• خانه
  • اخبار
  • Dutchie 7 درصد از نیروی کار خود را به دلیل “تغییر چشمگیر بازار” در کاهش اخیر شرکت های فناوری شاهدانه اخراج می کند.

Dutchie 7 درصد از نیروی کار خود را به دلیل “تغییر چشمگیر بازار” در کاهش اخیر شرکت های فناوری شاهدانه اخراج می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Dutchie 7 درصد از نیروی کار خود را به دلیل "تغییر چشمگیر بازار" در کاهش اخیر شرکت های فناوری شاهدانه اخراج می کند.

Dutchie 7 درصد از نیروی کار خود را به دلیل "تغییر چشمگیر بازار" در کاهش اخیر شرکت های فناوری شاهدانه اخراج می کند.
(تصویر هلندی)

Dutchie، مستقر در Bend، Ore. یک استارت‌آپ نرم‌افزاری که به خرده‌فروشان شاهدانه خدمات می‌دهد، ۷ درصد از نیروی کار خود را کاهش داده است.

brooztechnology با یک سخنگوی Dutchie این کاهش را تایید کرد. این شرکت بیش از 700 کارمند دارد.

بر اساس پست‌های لینکدین که توسط کارکنان اخراج شده نوشته شده است، اخراج‌ها بر نقش‌های تیم استخدام و محصول تأثیر گذاشته است. یکی از مقامات مازاد بر کار نوشت: «من از این تصمیم ناراحت، ناامید و واقعاً کور هستم. دیگری می گوید: جدا از ناامیدی، سردرگمی و ناامیدی، قلبم شکسته است.

Dutchie جدیدترین شرکت فناوری است که در پاسخ به عدم اطمینان اقتصادی گسترده تر، کارگران را اخراج می کند. چندین شرکت نرم‌افزار شاهدانه در هفته‌های اخیر کارکنان خود را کاهش داده‌اند، از جمله Eaze و Akerna.

زمانی که داچکی در ماه اکتبر 350 میلیون دلار در مجموعه‌ای از سری D جمع‌آوری کرد، 3.75 میلیارد دلار ارزش داشت که تنها 7 ماه پس از جمع‌آوری 200 میلیون دلاری استارت‌آپ انجام شد. Dutchie همچنین Greenbits و LeafLogix را در اوایل سال جاری خریداری کرد.

این شرکت به بیش از 5000 داروخانه در ایالات متحده با محصولات تجارت الکترونیک، نقاط فروش و پرداخت خدمات ارائه می دهد. او در میان گروهی از شرکت‌های فناوری است که بر موج حمایت از قانونی شدن ماری جوانا در ایالات متحده، از جمله تصویب قوانین در بسیاری از کشورها، سوار شده‌اند. فروش قانونی حشیش با 40 درصد افزایش به 25 میلیارد دلار در سال 2021 رسید.

حامیان Dutchie عبارتند از D1 Capital Partners، که دور سری D را رهبری کرد، و دیگرانی مانند Tiger Global، که روز دوشنبه توسط وال استریت ژورنال در مقاله ای در توضیح چگونگی رکود اخیر “تبخیر سود سال ها” معرفی شد.

سایر حامیان عبارتند از Dragoneer، DFJ Growth، Thrive Capital، Gron Ventures، Casa Verde Capital، Willoughby Capital، Glynn Capital و Park West Asset Management.

یکی از سخنگویان Dutchie این بیانیه را از مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Dutchie، راس لیپسون، که شرکت را در سال 2017 با برادرش زک راه اندازی کرد، ارائه کرد.

“مانند بسیاری از شرکت‌های دیگر که تغییرات چشمگیر بازار را در چند ماه گذشته مشاهده می‌کنند، ما به عنوان یک تیم وقت گذاشته‌ایم تا برنامه‌های تجاری خود را به دقت بررسی کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که آماده انجام ماموریت خود هستیم. خوشبختانه، صنعت شاهدانه همچنان به سرعت در حال رشد است و در موقعیت مناسبی قرار دارد تا در صورت رکود اقتصادی گسترده تر، انعطاف پذیر باشد.

هفته گذشته ما کل تیم خود را جمع کردیم تا تصمیم مهم و دشواری را برای بازسازی چندین حوزه تجاری اعلام کنیم. این تصمیم تقریباً 8 درصد از کل نیروی کار شرکت را تحت تأثیر قرار می دهد. ما برای همیشه از کمک همه به Dutchie و صنعت شاهدانه که تحت تأثیر قرار گرفته است سپاسگزاریم.

Dutchie در موقعیت قدرتمندی قرار دارد و ما روی رشد مداوم تمرکز کرده ایم. ما همچنان به استخدام بهترین استعدادها و پیگیری فرصت‌های رشدی که اهداف تجاری ما را برآورده می‌کنند، ادامه می‌دهیم تا مأموریت خود را برای اطمینان از دسترسی ایمن و آسان به حشیش و در عین حال کمک به پیشرفت صنعت شاهدانه را پیش ببریم.»