• خانه
  • اخبار
  • Google Lens Multisearch جستجوی تصویر را به جای متن ارائه می دهد

Google Lens Multisearch جستجوی تصویر را به جای متن ارائه می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Google Lens Multisearch جستجوی تصویر را به جای متن ارائه می دهد

اگر بخواهیم کمی پیاز به داستان اضافه کنیم باید بگوییم که جستجو در گوگل اساسا مهارت خاصی را برای استفاده از کلمات کلیدی می طلبد و اگر اینطور نباشد ممکن است به نتیجه دلخواه نرسید. اما اکنون Google Lens Multisearch جستجوی تصویر را به جای متن ارائه می دهد. اس ترنجی با من باش.

ویژگی جستجوی تکراری لنز گوگل؛ اکنون به جای متن با تصاویر جستجو کنید

آیا تا به حال سعی کرده اید کلمات کلیدی مناسب را در جستجوی گوگل بیابید؟ اگر تا به حال این کار را انجام داده اید، ما دقیقا می دانیم که چه احساسی دارید، زیرا ممکن است همیشه به آنچه می خواهید نرسید. اما گوگل اکنون این مشکل را حل خواهد کرد. به گفته 9to5Google، این شرکت در حال معرفی ویژگی جدیدی در لنز گوگل است که هدف آن کمک به شما در یافتن چیزهایی است که نمی توانید به راحتی توصیف کنید. این قابلیت که Multisearch نام دارد به صورت بتا برای کاربران آمریکایی عرضه می شود و به شما امکان می دهد از چیزی عکس بگیرید و آن را جستجو کنید یا سوالی بپرسید.

ویژگی Multisearch در Google Lens اکنون در ایالات متحده برای Android و iOS در دسترس است. سپتامبر گذشته، گوگل سخنرانی اصلی خود را انجام داد و یکی از هیجان انگیزترین چیزهایی که غول فناوری Mountain View در این رویداد اعلام کرد، ارتقاء عظیم لنز گوگل بود. اکنون پس از مدتی قابلیت Multisearch برای آزمایش کنندگان بتا اندروید و iOS در دسترس است.

یک ویژگی جدید در بخش جستجوی گوگل به شما امکان نمایش اخبار جعلی و واقعی را می دهد

تقریباً می توان گفت که Multisearch یک روش کاملاً جدید برای جستجو در گوگل است و تمرکز آن کمک به شما در مواردی است که تمام کلمات برای توصیف آنها را ندارید. اساساً، با لنز گوگل از چیزی بسیار غیرقابل توصیف عکس می گیرید (یا حتی می توانید یک موجود را وارد کنید) و سپس اگر لیست نتایج را به سمت بالا بکشید و دکمه جدید “افزودن به جستجوی خود” را لمس کنید. می توانید از این بخش استفاده کنید.

این دکمه به شما امکان می دهد سوالی در مورد موضوع خود وارد کنید یا جستجوی خود را بر اساس رنگ، مارک یا سایر ویژگی های بصری تغییر دهید. اما معنی دقیق این چیست؟ در اینجا چند نمونه آورده شده است.

به عنوان مثال، شما از یک لباس نارنجی زیبا عکس یا اسکرین شات گرفته اید تا به دخترتان بدهید، اما می خواهید ببینید آیا این لباس با رنگ دیگری موجود است یا خیر؟ فقط سبز را به جستجوی خود اضافه کنید و نتایج احتمالاً لباس را به شما نشان می دهد (اگر گزینه سبز برای این لباس وجود داشته باشد).

قابلیت جستجوی تکراری لنز گوگل

مثال دیگر عکسی با ست غذاخوری شماست. به عنوان مثال، با عبارت «میز قهوه» می توانید میزی را پیدا کنید که با میز شما مطابقت داشته باشد یا شبیه آن باشد. یا تصور کنید مادرتان در سفر به شما می گوید از گیاهش مراقبت کنید. مطمئناً نمی خواهید این گیاه بمیرد، اما اگر دقیقاً ندانید چیست؟ همچنین ساده است و کافی است از آن عکس بگیرید و عبارت مراقبت از آن را اضافه کنید تا گوگل لنز شما را از این مشکل نجات دهد.

تا کنون نکات برجسته مد و دکوراسیون منزل بوده است و تاکنون بهترین نتایج جستجوی چندگانه در گوگل لنز مربوط به جستجوهای خرید بوده است. اما ما به راحتی می توانیم ببینیم که چگونه این ویژگی در آینده رشد می کند و حتی بیشتر از گذشته مفید می شود. مثال گوگل از گیاه رزماری در واقع نشان می دهد که لازم نیست ابتدا برای شناسایی گیاه جستجو کنید و سپس دستورالعمل های مراقبت را جستجو کنید. زیرا با وجود این ویژگی، این دو موضوع دقیقاً با هم پیش خواهند رفت.

پاک کردن تاریخچه جستجوی گوگل شما بسیار ساده تر و سریعتر شده است

هوش مصنوعی و به ویژه پیشرفت در هوش مصنوعی، دستیابی به قابلیت جستجوی مجدد گوگل لنز را ممکن کرده است. با این حال، در حال حاضر قادر به پردازش درخواست های پیچیده تر نیست، زیرا هنوز از مدل Unified Multitask استفاده نمی کند. اگر تعجب می کنید که این ویژگی چیست، باید ذکر کنید که Multitask Unified Model یا MUM به شما این امکان را می دهد که مثلاً از تجهیزات خراب دوچرخه عکس بگیرید و دستورالعمل تعمیر آنها را دریافت کنید.

مطابق با PhoneArena، قابلیت Multisearch اکنون به صورت رسمی در ایالات متحده به صورت بتا در دسترس است و از طریق برنامه Google در دستگاه های اندروید و iOS در دسترس است. مدیر جستجوی شرکت، لو وانگ، گفت که هدف این است که به مردم کمک کند مسائل را به طور طبیعی تر درک کنند. وانگ همچنین گفت که Multisearch مجهز به ویدئوها، تصاویر بیشتر و حتی “نوعی پاسخ هایی است که می توانید در جستجوی متنی سنتی گوگل بیابید.”