منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • Fred Hutch spinout Affini-T Therapeutics 175 میلیون دلار برای سلول درمانی برای درمان تومورهای جامد دریافت می کند.

Fred Hutch spinout Affini-T Therapeutics 175 میلیون دلار برای سلول درمانی برای درمان تومورهای جامد دریافت می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بررسی هفته: محبوب ترین داستان های GeekWire برای هفته 19 ژوئن 2022

بررسی هفته: محبوب ترین داستان های GeekWire برای هفته 19 ژوئن 2022
سمت چپ: بنیانگذاران Affini-T و محققان فرد هاچ، فیلیپ گرینبرگ، اود چاپویس و توماس اشمیت. (عکس از فرد هاچ)

بودجه جدید: Affini-T Therapeutics، یک شرکت سلول درمانی که از مرکز تحقیقات سرطان فرد هاچینسون برای درمان تومورهای جامد جدا شده است، 175 میلیون دلار سرمایه اولیه را جمع آوری کرد. فرد هاچ در راه اندازی سرمایه گذاری کرد، اولین باری که موسسه سیاتل به طور مستقیم از یک شرکت حمایت کرد.

فن آوری: Affini-T در حال توسعه درمانی برای سرطان با استفاده از یک استراتژی به نام ایمونوتراپی علیه سرطان گیرنده سلول T (TCR) است. این روش شامل طراحی سلول های T ایمنی برای شناسایی سلول های تومور و تزریق آنها به بیمار است. هنگامی که سلول های تومور شناسایی شدند، سلول های T ساخته شده یک پاسخ ایمنی مخرب علیه آنها ایجاد می کنند. فیلیپ گرینبرگ، یکی از بنیانگذاران، رئیس ایمونولوژی فرد هاچ، به brooztechnology گفت: “من معتقدم که ما اکنون درمانی داریم که به احتمال زیاد موفقیت آمیز است.”

عمیق تر برو: درمان با Affini-T TCR اهداف تحریک کننده سرطان در داخل سلول ها را شناسایی می کند. برنامه شاخص او بر روی یک نسخه جهش یافته از پروتئین KRAS متمرکز است که اغلب در سرطان های بسیار کشنده مانند سرطان کولورکتال و سرطان پانکراس وجود دارد. این شرکت در مورد برنامه توسعه درمان اظهار نظر نمی کند، اما اهداف دیگری را دنبال می کند. جک نولز، مدیرعامل و رئیس Affini-T، گفت که ساخت یک پلت فرم TCR برای چندین عامل کلیدی سرطان یک جذابیت بزرگ بوده است. او گفت: “ما به سرعت متوجه شدیم که در اینجا فرصتی برای ساختن چیزی بسیار بزرگتر از گیرنده سلول T برای KRAS داریم.”

بررسی هفته: محبوب ترین داستان های GeekWire برای هفته 19 ژوئن 2022
جیک نولز، مدیر عامل Affini-T Therapeutics. (عکس Affini-T)

مردم: Affini-T بر اساس فناوری توسعه یافته توسط گرینبرگ و دو محقق دیگر هاچ، بنیانگذاران توماس اشمیت و اود چاپویس است. پیش از این، گرینبرگ یکی از بنیانگذاران شرکت سلول درمانی Juno Therapeutics بود که توسط Celgene به مبلغ بیش از 9 میلیارد دلار در سال 2018 خریداری شد.

ناولز قبلاً مدیرعامل Exonics Therapeutics بود که توسط Vertex Pharmaceuticals به مبلغ 245 میلیون دلار خریداری شد. او همچنین قبلاً به عنوان معاون سرمایه گذاری خطرپذیر در Leaps by Bayer فعالیت می کرد. بخش سرمایه گذاری این غول دارویی به همراه Vida Ventures به طور مشترک حلقه سرمایه گذاری را رهبری می کنند. مدیر عامل ویدا، آرجون گویال، نیز یکی از بنیانگذاران است.

چرا متفاوت است: سایر شرکت‌هایی که درمان‌های TCR را توسعه می‌دهند، مانند Adaptimmune Therapeutics و Immatics، هر کدام روش خاص خود را برای جمع‌آوری سلول‌های درمانی دارند تا مؤثرتر باشند. ترفندهای Affini-T شامل فناوری Fred Hutch می‌شود که باعث می‌شود سلول‌ها بیشتر عمر کنند و به آنها اجازه می‌دهد در بدن بمانند تا تومورها را بکشند. این شرکت همچنین با افزودن مولکولی به نام CD8 به سلول ها پاسخ ضد تومور را افزایش می دهد. در همین حال، فناوری ویرایش ژن CRISPR با مجوز از منابع دیگر، در حال بهبود قابلیت‌های پلتفرم است.

Juno Therapeutics موفقیت خود را بر روی نوع متفاوتی از سلول درمانی، سلول های CAR T بنا نهاده است. محصول شاخص او اکنون Breyanzi است که توسط Bristol Myers Squibb فروخته می شود که Celgene را خریداری کرد. محصولات Breyanzi و CAR T cell تولید شده توسط شرکت های دیگر برای چندین نوع سرطان خون تایید شده اند و برای تومورهای جامد در حال توسعه هستند.

درمان TCR تجربی است، اما پتانسیل رسیدگی به طیف گسترده‌تری از اهداف تومور و سرطان را دارد.

استخدام: این شرکت اکنون 57 کارمند در دفتر مرکزی و آزمایشگاه های خود در بوستون در سواحل سیاتل دارد. نولز گفت: «ما در هر کجا که استعداد باشد، استخدام می کنیم. تولید سلول در حال حاضر در Fred Hutch در حال انجام است، اما این شرکت در نهایت قصد دارد تاسیسات خود را بسازد.

تأثیر بیوتکنولوژی سیاتل: Affini-T به صفوف شرکت‌های سلول درمانی مستقر در سیاتل می‌پیوندد که دورهای اولیه گسترده سرمایه‌گذاری را دریافت کرده‌اند. بیوتکنولوژی سانا بیش از 700 میلیون دلار در دو سال پس از راه اندازی، Umoja Biopharma اخیراً 263 میلیون دلار در سری A و B و GentiBio 157 میلیون دلار در سری A جمع آوری کردند. “موفقیت Juno و همچنین نولز گفت: برخی دیگر از شرکت‌های محلی در سیاتل، واقعاً ثابت می‌کنند که این یک اکوسیستم حیاتی برای سلول درمانی است.

سایر سرمایه گذاران: صندوق هومبولت، موسسه پارکر برای ایمونوتراپی سرطان، مدیریت سرمایه کاتالیو، سرمایه عامل، سرمایه گذاری سرمایه گذاری الکساندریا و اراسکا ونچرز. فرد هاچ علاوه بر سرمایه گذاری مستقیم، در ازای مالکیت معنوی خود، سهام دریافت کرد.