Deep Mind در دستیابی به هوش مصنوعی در سطح هوش انسانی پیشرفت می کند

Deep Mind در دستیابی به هوش مصنوعی در سطح هوش انسانی پیشرفت می کند

به نظر می رسد دیپ مایند در تحولی جدید موفق شده است به هوش مصنوعی در سطح هوش انسانی دست یابد.

Deep Mind یک شرکت متعلق به گوگل است که به نظر می رسد به سطح هوش انسانی (AGI) در هوش مصنوعی نزدیک شده است. ناندو دیفریتاس، دانشمند Deep Mind در دانشگاه آکسفورد، معتقد است که دستیابی به هوش مصنوعی مشترک راه حلی برای سخت ترین چالش ها در رقابت با این هوش و نزدیک شدن به سطح هوش انسانی است.

هوش مصنوعی عمومی (AGI) نوعی هوش برای درک و مطالعه کارهای فکری انجام شده توسط انسان است. برخی از محققان بر این باورند که AGI در حال حاضر در هوش مصنوعی امکان پذیر نیست. البته به آن تهدیدی برای آینده نیز گفته می شود که می تواند عمدا یا سهواً بشریت را نابود کند.

پس از اینکه Deep Mind از دستیابی به چنین هوش مصنوعی Gato خبر داد، وب سایت TNWi آن را دستیارهای مجازی امروزی مانند Amazon Alexa و Apple Siri نامید. نویسنده وب سایت می گوید که این ویژگی شبیه به کنسول بازی های ویدیویی است که به شما امکان می دهد به سادگی با ذخیره 600 بازی مختلف، یک بازی را به روش های مختلف انجام دهید. در واقع چیزی که Deep Mind ارائه می دهد، هوش مصنوعی نیست. این مدل مجموعه ای از مدل های از پیش آموزش دیده می باشد.

Deep Mind در یک مقاله تحقیقاتی جدید گاتو را توصیف می کند. در این مقاله توضیح داده شد که این هوش مصنوعی نیز با افزایش مقیاس پیشرفت چشمگیری خواهد داشت. دیپ مایند قصد دارد در پروژه های مختلف مرزهای هوش مصنوعی را جابجا کند و با کمک برنامه های جدید بدون نیاز به آموزش، مشکلات پیچیده را حل کند.