• خانه
  • اخبار
  • Eviation قراردادی را برای فروش هواپیمای برقی کیپ ایر 75 منعقد کرد. اولین آزمایش پرواز در حال حاضر برای تابستان برنامه ریزی شده است

Eviation قراردادی را برای فروش هواپیمای برقی کیپ ایر 75 منعقد کرد. اولین آزمایش پرواز در حال حاضر برای تابستان برنامه ریزی شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Eviation قراردادی را برای فروش هواپیمای برقی کیپ ایر 75 منعقد کرد. اولین آزمایش پرواز در حال حاضر برای تابستان برنامه ریزی شده است

Eviation قراردادی را برای فروش هواپیمای برقی کیپ ایر 75 منعقد کرد. اولین آزمایش پرواز در حال حاضر برای تابستان برنامه ریزی شده است
کانسپت این هنرمند هواپیمای الکتریکی آلیس شرکت Eviation را در حال پرواز نشان می دهد. (تصویر هوانوردی)

یک شرکت مستقر در سیاتل به نام Eviation قراردادی با کیپ ایر مستقر در ماساچوست برای خرید 75 هواپیمای تمام الکتریکی Eviation Alice منعقد کرده است.

این نامه در ادامه بیانیه ای است که در سال 2019 توسط مدیر عامل وقت Eviation، عمر بار-یوهای، بیان شد که گفته بود کیپ ایر اولین مشتری شرکت او خواهد بود. در آن زمان، Bar-Yohay گفت که لیست قیمت هواپیمای آلیس برای هر هواپیما 4 میلیون دلار خواهد بود – اما Eviation گفت که جزئیات مالی معامله کیپ ایر را منتشر نکرده است.

Bar-Yohay در ماه فوریه Eviation را ترک کرد و دلیل آن “اختلاف طولانی مدت” با سهامدار اصلی شرکت، گروه Clermont مستقر در سنگاپور بود. گرگوری دیویس، مدیر عامل قدیمی هوافضا، به عنوان مدیر عامل موقت این شرکت خصوصی که در آرلینگتون، واشینگتن مستقر است، انتخاب شده است.

Eviation آزمایش های زمینی نمونه اولیه آلیس و این آزمایش ها را آغاز کرد آنها همیشه عالی پیش نمی رفتند – که می توان با یک نوع کاملا جدید هواپیما انتظار داشت. در ماه فوریه، Eviation گفت که اولین آزمایش پرواز آلیس “در هفته های آینده” انجام خواهد شد، اما اکنون این شرکت می گوید که قصد دارد تابستان امسال به این مرحله برسد.

آلیس با دو موتور الکتریکی 850 اسب بخاری تولید شده توسط MagniX، یک شرکت مستقر در گروه کلرمونت مستقر در اورت، واشنگتن، نزدیک دفتر مرکزی Eviation، نیرو خواهد گرفت. این هواپیما برای حمل حداکثر 9 مسافر و دو خدمه در پروازهای بدون آلایندگی تا مسافت 440 مایل دریایی (500 مایل قانونی) با یک بار شارژ طراحی شده است.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، Eviation قصد دارد نسخه تولیدی هواپیمای آلیس را در سال 2024 پرواز کند و پس از صدور گواهینامه، تحویل داده شود.

به عنوان یک شرکت هواپیمایی مسافرتی، کیپ ایر در بازار آلیس در موقعیت خوبی قرار دارد. اگرچه این شرکت در ماساچوست مستقر است، اما به نزدیک به 40 شهر در ایالات متحده (از جمله مونتانای شرقی) و دریای کارائیب خدمات ارائه می دهد.

جسیکا پروس، معاون فروش در Eviation در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: «هواپیمایی واقعاً پایدار نه تنها تأثیر سفرهای هوایی بر محیط‌زیست را کاهش می‌دهد، بلکه باعث ایجاد حس تجاری نیز می‌شود». ما مفتخریم که از کیپ ایر، یک رهبر شناخته شده در سفرهای هوایی منطقه ای، برای ترسیم مسیری جدید در ارائه راه حل های نوآورانه که به نفع خطوط هوایی، مسافران، جوامع و جامعه است، حمایت می کنیم.

Eviation همچنین آلیس را برای باربری و سفرهای تجاری مورد استفاده قرار می دهد. سال گذشته، DHL Express اعلام کرد که در حال سفارش ده هواپیمای Alice eCargo است.

چندین شرکت دیگر رویکردهایی را برای حمل و نقل هوایی الکتریکی دنبال می کنند. به عنوان مثال، MagniX قصد دارد هواپیماهای دریایی را که توسط ونکوور، مستقر در بریتیش کلمبیا هاربر ایر اداره می شود، ارتقا دهد و با شرکای دیگر همکاری می کند. سال گذشته، MagniX برنده یک قرارداد 74.3 میلیون دلاری از ناسا برای نمایش فناوری نیروی محرکه الکتریکی برای هواپیما شد.

در همین حال، آمازون و آلاسکا ایر در حال سرمایه گذاری در ZeroAvia هستند، شرکتی که یک هواپیمای هیبریدی هیدروژن-الکتریکی را توسعه می دهد و یک مرکز تحقیق و توسعه در اورت ایجاد می کند. صندوق تعهد آب و هوای آمازون همچنین بودجه ای را برای استارتاپ هواپیمایی الکتریکی دیگری به نام Beta Technologies تامین کرده است.

Eviation یکی از فینالیست‌های دسته نوآوری سال در جوایز brooztechnology 2022 است. برای دیدن همه فینالیست‌ها به وب‌سایت جوایز brooztechnology بروید، به موارد دلخواه خود رأی دهید و مکان خود را برای مراسم جایزه 12 می در Showbox SoDo در سیاتل رزرو کنید.