• خانه
  • اخبار
  • FTC می خواهد بندهای غیر رقابتی را که مانع از تغییر شغل کارگران و راه اندازی استارتاپ می شود را ممنوع کند.

FTC می خواهد بندهای غیر رقابتی را که مانع از تغییر شغل کارگران و راه اندازی استارتاپ می شود را ممنوع کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
FTC می خواهد بندهای غیر رقابتی را که مانع از تغییر شغل کارگران و راه اندازی استارتاپ می شود را ممنوع کند.

FTC می خواهد بندهای غیر رقابتی را که مانع از تغییر شغل کارگران و راه اندازی استارتاپ می شود را ممنوع کند.
عکس آریسا چاتاسا از طریق Unsplash

کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده پیشنهادی را منتشر کرده است مبنی بر ممنوعیت بندهای غیر رقابتی موجود و آینده که ممکن است کارگران را از پذیرش استخدام با یک رقیب یا شروع یک تجارت رقیب محدود کند.

حامیان این اقدام می گویند که حذف این توافقنامه ها باعث افزایش درآمد کارکنان و تشویق نوآوری و کارآفرینی می شود.

لینا هان، رئیس FTC گفت: توافق‌های غیررقابتی آزادی‌های اقتصادی اساسی را تضعیف می‌کند. یک توییت.

شواهد نشان می دهد که افراد غیر رقیب نیز نوآوری، کارآفرینی و ایجاد کسب و کار جدید را کاهش می دهند. قفل کردن کارگران در محل می تواند به شرکت های فعلی اجازه دهد تا بازارها را به روی رقبای جدید ببندند و پویایی و رقابت سالم را تضعیف کنند.

طبق گزارش FTC، حدود یک نفر از هر پنج کارگر، یا 30 میلیون آمریکایی، تحت یک توافقنامه عدم رقابت هستند. قراردادها معمولاً برای یک دوره معین و در محدوده جغرافیایی خاصی دوام می آورند.

بندهای استخدامی به ویژه در بخش فناوری بحث برانگیز و قطبی هستند.

«توافق‌های غیررقابتی، شرکت‌های متصدی را به قیمت نیروی کار، پایین نگه‌داشتن دستمزدها و خفه‌کردن نوآوری، مستقر می‌کند».

پس از سال ها مبارزه با توافقات، ایالت واشنگتن قانونی را در سال 2019 تصویب کرد که بندهای غیر رقابتی را محدود می کند. این برای کارمندانی که بیش از 100000 دلار در سال درآمد دارند و پیمانکاران مستقل که 250000 دلار در سال درآمد دارند اعمال می شود. این قانون همچنین قراردادها را به 18 ماه محدود می کند.

کریس دی وور، موسس و شریک مدیریتی در می گوید: «بسیار هیجان انگیز است که می بینیم FTC در مورد آنچه که طرفداران استارتاپ و کارآفرین از مدت ها پیش می دانستند، اقدام می کند: توافق نامه های غیررقابتی، صاحبان کار را به قیمت نیروی کار تثبیت می کند، دستمزدها را پایین می آورد و نوآوری را سرکوب می کند. شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر سیاتل Founders’ Co-op.

او در ایمیلی به brooztechnology در روز پنجشنبه افزود: «ما سال‌هاست که تلاش می‌کنیم تغییرات قانونی در سطح ایالت با موفقیت محدود و متوقف شده ایجاد کنیم.

مایکل شوتزلر، مدیر عامل انجمن صنعت فناوری واشنگتن دی سی، واکنش متفاوتی به تغییر پیشنهادی FTC داشت که قانون واشنگتن را لغو می‌کرد.

او گفت، زمانی که ایالت درباره قوانینی که بر بندهای غیررقابتی تأثیر می‌گذارد بحث می‌کرد، اکثر احزاب توافق کردند که کارگران با دستمزد پایین نباید مشمول محدودیت‌ها شوند. اما این اجماع تا پایان نردبان اشتغال را گسترش نمی دهد.

«تأیید شد که موقعیت‌های ارشد پردرآمد اغلب دسترسی دارند [intellectual property] شوتزلر از طریق ایمیل به brooztechnology گفت.

او اضافه کرد که قانون پیشنهادی FTC امکان معافیت غیررقابتی را در مورد ادغام و ادغام می دهد، اما نه برای موقعیت های بالقوه حساس، از جمله توافقات بین بنیانگذاران. شوتزلر پیش بینی کرد که این پیشنهاد “بازخورد زیادی از ایالت ها و انجمن های صنعتی دریافت خواهد کرد.”

در ژوئن سال گذشته، مایکروسافت اعلام کرد که دیگر بندهای غیر رقابتی را در قراردادهای استخدامی خود در ایالات متحده گنجانده و بندها را از قراردادهای موجود حذف خواهد کرد. این تغییر برای همه کارمندان به جز مدیران ارشد غول فناوری ردموند واقع در واشنگتن اعمال می شود.

در همین حال، آمازون در دهه گذشته از کارگران سابق بسیاری به دلیل نقض قوانین عدم رقابت شکایت کرده است. Yelp و Groupon در مورد عدم رقابت در پرونده 2021 بحث کردند

کمیسیون تجارت فدرال به دنبال اظهار نظر عمومی در مورد این پیشنهاد است. این کمیسیون گفت که حذف این قراردادها درآمد کارگران آمریکایی را حدود 250 میلیارد دلار به 296 میلیارد دلار در سال افزایش می دهد.

اقدام برای ممنوعیت شرکت‌های غیررقابتی، آخرین تلاش FTC برای محدود کردن قدرت شرکت‌های بزرگ است. هان قبل از اینکه در سال 2021 رئیس FTC شود، در سال 2018 با مقاله خود با عنوان “پارادوکس ضد انحصار آمازون” در مجله حقوقی ییل به تیتر خبرها تبدیل شد، که یک بحث اساسی در جنبش برای محدود کردن دسترسی غول فناوری ارائه کرد.