• خانه
  • اخبار
  • H. Moser & Cie ساعت جدید خود را در مشکی ترین رنگ دنیا عرضه می کند

H. Moser & Cie ساعت جدید خود را در مشکی ترین رنگ دنیا عرضه می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
H. Moser & Cie ساعت جدید خود را در مشکی ترین رنگ دنیا عرضه می کند

ساعت جدید H. Moser & Cie با Vantablock پوشیده شده است که به عنوان سیاه ترین رنگ جهان شناخته می شود.

به گزارش فناوری اخبار فناوری تکنا، با توجه به محبوبیت زیاد و ویژگی های منحصر به فرد ساعت های هوشمند، سازندگان ساعت های مکانیکی سنتی نیز با روش های مختلف سعی دارند محصول خود را قانع کننده و جایگزینی منحصر به فرد به نمایش بگذارند. H. Moser & Cie که در نمایشگاه تجاری ژنو به نام Watches & Wonders شرکت کرده بود، با مفهوم جدید خود مرحله دیگری از طراحی ساعت ها را به نمایش گذاشت.

Vanta Black برای اولین بار توسط یک شرکت انگلیسی به نام Surrey NanoSystems به عنوان یک رنگ خاص ساخته شد تا بتواند حدود 99.98 درصد از نور مرئی را جذب کند. به همین دلیل رنگی خاص با خواص غیرعادی به حساب می آید. در این رنگ، نانولوله‌های کربنی عمودی به صورت میکروسکوپی قرار می‌گیرند که می‌توانند فوتون‌ها را بین لوله‌ها پراکنده کرده و آنها را به دام بیندازند. بنابراین تنها چند فوتون قادر به فرار خواهند بود. چشم انسان نیز اگر اجسامی را با رنگ و بند می بیند، فضای خالی سیاه را می بیند.

H. Moser & Cie هم اکنون از مشکی ترین رنگ جهان در صفحه خود استفاده می کند و آنها را بین 26600 تا 69000 به فروش خواهد رساند که استفاده از چنین طرحی باعث شده تا محصولات این شرکت ظاهری منحصر به فرد داشته باشد. زیرا هنگام نگاه کردن به صفحه ساعت، عقربه ها گویی در فضای خالی معلق می شوند.