینترنت را می‌دهد. سیم کارت به تلفن شما اجازه می دهد تا به اپراتور شما متصل شود. اما eSIM یک سیم کارت دیجیتال است که به مادربرد گوشی متصل می شود و با تماس با اپراتور شما فعال می شود. اولین مدل های آیفونی که از eSIM استفاده می کنند، آیفون XR و آیفون XS 2018 هستند.

iMessage و FaceTime را در آیفون غیرفعال کنید

گورمن توئیت می کند که خطای بسیار بدی در آیفون برای اپراتورهای TMobile وجود دارد که در آن iMessage و FaceTime برای شماره تلفن دستگاه به طور تصادفی غیرفعال شده و راهی برای فعال کردن مجدد آن وجود ندارد. تنها راه حلی که برای من جواب داد استفاده از یک سیم کارت فیزیکی جدید بود که مشکل بسیار ناراحت کننده ای است. گورمن همچنین گفت که تا جایی که او می تواند بگوید، این خطا را می توان در iOS 15.4، iOS 15.5 و iOS 15.6 beta 1 مشاهده کرد.

دیگران می گویند که آنها با همان مشکل مشتریان غیر T-Mobile مواجه هستند و راه حلی وجود دارد که به آنها کمک کرده است. این باگ مشکل پیچیده ای نیست و برای رفع آن باید یک سیم کارت فیزیکی از شرکت مخابراتی خود بگیرید و در گوشی خود قرار دهید.

در هر صورت به نظر می رسد که این روش می تواند کارساز باشد. برخی دیگر می گویند که غیرفعال کردن و فعال کردن مجدد eSIM نیز موثر است، در حالی که بسیاری می گویند که مشکل را فقط با سیم کارت فیزیکی حل کرده اند. یکی از کاربران توییتر گفت که چه اتفاقی برای او افتاده است و مقامات T-Mobile نیز گفتند اپل نمی تواند مشکل را حل کند.

“هفته گذشته eSIM من که روی T-Mobile در آیفون 13 مکس مکس تنظیم شده بود، در اواسط روز غیرفعال شد و من سعی نکردم آن را دوباره فعال کنم و در هیچ کجای تنظیمات آن را فعال نکردم و دستگاه گفت بدون سرویس و eSIM روی گوشی. فعال نشد مجبور شدم T-Mobile را برای اتصال مجدد سیم کارت جدید مطلع کنم. بعد از اینکه روش‌های دیگر را امتحان کردم و جوابی دریافت نکردم، از من خواستند تنظیمات شبکه را بازنشانی کنم، اما جواب نداد.»

iMessage و FaceTime را در آیفون غیرفعال کنید

گورمن می گوید مشکلی با T-Mobile وجود ندارد و حتی از نماینده اپراتور برای فعال سازی سریع سیم کارت فیزیکی گوشی خود تشکر می کند. مقامات T-Mobile به او گفتند که دیگران نیز همین مشکل را دارند و اپل نمی تواند این خطا را برطرف کند. او گفت به همین دلیل شخصا به جای اپل به سراغ T-Mobile رفت. چون فکر می کرد اپل نمی تواند مشکل او را حل کند. او همچنین گفت که هیچ راهی برای تشخیص مشکل وجود ندارد که من قبلا امتحان نکرده باشم.

همانطور که اشاره کردیم، این فقط برای مشترکین T-Mobile نیست. بسیاری از کاربران این اپراتور بزرگ نیز در توییتر به این مشکل اشاره کردند. یکی از توییت‌ها نوشته بود: «من دقیقاً همین مشکل را با Verizon دارم. من قبلا از eSIM استفاده می کردم و به روز رسانی iOS 15.4 باعث ایجاد مشکل در iMessage و FaceTime در دستگاه من شد، اما اکنون باید eSIM را حذف کنم و با Verizon تماس بگیرم تا یک سیم کارت جدید برای رفع مشکل iMessage دریافت کنم. مشکل فقط مربوط به T-Mobile نیست، بلکه در iOS 15.4 خطا دارد.

مطابق با PhoneArenaظاهراً این باگ در همه جا وجود دارد، حتی خارج از ایالات متحده، اگر بتوانید به توییتر بروید (که این روزها پر از اخبار خرید آن توسط ایلان ماسک است)، می توانید این توییت را پیدا کنید که می گوید: “این اتفاق برای من در هند رخ داد. اپراتور Airtel من تمام تلاشم را کردم، اما هیچ چیز برای فعال کردن آن تغییر نکرد و در نهایت متوجه شدم که کار نمی کند. «به همین دلیل مجبور شدم سیم کارتم را عوض کنم و مشکلم به این صورت حل شد.» اگر این مشکل را دارید، بهتر است از سیم کارت جدید استفاده کنید یا از شرکت مخابراتی خود بخواهید که از یک سیم کارت جدید برای رفع مشکل استفاده کند.