• خانه
  • اخبار
  • Goodbye Glow: آمازون یک سال پس از راه اندازی، دستگاه تماس ویدیویی را برای کودکان بیرون می کشد

Goodbye Glow: آمازون یک سال پس از راه اندازی، دستگاه تماس ویدیویی را برای کودکان بیرون می کشد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار

Goodbye Glow: آمازون یک سال پس از راه اندازی، دستگاه تماس ویدیویی را برای کودکان بیرون می کشد
آمازون گلو. (عکس آمازون)

تنها یک سال پس از رونمایی از دستگاه تماس ویدیویی طراحی شده برای کودکان، آمازون آمازون گلو را تعطیل می کند.

بلومبرگ ابتدا این خبر را منتشر کرد که توسط آمازون در بیانیه ای تایید شد.

سخنگوی آمازون گفت: «در آمازون، ما بزرگ فکر می‌کنیم، آزمایش می‌کنیم و روی ایده‌های جدید سرمایه‌گذاری می‌کنیم تا مشتریان را خوشحال کنیم. ما همچنین به طور مداوم پیشرفت و پتانسیل محصولات خود را برای ارائه ارزش به مشتریان ارزیابی می کنیم و به طور منظم بر اساس این ارزیابی ها تنظیمات را انجام می دهیم. به‌زودی به‌روزرسانی‌ها و راهنمایی‌ها را با مشتریان Glow به اشتراک خواهیم گذاشت.»

Amazon Glow که در سپتامبر 2021 با قیمت اولیه 249.99 دلار عرضه می شود، تماس های ویدیویی را با فعالیت های متصل ترکیب می کند. این دستگاه دارای یک صفحه نمایش 8 اینچی اختصاصی بود که به کودکان امکان دیدن دوستان یا خانواده را می داد و یک تصویر 19 اینچی حساس به لمس را روی سطح جلوی دستگاه پخش می کرد.

با استفاده از یک تشک مخصوص، کودکان می توانند بازی کنند، داستانی را دنبال کنند، پازلی بچینند یا فعالیت های هنری در این فضای پیش بینی شده با استفاده از اشیاء فیزیکی انجام دهند، در حالی که افراد طرف مقابل می توانند از تبلت خود برای تعامل دیجیتالی در فضای مجازی مشترک استفاده کنند. در زمان واقعی از طریق برنامه Amazon Glow.

آمازون در زمینه محتوا با Disney، Mattel، Nickelodeon و Sesame Workshop همکاری کرده است و این دستگاه با اشتراک یک ساله Amazon Kids+ در هنگام راه اندازی ارائه می شود.

این دستگاه در آمازون مورد بررسی 4.5 ستاره قرار گرفت و رتبه بندی 5 ستاره 72 درصد از 507 بررسی را به خود اختصاص داد. برخی شکایت کرده اند که دستگاه های Glow نمی توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. یکی از منتقدان گفت که این دستگاه برای تماس با پدربزرگ و مادربزرگ خوب است، اما در غیر این صورت بچه‌های آنها 10 برابر بیشتر از تبلت‌ها استفاده می‌کنند.

Amazon Glow به لیستی از دیگر سخت افزارهای لغو شده آمازون می پیوندد، به ویژه Fire Phone.

آمازون در اوایل سال جاری اعلام کرد که مصمم است پس از دو برابر شدن ظرفیت خود و استخدام صدها هزار کارگر برای پاسخگویی به تقاضا در طول همه‌گیری، هزینه‌ها را کنترل کند و سودآوری را به کسب‌وکار مصرف‌کننده خود بازگرداند.

بر اساس گزارشی که روز سه شنبه در نیویورک تایمز منتشر شد، این شرکت استخدام ها را برای نقش های شرکتی در تجارت خرده فروشی خود متوقف می کند و به سایرین از جمله متا و گوگل می پیوندد که در بحبوحه رکود اقتصادی گسترده تر بودجه ها را کاهش می دهند.