• خانه
  • اخبار
  • Fountain of Youth: این شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر سیاتل توسط سه شریک زیر 40 سال رهبری می شود

Fountain of Youth: این شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر سیاتل توسط سه شریک زیر 40 سال رهبری می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Fountain of Youth: این شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر سیاتل توسط سه شریک زیر 40 سال رهبری می شود

Fountain of Youth: این شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر سیاتل توسط سه شریک زیر 40 سال رهبری می شود
از چپ: فیوز شرکای عمومی برندان ولز، کامرون بورومند و کلان کارتر. (عکس فیوز)

یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر که توسط شرکای جوانی اداره می شود که دهه ها تجربه سرمایه گذاری ندارند، می تواند برخی از کارآفرینان و سرمایه گذاران را منصرف کند.

فیوز با این مشکل مواجه نیست.

شرکت سرمایه گذاری سیاتل، که در سال 2020 از Ignition Partners جدا شد و 170 میلیون دلار در اولین صندوق خود جمع آوری کرد، توسط سه شریک عمومی موسس 35 ساله یا کمتر رهبری می شود:

  • کامرون بورومند، 30 ساله، فارغ التحصیل دانشکده بازرگانی دانشگاه واشنگتن و بانکدار سابق سرمایه گذاری که قبلا به عنوان مدیر در ایگنیشن خدمت می کرد.
  • کلن کارتر، 35 ساله، بومی مونتانا که در مراحل اولیه پشتیبانی از استارت‌آپ‌ها به مدت هفت سال در Ignition بود.
  • برندن ولز، 35 ساله، شریک سابق Headline، شرکتی در منطقه خلیج که قبلاً به عنوان e-venture شناخته می شد و از App Annie، Bird، gopuff، Sonos و دیگران حمایت می کرد.

بابی واگنر، ستاره NFL، 32 ساله، شریک سرمایه گذاری در این شرکت است.

فیوز هم از نظر رهبری جوان و هم از نظر اندازه صندوق اولیه بی نظیر است. و شرکتی که روی استارت‌آپ‌های نرم‌افزاری در مراحل اولیه مستقر در شمال غربی اقیانوس آرام سرمایه‌گذاری می‌کند، به نظر نمی‌رسد در زمینه جذب سرمایه کند شود.

بایگانی SEC در ماه گذشته پیشنهادی 250 میلیون دلاری برای Fuse Venture Partners II را نشان داد که نشان دهنده تزریق گسترده سرمایه جدید به اکوسیستم استارت آپی سیاتل است. فیوز از اظهار نظر در مورد پرونده خودداری کرد.

بر اساس داده های PitchBook، تنها پنج صندوق برای اولین بار در منطقه سیاتل وجود دارد که از سال 2009 بیش از 150 میلیون دلار جمع آوری کرده اند. صندوق اولیه فیوز به طور قابل توجهی بزرگتر از سایر شرکت هایی است که در سال های اخیر شروع به کار کرده اند، از جمله PSL Ventures (80 میلیون دلار برای اولین صندوق آن)، فلایینگ فیش (37 میلیون دلار) و Unlock Ventures Partners (25 میلیون دلار).

بیل برایانت، یک سرمایه گذار قدیمی در منطقه سیاتل که در اولین صندوق شرکت مشارکت داشت، گفت: این شرکت دو ساله “یک حفره خالی را در چشم انداز سرمایه گذاری شمال غربی اقیانوس آرام پر می کند.” برایانت گفت، این به اندازه کافی بزرگ است که بذرهای بزرگ را بدون سندیکا تولید کند و می تواند با سرمایه قابل توجهی در مرحله سری A ادامه دهد.

کربی وینفیلد، رهبر سابق استارت آپی که شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر خود را در سیاتل Ascend در سال 2019 راه اندازی کرد، گفت فیوز “انرژی جدیدی را به بازار سرمایه محلی و سری A می آورد.”

وینفیلد، 48 ساله، گفت که حضور در سمت جوان تر این سرمایه گذاری می تواند مفید باشد – هم برای خود شرکت ها و هم برای اکوسیستم هایی که در آن فعالیت می کنند.

وینفیلد می‌گوید: «سرمایه‌گذاران جوان‌تر که پلتفرمی را ایجاد می‌کنند که جهان‌بینی و تجربه‌شان را منعکس می‌کند، بدون شک با بنیان‌گذاران به روشی منحصربه‌فرد ارتباط برقرار می‌کنند – به این معنی که استارت‌آپ‌های محلی به‌جای از دست رفتن در Valley VC، احتمال بیشتری برای یافتن بودجه در نزدیکی خانه‌شان دارند.

همچنین می تواند معایبی داشته باشد.

شرکای فیوز در چرخه‌های اقتصادی دشوار مدیریت مالی یا همکاری با شرکت‌ها نداشته‌اند.

برای رسیدگی به این مسائل، فیوز شرکای مانند برایانت را انتخاب کرده است که می توانند راهنمایی و راهنمایی کنند.

آنها به اندازه هر تیمی که من در تقریباً 35 سال کار در فناوری در آن عضو بودم سخت کار می کنند.

ولز می‌گوید: «ما از افرادی یاد می‌گیریم که دوره‌های واقعاً چالش‌برانگیزی را در کسب‌وکار پشت سر گذاشته‌اند و از آن طرف بیرون آمده‌اند.

رهبران فیوز در میان تعداد انگشت شماری از شرکای جوان در سراسر کشور هستند که سرمایه های قابل توجهی را جمع آوری کرده اند.

برایانت گفت، محدوده سنی 35 تا 50 سال شامل سرمایه‌گذارانی می‌شود که تجربه‌ای دارند اما «آنقدر خسته نیستند که موضوعات و روح لحظه‌ای را نادیده بگیرند».

کارتر در مورد تحقیق در مورد استارت آپ ها و ملاقات با بنیانگذاران می گوید: «این کار لزوماً مانند سخت کوشی یا کار نیست زیرا شما در مرحله مشابهی از زندگی هستید.

بر اساس مطالعه‌ای در کتابی که سال گذشته منتشر شد، میانگین سنی بنیان‌گذاران استارت‌آپ‌هایی که در 15 سال گذشته یک میلیارد دلار یا بیشتر ارزش دارند، 34 سال است.

شرکای عمومی فیوز همچنین به عنوان بنیانگذاران در نظر گرفته می شوند، با توجه به اینکه آنها شرکت را راه اندازی کردند – چیزی که به ایجاد پل ارتباطی با رهبران استارتاپ کمک می کند.

برومند گفت: بیشتر دارایی خالص ما در این صندوق ها است. ما Fuse را بسیار شبیه به بنیانگذاران که کسب و کار خود را اداره می کنند، اداره می کنیم.

کارتر نمی‌گوید آیا این شرکت به دلیل سن یا عدم تجربه سرمایه‌گذاری، معامله‌ای را از دست داده است یا خیر. اما این برای برخی از رهبران استارتاپی که از فیوز پول گرفتند، مشکلی نداشت.

ویکرام چالانا، مدیر عامل Pictory.ai، درباره دوران جوانی فیوز گفت: «این سوال برای من پیش نیامد.

پل مایکسل، مدیر عامل استارتاپ ضد علف های هرز Carbon Robotics، گفت که رویکرد فیوز متفاوت است.

مایکسل، که قبلاً یکی از بنیانگذاران Isilon Systems بود، گفت: «همه شرکای Fuse بیشتر احساس می‌کنند که بخشی از تیم هستند، در مقابل خیرین از بالا که عاقلانه نتایج شما را تأیید یا رد می‌کنند». هر بنیانگذار و عضو هیئت مدیره یک استارتاپ با پشتوانه سرمایه گذاری دقیقاً می داند که من در مورد چه چیزی صحبت می کنم.

Fountain of Youth: این شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر سیاتل توسط سه شریک زیر 40 سال رهبری می شود
جان کانرز. (عکس از احتراق)

رهبران فیوز اذعان می‌کنند که در حالی که جامعه LP خود را از ابتدا ساخته است، از پشتیبانی قوی ایگنیشن برخوردار است که در سال 2000 توسط گروهی از مدیران فناوری از سیاتل تأسیس شد. شریک مدیریت طولانی مدت Ignition، جان کانرز، CFO و CIO سابق مایکروسافت، یک شریک عملیاتی در Fuse به همراه ستبیر خانوجا است که در سال 2018 به عنوان مشاور سرمایه گذاری به Ignition پیوست و قبلاً DataSphere Technologies را رهبری می کرد.

تاریخچه و اتصالات Ignition به فیوز برتری می دهد، به خصوص در مقایسه با سایر صندوق های سرمایه گذاری برای اولین بار.

کانرز چندین سال با کارتر و بورومند در ایگنیشن کار کرد و بعداً با ولز آشنا شد. شرط بندی روی اسلحه های جوان تصمیم آسانی بود.

کانرز گفت: یک تیم دینامیت. آنها به اندازه هر تیمی که من در تقریباً 35 سال کار در فناوری در آن عضو بودم سخت کار می کنند.

Ignition عملاً نام تجاری خود را رها کرد و سرمایه گذاری های موجود در شرکت های پرتفوی مانند Icertis، Skytap و دیگران را مدیریت می کند.

در حالی که Ignition فراتر از منطقه سیاتل، با حضور در منطقه خلیج و حتی یک بازوی سرمایه گذاری در چین، گسترش یافته است، فیوز در شمال غربی اقیانوس آرام متمرکز است، جایی که از شرکت هایی مانند WellSaid، bttn، Zuper و دیگران حمایت کرده است.

برومند گفت: ما نسبت به این اکوسیستم بسیار بسیار خوشبین هستیم.