• خانه
  • اخبار
  • Flexe جدیدترین تک‌شاخ سیاتل است: استارت‌آپ انبارداری ۱۱۹ میلیون دلار جمع‌آوری کرد و به ارزش ۱ میلیارد دلار رسید

Flexe جدیدترین تک‌شاخ سیاتل است: استارت‌آپ انبارداری ۱۱۹ میلیون دلار جمع‌آوری کرد و به ارزش ۱ میلیارد دلار رسید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Flexe جدیدترین تک‌شاخ سیاتل است: استارت‌آپ انبارداری ۱۱۹ میلیون دلار جمع‌آوری کرد و به ارزش ۱ میلیارد دلار رسید

Flexe جدیدترین تک‌شاخ سیاتل است: استارت‌آپ انبارداری ۱۱۹ میلیون دلار جمع‌آوری کرد و به ارزش ۱ میلیارد دلار رسید
(عکس فلکس)

اخبار: Flexe جدیدترین شرکتی است که به باشگاه یونیکورن سیاتل پیوسته است. این شرکت 9 ساله به تازگی مبلغ 119 میلیون دلاری سری D را جمع آوری کرده است تا ارزش خود را به مرز 1 میلیارد دلار برساند. تقاضا برای فناوری انبار این شرکت همچنان در حال رشد است و درآمد آن از سال تا به امروز دو برابر شده است. با توجه به اخراج برخی استارت آپ ها و کاهش هزینه ها در میان رکود بالقوه، عدم اطمینان اقتصادی در واقع یک باد آخر برای کسب و کار Flexe است.

جزئیات: Flexe با ارائه فضای انبار بر اساس تقاضا برای خرده فروشان آنلاین شروع کرد و به آنها کمک کرد تا آنچه را که به طور سنتی یک هزینه ثابت (اجاره بلند مدت) بود به یک هزینه متغیر تبدیل کنند (اکنون برای آنچه نیاز دارید بپردازید). این به شرکت ها این توانایی را می دهد که نیازهای لجستیکی خود را بسته به تقاضا و عرضه خود افزایش یا کاهش دهند.

همه گیر شدن و ادامه هرج و مرج زنجیره تامین، شرکت های بیشتری را به سمت مدل انعطاف پذیر Flexe کشانده است. شش نفر از ده خرده فروش بزرگ ایالات متحده مشتریان Flexe هستند. این استارت‌آپ که در رتبه ۱۹ brooztechnology 200 قرار دارد، از آن زمان عرضه‌های فناوری خود را برای رفع نیازهای دیگر، از جمله حمل‌ونقل و برآورده‌سازی برای خرده‌فروشان آنلاین و آجر و ملات، گسترش داده است.

بودجه برای استارت آپ های لجستیکی مانند Flexe در سال 2021 تقریباً دو برابر شد.

تجارت: شرکت‌هایی که نیازهای لجستیکی دارند به Flexe می‌آیند، که سپس فرصت‌هایی را به شبکه شرکای اپراتور انبار خود که برای ارائه خدمات پیشنهاد می‌دهند، انتقال می‌دهد. هر دو طرف بازار از فناوری Flexe استفاده می کنند. “ما برای مشتریان ارزش ایجاد می کنیم. ما همچنین برای اپراتورها ارزش ایجاد می کنیم.”

Flexe جدیدترین تک‌شاخ سیاتل است: استارت‌آپ انبارداری ۱۱۹ میلیون دلار جمع‌آوری کرد و به ارزش ۱ میلیارد دلار رسید
مدیر عامل فلکس کارل زیبرشت. (عکس فلکس)

رقابت: Siebrecht گفت که هیچ شرکت دیگری وجود ندارد که به همان مجموعه از مشتریان بزرگ سازمانی توجه داشته باشد. او به Deliverr، استارت‌آپ لجستیکی Shopify که در ماه مه 2.1 میلیارد دلار خریداری کرد، اشاره کرد، اما گفت که خرده‌فروشان کوچک‌تر را هدف قرار داده است. آمازون همچنین اخیراً یک برنامه جدید «خرید با پرایم» را معرفی کرد تا به تجار آنلاین اجازه دهد از شبکه تکمیل خود برای ارسال سفارشات استفاده کنند. اما Siebrecht گفت که Flexe بازار متفاوتی را هدف قرار داده و همچنین با خرده فروشان آجر و ملات کار می کند.

صحبت از آمازون: غول فناوری سیاتل در اوایل سال جاری پس از اینکه فضای انبار را سریعتر از نیاز شرکت در پاسخ به چالش های همه گیر اضافه کرد و فروش مصرف کنندگان را پیشی گرفت و در سه ماهه اول 2 میلیارد دلار هزینه اضافی داشت، سرفصل خبرها شد.

به نوعی، سکسکه پیش بینی آمازون یک پیشنهاد ارزش برای Flexe است.

زیبرشت گفت: «متغیرهای زیادی در پیش‌بینی‌های شما وجود دارد که ناشناخته هستند. من فکر می‌کنم که این یک مثال عالی از قلب مشکل است.»

دایره: Siebrecht گفت که این چالش‌برانگیزترین دور جمع‌آوری سرمایه برای شرکت است، با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران خطرپذیر در مورد اقتصاد محتاط‌تر می‌شوند و مسیر سودآوری را با دقت بیشتری دنبال می‌کنند.

Siebrecht گفت: “این یک محیط کلان بسیار چالش برانگیز برای افزایش سرمایه است، اما یک نتیجه واقعا بزرگ برای Flexe.” همه اینها به این دلیل است که کسب و کار بسیار خوب پیش می رود.

سرمایه گذاران: وجوه و حساب های مدیریت شده توسط BlackRock برای اولین بار سرمایه گذاری شد. سرمایه گذاران قبلی سرمایه، Madrona Ventures، Prologis Ventures، Redpoint Ventures، وجوه و حساب های توصیه شده توسط T. Rowe Price Associates, Inc. را فعال می کنند. و T. Rowe Price Investment Management, Inc. و تایگر گلوبال نیز سرمایه گذاری کرده اند. Flexe آخرین بار در ژانویه 2021 پول جمع آوری کرد، زمانی که دور سری C 80 میلیون دلاری را بسته بود.

راج آتلورو، شریک مدیریتی در Activate Capital گفت: «Flexe تنها پلتفرم لجستیکی است که برنامه‌های لجستیکی یکپارچه، منعطف و همه‌کاناله را برای شرکت‌ها ارائه می‌کند. اکنون آنها به راحتی شبکه‌های لجستیکی را مقیاس‌بندی می‌کنند و زنجیره‌های تامین انعطاف‌پذیر و انعطاف‌پذیر را برای دنیای پویای امروز می‌سازند.»

بعدش چی: اقتصاد ممکن است کسب و کار Flexe را تقویت کند، اما عدم اطمینان هنوز باعث نگرانی است.

ما هرگز در رکود کار نکرده ایم. ما نمی دانیم که این قرار است چه کاری برای کسب و کار ما داشته باشد.

سودآوری نیز در ذهن مدیران اجرایی است.

ما سرمایه زیادی جذب کرده‌ایم، که فوق‌العاده است، اما باید در مورد نحوه مدیریت آن پول با توجه به عدم اطمینان در بازار، واقعا هوشمند باشیم. ما باید روی رشد مقیاس پذیر سرمایه گذاری کنیم – نه فقط خود رشد.

Siebrecht، مدیرعامل سابق AdReady، قبلاً رئیس فناوری aQuantive Atlas و سپس مدیر کل مایکروسافت بود. او پس از شرکت در یک مهمانی خانه نشینی و ملاقات با کارآفرینی که از یافتن فضای انبار برای شرکت بار خود شکایت داشت، Flexe را با ادموند یو و فرانسیس دوونگ تأسیس کرد. Duong در اوایل سال جاری شرکت را ترک کرد تا یک استارت آپ جدید و مخفیانه Web3 را رهبری کند.

مجموع بودجه تا به امروز 265 میلیون دلار است. این شرکت 463 کارمند دارد و در حال استخدام است.