• خانه
  • اخبار
  • First Mode کامیون های بدون آلایندگی را در سایت های آزمایشی در جنوب سیاتل توسعه خواهد داد

First Mode کامیون های بدون آلایندگی را در سایت های آزمایشی در جنوب سیاتل توسعه خواهد داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
First Mode کامیون های بدون آلایندگی را در سایت های آزمایشی در جنوب سیاتل توسعه خواهد داد

کامیون سنگ معدن انگلیسی-آمریکایی
First Mode نیروگاه را برای بزرگترین کامیون بدون آلایندگی جهان ساخت. (عکس انگلیسی-آمریکایی)

حالت اول، ایجاد یک سایت آزمایشی بین سیاتل و پورتلند برای آزمایش و بهینه‌سازی کامیون‌های غول‌پیکر بدون آلایندگی و زیرساخت‌های مبتنی بر هیدروژن است که آنها بر آن تکیه خواهند کرد.

شرکت مهندسی مستقر در سیاتل می گوید تاسیسات اجاره شده در معدن TransAlta Centralia، در 85 مایلی جنوب سیاتل، شامل 7500 فوت مربع فضای اداری و 20000 فوت مربع فضای باز پاسیو خواهد بود. First Mode در بیانیه ای ایمیلی گفت: “ما قصد داریم ردپای و فعالیت های خود را در آینده گسترش دهیم.”

اولین کار First Mode در Centralia، آوردن ناوگانی از کامیون های فوق کلاس Komatsu 930E-4 و تقویت آنها با باتری های هیبریدی و نیروگاه های سلول سوختی هیدروژنی خواهد بود. چنین تبدیل‌هایی از الگوی تعیین‌شده در ماه می پیروی می‌کند، زمانی که شرکت معدنی انگلیسی-آمریکایی با موفقیت یک کامیون باری هیبریدی اثبات شده را در معدن Mogalakwena خود در آفریقای جنوبی مستقر کرد. First Mode یک نیروگاه هیبریدی برای این کامیون توسعه داد که بزرگترین وسیله نقلیه بدون آلایندگی در جهان است.

کریس وورهیس، مدیرعامل First Mode امروز در یک بیانیه خبری گفت: “سایت آزمایش First Mode در Centralia گام بعدی حیاتی در ماموریت ما برای کمک به صنایع سنگین برای حذف گازوئیل و انتقال به انرژی پاک است.” این سایت هم از بهینه‌سازی کامیون‌های فوق‌کلاس و هم از زیرساخت‌های کامل مربوط به تحرک بدون گازوئیل و تولید و توزیع انرژی پاک پشتیبانی می‌کند.»

توسعه کامیون‌ها در معدن Centralia، یک معدن زغال‌سنگ سابق که در حال احیاء بود، به First Mode این فرصت را می‌دهد تا زیرساخت‌ها و عملیات معدن را در یک محیط معدن واقعی آزمایش و تجزیه و تحلیل کند.

در ژوئن، First Mode با تلاش های Anglo American برای توسعه کامیون های بدون آلایندگی با ترکیب تجاری موافقت کرد – و ایجاد یک سایت آزمایشی در نزدیکی دفتر مرکزی First Mode باید به شرکت ترکیبی کمک کند تا توانایی های تولید خود را در ایالات متحده افزایش دهد تا نیازهای مشتریان صنعت معدن را برآورده کند.

First Mode و TransAlta انتظار دارند این معامله را تا پایان سال تکمیل کنند. انتظار می‌رود اولین کامیون‌های کوماتسو در سال 2023 وارد بازار شوند و مهندسان حالت First Mode قصد دارند در کنار پرسنل TransAlta برای ایجاد زیرساخت برای شارژ باتری، سوخت‌گیری هیدروژن و تولید هیدروژن همکاری کنند.

First Mode کامیون های بدون آلایندگی را در سایت های آزمایشی در جنوب سیاتل توسعه خواهد داد
تخت های آزمایش First Mode در معدن TransAlta در Centralia، واشنگتن ساخته می شود (عکس از حالت اول)

میکی درهر، رئیس TransAlta US، گفت: “ما بسیار خوشحالیم که از میراث معدنی خود در واشنگتن استفاده می کنیم و به شرکت های نوآوری مانند First Mode کمک می کنیم تا حذف مین را در حالی که انتقال انرژی آشکار می شود.” با توجه به مقادیر انبوه استخراج فلزات و مواد معدنی که برای دور شدن از سوخت‌های فسیلی مورد نیاز است، طرح First Mode برای استفاده از معدن Centralia ما به‌عنوان یک سایت آزمایش کامیون، پتانسیل کاهش چشمگیر انتشار گازهای گلخانه‌ای در معادن در سراسر جهان را دارد. “

سال گذشته گزارشی توسط McKinsey & Co. تخمین زده است که 40 تا 50 درصد از انتشار دی اکسید کربن صنعت معدن از استفاده از سوخت دیزل برای تجهیزات سنگین ناشی می شود و این صنعت برای دستیابی به اهداف آب و هوایی باید انتشار مستقیم کربن را تا سال 2050 به صفر برساند.

تحلیلگران مک کینزی می‌گویند: «به‌طور دلگرم‌کننده، تجزیه و تحلیل ما نشان می‌دهد که راه‌حل‌هایی برای کربن‌زدایی بیشتر گازهای گلخانه‌ای در این دهه مقرون‌به‌صرفه خواهد بود».

مجموعه مهندسی First Mode در ابتدا بر پروژه‌های فضایی، از جمله ماموریت مریخ نورد Masr’s Perseverance و ماموریت Psyche ناسا به یک سیارک غنی از فلز متمرکز بود – اما به لطف ارتباط با Anglo American، این شرکت تمرکز خود را به کربن زدایی در مقیاس صنعتی معطوف کرده است.