• خانه
  • اخبار
  • Getty Images روز دوشنبه پس از تکمیل ادغام SPAC عمومی خواهد شد

Getty Images روز دوشنبه پس از تکمیل ادغام SPAC عمومی خواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Getty Images روز دوشنبه پس از تکمیل ادغام SPAC عمومی خواهد شد

Getty Images روز دوشنبه پس از تکمیل ادغام SPAC عمومی خواهد شد
کریگ پیترز، مدیرعامل گتی ایماژز (عکس از گتی ایماژ)

Getty Images مستقر در سیاتل بار دیگر یک شرکت عمومی خواهد بود.

این ارائه‌دهنده رسانه‌های دیجیتال 27 ساله روز جمعه اعلام کرد که ادغام با CC Neuberger Principal Holdings، یک شرکت سهامی خاص برای خرید و فروش عمومی، را تکمیل کرده است و معاملات را از دوشنبه آغاز خواهد کرد.

کریگ پیترز، مدیرعامل این شرکت در مصاحبه ای با brooztechnology گفت: ما کارمندان زیادی داریم که بخشی از این داستان و بخشی از این تجارت برای مدت طولانی بوده اند. “[Going public] این فرصت را به ما می دهد تا آن را یکسان کنیم.»

Getty برای اولین بار در ماه دسامبر برنامه خود را برای عرضه عمومی اعلام کرد، زمانی که ارزش شرکت 4.8 میلیارد دلار بود.

گتی در مجموع 875 میلیون دلار سرمایه متعهد دریافت کرد که کاهش قابل توجهی از 1.3 میلیارد دلاری که انتظار داشت دریافت کند. این شرکت گفت که بخشی از درآمد حاصل از معامله صرف پرداخت بدهی های موجود می شود.

این اقدام برای عرضه عمومی در زمانی انجام می شود که سهام فناوری با کاهش قابل توجهی روبرو شده است در حالی که تمایل سرمایه گذاران نسبت به SPAC ها ضعیف شده است.

در سال جاری تاکنون، 30 شرکت از برنامه های خود برای ادغام با SPAC ها صرف نظر کرده اند و دلیل آن شرایط نامناسب بازار است. هر چهار شرکت سیاتل که در سال 2021 با SPAC ادغام شدند، همگی بیش از 50 درصد از ارزش بازار قبلی خود افت کردند.

پیترز که در سال 2007 به گتی ملحق شد و در سال 2019 مدیرعامل شد، گفت که این شرکت به دلیل اصول آن از این روند جدا شده است. او گفت برخلاف اکثر ادغام‌های SPAC، این شرکت «درآمد واقعی، مشتریان واقعی و سود واقعی» دارد. وی افزود که سرمایه گذارانش متعهد شده اند که سهامداران بلندمدت باشند و به او اجازه می دهند سرمایه ای را که جمع آوری کرده در ترازنامه خود نگه دارد.

پس از انتشار اخباری مبنی بر موافقت سهامداران با ادغام SPAC با گتی، سهام Neuberger با 13 درصد کاهش به 8.45 دلار رسید. سهام در روز جمعه دوباره رشد کرد و در 9.35 دلار برای هر سهم بسته شد.

از روز دوشنبه، سهام با نماد “GETY” در بورس نیویورک معامله می شود.

ارائه روابط با سرمایه گذار در ماه مارس نشان داد که درآمد گتی در سال 2020 از 846 میلیون دلار در سال 2019 و 868 میلیون دلار در سال 2018 به 814 میلیون دلار در سال 2020 کاهش یافته است.

پیترز می‌گوید کاهش اعداد در سال 2019 نتیجه انتقال این شرکت به مدل مبتنی بر اشتراک است و در عین حال برخی از مشاغل درون شرکت را نیز بسته است. او گفت که این بیماری همه گیر بر کاهش درآمد در سال 2020 تأثیر گذاشته است زیرا بسیاری از رویدادهای سرگرمی و ورزشی لغو شده اند.

این شرکت گفت که رشد درآمد اخیر آن نتیجه جذب مشتریان جدید، کتابخانه رو به رشد محتوای ویدیویی و عوامل دیگر است.

Getty همچنین شامل بازارهای عکاسی iStock و Unsplash است.

رقبای متعددی از جمله Shutterstock وجود دارد که در سال 2012 عرضه عمومی شد. سهام Shutterstock در اواخر سال گذشته به بالاترین حد خود رسید، اما در سال 2022 نزدیک به 50٪ کاهش یافت.

Getty برای اولین بار در سال 2008 پس از خرید توسط شرکت سهام خصوصی Hellman & Friedman مستقر در سانفرانسیسکو به مبلغ 2.4 میلیارد دلار، خصوصی شد. سپس توسط The Carlyle Group، یک شرکت سهام خصوصی دیگر، در سال 2012 به مبلغ 3.3 میلیارد دلار خریداری شد.

گتی که در سال 1995 در لندن تأسیس شد، پس از ادغام با ارائه‌دهنده PhotoDisc مستقر در سیاتل در سال 1997، دفتر مرکزی خود را به سیاتل منتقل کرد. این شرکت در سال 2016 قراردادی برای مدیریت آرشیو Corbis Images، رقیب دیرینه‌اش در سیاتل، زمانی که مایکروسافت همکاری می‌کرد، منعقد کرد. – بنیانگذار بیل گیتس Corbis را به Visual China Group فروخت.

گتی بیش از 300 کارمند در منطقه سیاتل دارد، از بیش از 1600 کارمند در سراسر جهان.