• خانه
  • اخبار
  • Frazier Healthcare Partners شرکت بیوتکنولوژی هلندی را در یک قرارداد SPAC عمومی خواهد کرد

Frazier Healthcare Partners شرکت بیوتکنولوژی هلندی را در یک قرارداد SPAC عمومی خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Frazier Healthcare Partners شرکت بیوتکنولوژی هلندی را در یک قرارداد SPAC عمومی خواهد کرد

Frazier Healthcare Partners شرکت بیوتکنولوژی هلندی را در یک قرارداد SPAC عمومی خواهد کرد
جیمز تاپر. (عکس از فریزر)

SPAC Frazier Healthcare Partners یک شریک پیدا کرده است.

این شرکت سرمایه‌گذاری مستقر در سیاتل، قراردادی را امضا کرده است تا شرکت هلندی بیوتکنولوژی نیوآمستردام فارما را از طریق ادغام با شرکت چک سفید خود، Frazier Lifesciences Acquisition Corp (FLAC) که در سال 2020 تأسیس شده، عمومی کند.

انتظار می‌رود که نیو آمستردام 373 میلیون دلار از این معامله به دست آورد که با 235 میلیون دلار PIPE (سرمایه‌گذاری سهام خصوصی) به رهبری Frazier و Bain Capital Life Sciences شیرین شد. فریزر 138 میلیون دلار برای SPAC خود در اواخر سال 2020 جمع آوری کرد.

این معامله در حالی انجام می شود که احساسات سرمایه گذاران نسبت به SPAC ها ضعیف شده است. در سال جاری تاکنون، 30 شرکت از برنامه های خود برای ادغام با SPAC ها صرف نظر کرده اند و دلیل آن شرایط نامناسب بازار است.

نیو آمستردام که سال گذشته 196 میلیون دلار در سری A جمع آوری کرد، در حال توسعه درمان های خوراکی برای بیماری های قلبی متابولیک است. ترکیب مولکولی کوچک آن obicetrapib، که در حال حاضر در سه مرحله آزمایشی 3 است.

جیمز تاپر، شریک مدیریت فریزیر و رئیس هیئت مدیره، گفت: ما FLAC را با امید به دست آوردن یک شرکت متمرکز بر درمان با نقاط عطف کوتاه مدت، مدیریت با تجربه و بسیار ماهر و سرمایه کافی برای حفظ عملیات برنامه ریزی شده در آینده تأسیس کردیم. هیئت مدیره و مدیرعامل FLAC در بیانیه ای. ما دقیقاً آن را در نیوآمستردام یافتیم.

این معامله موجودی نقدی نیوآمستردام را به حداقل 470 میلیون دلار می رساند که شامل پرداخت پیش پرداخت اخیر به عنوان بخشی از قرارداد صدور مجوز با شرکت دارویی ایتالیایی Menarini Group است. انتظار می رود این قرارداد در نیمه دوم سال 2022 بسته شود و انتظار می رود تا سال 2026 بودجه شرکت بیوتکنولوژی را تامین کند و آن را در مسیر راه اندازی محصول بالقوه قرار دهد.

Obicetrapib، که نیوآمستردام مجوز آن را از Amgen در سال 2020 دریافت کرد، با کاهش کلسترول “بد” LDL کار می کند.

مایکل دیویدسون، مدیر عامل نیوآمستردام، که رهبری شرکت را ادامه خواهد داد، گفت: دو سوم بیماران با وجود در دسترس بودن گسترده استاتین ها به اهداف LDL نمی رسند. افزودن یک درمان خوراکی راحت بالقوه جدید که نشان داده شده است علاوه بر استاتین‌ها با دوز بالا، کاهش ۵۱ درصدی LDL اضافی را فراهم می‌کند، ممکن است الگوی درمان را برای این جمعیت بزرگ بیمار تغییر دهد.»

Obicetrapib توسط شرکت بیوتکنولوژی هلندی Dezima توسعه داده شد که توسط Amgen در قراردادی 300 میلیون دلاری در سال 2015 خریداری شد.

تاپر و نیکلاس داونینگ، مدیر Bain Capital Life Sciences، به هیئت مدیره نیوآمستردام خواهند پیوست.

قرارداد PIPE شامل سرمایه گذاران جدید RA Capital Management، GMT Capital، Medicxi، Panacea Venture و سایر سرمایه گذاران نهادی می شود. سهامداران موجود از NewAmsterdam Forbion، LSP Dementia Fund و Morningside Ventures نیز شامل شدند. فریزر در دور سری A نیوآمستردام شرکت نکرد.