• خانه
  • اخبار
  • F5 فناوری را از خریدهای عمده در یک پلت فرم جدید خدمات ابری توزیع شده ترکیب می کند

F5 فناوری را از خریدهای عمده در یک پلت فرم جدید خدمات ابری توزیع شده ترکیب می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
F5 فناوری را از خریدهای عمده در یک پلت فرم جدید خدمات ابری توزیع شده ترکیب می کند


F5 فناوری را از خریدهای عمده در یک پلت فرم جدید خدمات ابری توزیع شده ترکیب می کند
فرانسوا لوکو دونو، مدیر عامل F5، امنیت سایبری را “ضروری اخلاقی” می خواند. (اسکرین شات از طریق فیلم F5)

F5 به دنبال گسترش نقش خود در امنیت جهانی و ارائه برنامه های کاربردی با یک پلت فرم جدید است که نرم افزار و خدمات خود را با کسانی که در یک سری معاملات بیش از 2 میلیارد دلار درگیر هستند، یکپارچه می کند.

سرویس‌های ابری توزیع‌شده F5 که صبح روز سه‌شنبه اعلام شد، شامل فناوری‌هایی از خریدهایی مانند Volterra و Shape Security می‌شود تا به شرکت سیاتل در رقابت با Citrix Systems، Akamai Technologies و دیگر بازیگران اصلی در توزیع، مدیریت و حفاظت برنامه‌ها، جبهه متحدی بدهد.

این به دنبال افزایش سریع فناوری ابری و حملات سایبری در سال های اخیر بوده است.

«من معتقدم زمان آن فرا رسیده است که در مورد جرایم سایبری نه تنها به عنوان تهدیدی برای تجارت، بلکه به عنوان تهدیدی برای جان انسان ها صحبت کنیم. فرانسوا لوکو-دونو، مدیر عامل F5، نه تنها به عنوان یک اولویت تجاری، بلکه به عنوان یک الزام اخلاقی نیز در ویدئویی که همراه با راه اندازی بود، گفت.

اولین سرویس پلتفرم جدید، F5 Distributed Cloud WAAP (محافظت از برنامه های کاربردی وب و API)، فایروال را برای برنامه های کاربردی وب پیشرفته F5 ترکیب می کند. امنیت API یادگیری ماشین مبتنی بر Volterra؛ حفاظت مبتنی بر هوش مصنوعی در برابر ربات‌های Shape Security. و محافظت در برابر حملات انکار سرویس توزیع شده (DDoS).

F5 فناوری را از خریدهای عمده در یک پلت فرم جدید خدمات ابری توزیع شده ترکیب می کند
گرافیک F5

این آخرین گام در گسترش F5 فراتر از تجارت سخت افزار شبکه سنتی است. قبل از F5 Networks، این شرکت نام خود را برای نشان دادن توسعه خود ساده کرد. در سه ماهه دسامبر، درآمد نرم افزار F5 با رشد 47 درصدی به 163 میلیون دلار یا 24 درصد از درآمد 687 میلیون دلاری آن دوره رسید.

این شرکت همچنان در تجارت قدیمی خود حضور دارد و خود را برای ارائه فناوری‌های امنیتی و تحویل برنامه‌ها در چندین ابر عمومی، تجهیزات جانبی، مراکز داده و سخت‌افزار محلی قرار می‌دهد.

F5 در سال های اخیر با خرید شرکت هایی از جمله Nginx به مبلغ 670 میلیون دلار در نرم افزار و خدمات توسعه بیشتری یافته است. Shape Security برای 1 میلیارد دلار؛ Volterra برای 500 میلیون دلار؛ و Threat Stack برای 68 میلیون دلار.

به عنوان بخشی از اعلامیه روز سه‌شنبه، F5 اعلام کرد که نام بسیاری از سرویس‌ها را به Shape، Volterra و F5 تغییر می‌دهد و از نام تجاری F5 Distributed Cloud Services برای ساده‌سازی نام کلی محصول استفاده می‌کند.

این شرکت که در یک آسمان‌خراش 3 ساله در مرکز شهر سیاتل به نام برج F5 مستقر است، 6461 نفر را تا پایان سال مالی خود در سپتامبر استخدام کرد که بیش از 1400 نفر در منطقه سیاتل بودند.