• خانه
  • اخبار
  • FTC از مایکروسافت شکایت کرد تا معامله 69 میلیارد دلاری با Activision را مسدود کند

FTC از مایکروسافت شکایت کرد تا معامله 69 میلیارد دلاری با Activision را مسدود کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
FTC از مایکروسافت شکایت کرد تا معامله 69 میلیارد دلاری با Activision را مسدود کند

FTC از مایکروسافت شکایت کرد تا معامله 69 میلیارد دلاری با Activision را مسدود کند

کمیسیون تجارت فدرال از مایکروسافت به دلیل قرارداد 69 میلیارد دلاری خود برای خرید Activision Blizzard شکایت کرده است که بزرگترین خرید این شرکت تا کنون را به خطر می اندازد.

کمیسیون تجارت فدرال در بیانیه‌ای که روز پنجشنبه منتشر شد، گفت: این قرارداد به مایکروسافت اجازه می‌دهد تا رقبای کنسول‌های بازی ایکس‌باکس خود و محتوای اشتراکی رو به رشد و کسب‌وکارهای بازی‌های ابری را که به سرعت در حال رشد هستند، سرکوب کند.

کمیسیون با 3-1 رای به ثبت درخواست تجدید نظر داد.

این بزرگترین آزمایشی است که تاکنون در مورد هدف FTC برای مهار قدرت غول های فناوری تحت ریاست لینا خان، رئیس جدید، انجام شده است. همچنین نشان دهنده بزرگترین چالش نظارتی مایکروسافت از زمانی که بیش از دو دهه پیش توسط وزارت دادگستری در مورد موضوعات ضد انحصار شکایت شد.

برد اسمیت، معاون و رئیس مایکروسافت در بیانیه‌ای گفت: ما همچنان معتقدیم که این قرارداد رقابت را گسترش می‌دهد و فرصت‌های بیشتری را برای گیمرها و توسعه‌دهندگان بازی ایجاد می‌کند. از روز اول، ما متعهد به رسیدگی به نگرانی‌های مربوط به رقابت بوده‌ایم، از جمله با ارائه امتیازات پیشنهادی به FTC در اوایل این هفته. اگرچه ما به دادن فرصتی برای صلح معتقد بودیم، اما به پرونده خود اطمینان کامل داریم و از فرصت ارائه پرونده خود در دادگاه استقبال می کنیم.

قرارداد خرید اکتیویژن، شرکت ردموندی را به رده بالای بازی های ویدیویی سوق خواهد داد. Activision Blizzard غول بازی است که در پس فرنچایزهایی مانندوارکرافت دیابلو،Overwatch،ندای وظیفهوCandy Crush.

مایکروسافت روز سه‌شنبه اعلام کرد که با نینتندو به یک قرارداد 10 ساله رسیده است ندای وظیفه بازی‌ها برای سیستم‌های نینتندو اگر خرید Activision انجام شود. علاوه بر این، مایکروسافت قول داد به انتشار ادامه دهد ندای وظیفه در پلتفرم بازی رایانه‌های شخصی استیم Valve همزمان با انتشار قسمت‌های بعدی مجموعه پرفروش اول شخص تیراندازی برای Xbox.

در اوایل این هفته، مایکروسافت اعلام کرد که به سونی یک قرارداد سهام 10 ساله پیشنهاد داده است ندای وظیفه توزیع پلی استیشن

سونی با این خرید مخالفت کرد و ابراز نگرانی کرد که مایکروسافت می تواند آینده را بسازد ندای وظیفه بازی‌ها و دیگر عناوین مهم اکتیویژن انحصاری مایکروسافت ایکس‌باکس.

FTC از مایکروسافت شکایت کرد تا معامله 69 میلیارد دلاری با Activision را مسدود کند
(تصویر مایکروسافت)

اسمیت در مقاله ای در روز دوشنبه در وال استریت ژورنال گفت که مسدود کردن خرید مایکروسافت توسط FTC “یک اشتباه بزرگ” است که به “رقابت، مصرف کنندگان و هزاران توسعه دهنده بازی آسیب می رساند.”

اسمیت از زبانی استفاده کرد که هیچ مدیر ایکس‌باکس روی صحنه به زبان نمی‌آورد: «مایکروسافت با چالش‌های عظیمی در صنعت بازی مواجه است. ایکس‌باکس ما در جایگاه سوم بازی‌های کنسولی، پس از سونی پلی‌استیشن و نینتندو سوییچ، در جایگاه سوم قرار دارد. ما در صنعت بازی های موبایلی حضور چشمگیری نداریم.”

همه اینها درست است، اما مایکروسافت در سیستم عامل های رایانه شخصی، پلتفرم انتخابی بسیاری از گیمرها، حضور غالب دارد. همچنین یکی از پیشتازان صنعت در فناوری‌های ابری مشترک و بازی‌های مبتنی بر اشتراک است.

اداره رقابت و بازار بریتانیا، در نگاه اولیه خود به این قرارداد، ابراز نگرانی کرد که ترکیب محتوای Activision با Xbox Game Pass “می تواند موانعی را برای ورود ایجاد کند، موقعیت مایکروسافت را به عنوان ارائه دهنده خدمات اشتراک پیشرو برای بسیاری از بازی ها تقویت کند و به میزان قابل توجهی موجود و بالقوه را کاهش دهد. رقابت.”

در شکایت خود، کمیسیون تجارت فدرال مدعی شد که مایکروسافت محتوای بازی را برای «خفه کردن رقابت کنسول‌های رقیب» به دست می‌آورد و به تصمیم خود مبنی بر انحصار چند بازی برای مایکروسافت پس از خرید شرکت مادر Bethesda Softworks در سال گذشته، ZeniMax اشاره کرد.

هالی ودووا، مدیر دفتر رقابت FTC، روز پنجشنبه در بیانیه‌ای گفت: «مایکروسافت قبلاً نشان داده است که می‌تواند و می‌خواهد محتوا را از رقبای بازی خود دریغ کند. امروز، ما به دنبال جلوگیری از به دست آوردن کنترل مایکروسافت بر یک استودیوی بازی سازی مستقل و استفاده از آن برای آسیب رساندن به رقابت در بازارهای بازی های پویا و سریع در حال رشد هستیم.

به روز رسانی: در اینجا یک ایمیل داخلی، مدیر عامل Activision Blizzard بابی کوتیک برای کارکنان در روز پنجشنبه ارسال شده است:

تیم،

می‌خواستم به‌روزرسانی مختصری درباره ادغام آینده ما با مایکروسافت ارائه کنم. این هفته، کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) تصمیم خود را برای به چالش کشیدن این قرارداد اعلام کرد. یعنی آنها برای جلوگیری از ادغام شکایت خواهند کرد و استدلال ها توسط قاضی شنیده می شود.

این نگران کننده به نظر می رسد، بنابراین می خواهم اطمینان خود را تقویت کنم که این معامله بسته خواهد شد. ادعای ضدرقابتی بودن این معامله با واقعیت ها سازگار نیست و ما معتقدیم که در این چالش پیروز خواهیم شد.

به لطف کار سخت همه شما هر روز، ما در مسیری قوی هستیم و با بازی‌هایی که معتقدم بهترین بازی‌ها در این صنعت هستند، شادی حماسی را برای بازیکنان سراسر جهان به ارمغان می‌آوریم. در عین حال، چشم‌انداز رقابتی در حال تغییر است و به بیان ساده، ترکیب مایکروسافت-ABK برای بازیکنان، کارمندان، رقابت و صنعت خوب خواهد بود. بازیکنان ما خواهان انتخاب هستند و این به آنها این امکان را می دهد. در این به‌روزرسانی که اخیراً با شما به اشتراک گذاشته‌ایم، می‌توانید جزئیات بیشتر این نقاط را بخوانید.

ما معتقدیم که این استدلال ها با وجود یک محیط نظارتی متمرکز بر ایدئولوژی و تصورات نادرست در مورد صنعت فناوری، پیروز خواهند شد.

ممنون از فداکاری و خلاقیت شما.

بابی