• خانه
 • اخبار
 • Cut BS: این شروع کود گاوی را به سوخت هیدروژنی خالص تبدیل می کند

Cut BS: این شروع کود گاوی را به سوخت هیدروژنی خالص تبدیل می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Cut BS: این شروع کود گاوی را به سوخت هیدروژنی خالص تبدیل می کند

Cut BS: این شروع کود گاوی را به سوخت هیدروژنی خالص تبدیل می کند
عکس شرکت Modern Electron از سال 2021. این استارتاپ مستقر در Botel، واشنگتن، به حدود 50 کارمند افزایش یافته است. (عکس الکترونیکی مدرن)

استارت آپ Modern Electron مستقر در سیاتل با قبایل Tulalip، لبنیات غرب واشنگتن و Environmental Efforts برای آزمایش یک فناوری جدید انرژی پاک شریک شده است.

در این ماه، این پروژه 769,360 دلار از صندوق انرژی پاک دولتی ارائه شده توسط وزارت بازرگانی ایالت واشنگتن دریافت کرد. این صندوق از فناوری‌های پیشرفته‌ای حمایت می‌کند که انتشار کربن را کاهش می‌دهد، که سیاره را گرم می‌کند و منجر به بحران آب و هوایی می‌شود.

چهارده سال پیش، Tulalip، Northwest Chinook Recovery و Werkhoven Dairy برای ایجاد Qualco Energy، مشارکتی نوآورانه برای محافظت از فضولات گاو در برابر جریان‌های ماهی قزل آلا، به نیروها پیوستند. آنها زباله ها را به گاز طبیعی برای تولید برق تبدیل می کنند.

پروژه آزمایشی با Modern Electron با برداشت گاز طبیعی و تبدیل آن به سوخت هیدروژن و کربن، که می تواند به عنوان کود مورد استفاده قرار گیرد، این تلاش را حتی با محیط زیست سازگارتر خواهد کرد.

Cut BS: این شروع کود گاوی را به سوخت هیدروژنی خالص تبدیل می کند
تونی پن، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران مدرن الکترون. (عکس در لینکدین)

«وقتی الکترون مدرن به سراغ ما آمد، ایده تصفیه گاز به هیدروژن خالص ما را مجذوب خود کرد. داریل ویلیامز، رئیس Qualco گفت: این خالص ترین ماده قابل احتراق موجود است. ما در تلاش هستیم تا کربن را از هوا خارج کنیم و به خاکی که متعلق به آن است، برسانیم.

کوالکو از یک زیست هضم کننده بی هوازی برای تصفیه روزانه 60000 گالن کود و 24000 گالن ضایعات غذایی استفاده می کند. گاز طبیعی یا متانی که ایجاد می شود، سوخت یک ژنراتور مولد انرژی است که انرژی را به یک شرکت دولتی محلی در شهرستان اسنوومیش می فروشد.

Modern Electron در حال ساخت یک کارخانه آزمایشی در کارخانه biodagester است که از فناوری به نام متان پیرولیز برای جداسازی هیدروژن از کربن استفاده خواهد کرد. تونی پن، مدیرعامل این شرکت، گفت: باید تا اوایل سال 2023 عملیاتی شود.

استارت آپ مستقر در Bothell در سال 2015 راه اندازی شد و از Intellectual Ventures، مرکز نوآوری ایجاد شده توسط ناتان میرولد، مدیر عامل سابق مایکروسافت با حمایت بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، جدا شد. علاوه بر یارانه دولتی، مدرن الکترون بخشی از سهام خود را در پروژه کوالکو هزینه خواهد کرد. این استارت‌آپ 70 میلیون دلار سرمایه مخاطره‌آمیز جذب کرده است.

پیرولیز متان یک فناوری دشوار است. انرژی زیادی برای ایجاد واکنش لازم است و انجام کارآمد آن دشوار است. اما تقاضای فزاینده ای برای هیدروژن وجود دارد که می تواند در ژنراتورها، موتورها و سلول های سوختی هیدروژنی استفاده شود. در این صورت، هیدروژن در ژنراتوری که در حال حاضر در سایت کوالکو کار می کند، استفاده خواهد شد. هنگامی که هیدروژن به عنوان سوخت استفاده می شود، تنها گازهای گلخانه ای آن بخار آب است.

آزمایشگاه ملی شمال غرب اقیانوس آرام از جمله سازمان هایی است که فناوری تجزیه گاز متان را نیز دنبال می کند. در ماه مارس، این آزمایشگاه پیشرفت خود را در توسعه فرآیند پیرولیز که کربن با کیفیت کافی برای کاربردهای تولید تولید می کند، اعلام کرد. بر اساس گزارش PNNL، تنها تأسیسات تجاری متان تجزیه در اثر حرارت در ایالات متحده یک کارخانه نمایشی در نبراسکا است.

Cut BS: این شروع کود گاوی را به سوخت هیدروژنی خالص تبدیل می کند
نمونه ای از زغال سنگ کربن ایجاد شده در اثر تجزیه متان توسط الکترون مدرن. (عکس الکترونیکی مدرن)

این یک فضای جدید برای الکترون مدرن است. تمرکز اولیه این شرکت بر روی ساخت مبدل هایی بود که برق را از گرما تولید می کنند. این دستگاه‌ها با اجاق‌های خانگی و مخازن آب گرم جفت می‌شوند و اتلاف گرمای دستگاه‌ها را گرفته و آن را به انرژی تبدیل می‌کنند.

پان گفت که این تجربه برای این چالش کاربرد دارد. ما با نحوه ساخت و طراحی سیستم هایی آشنا شده ایم که به دمای لازم برای تجزیه مولکول های متان به کربن جامد و هیدروژن می رسند.

پروژه کوالکو اولین آزمایش کامل فناوری مدرن الکترون است. پان گفت که این استارت آپ پروژه های بیشتری برای تولید هیدروژن در ماه های آینده خواهد داشت.

او امیدوار است که این رویکرد نیاز به پایان مالی داشته باشد، تا حدی به این دلیل که می تواند از زیرساخت گاز طبیعی در حال حاضر برای انتقال سوخت استفاده کند. همچنین امکان دریافت وام برای جبران گازهای گلخانه ای برای کربنی که تولید و در زمین قرار می گیرد را فراهم می کند.

ویلیامز خاطرنشان کرد که هضم کننده های زیستی دیگری در کشور وجود دارد که می توانند از این استراتژی بهره ببرند.

ویلیامز گفت: “ما واقعا مشتاقانه منتظریم تا ببینیم چگونه کار می کند.”

در اینجا سایر پروژه هایی که سهم 8.5 میلیون دلاری از کمک های مالی صندوق انرژی پاک دریافت کرده اند، آمده است:

 • BattGenie، سیاتل: 300000 دلار برای سیستم ذخیره سازی باتری متعلق به بومیان آمریکا.
 • شهر یاکیما: 1 میلیون دلار برای مطالعه امکان سنجی بیوراکتور بی هوازی جدید برای پردازش ضایعات مواد غذایی.
 • مرکز فناوری بازیافت کامپوزیت، پورت آنجلس: 647250 دلار برای فناوری های بازیافت پره های توربین بادی.
 • مرکز نوآوری چوب دارینگتون، دارینگتون: 1.5 میلیون دلار برای فناوری تبدیل زیست توده به چوب و انرژی زیستی.
 • گروه 14، سیاتل: 426858 دلار برای نمایش باتری جامد سیلیکون پلیمری.
 • McKinstry Essention، سیاتل: 755000 دلار برای آزمایش پمپ حرارتی.
 • OCOchem، تاکوما: 1.5 میلیون دلار برای توسعه مولدهای انرژی سبز قابل حمل و تولید سوخت هیدروژنی برای بندر تاکوما.
 • اداره مسکن هند Spokane، Wellpinit: 884245 دلار برای تحقیق و توسعه برای یک میکروشبکه در خدمت قبیله.
 • XFlow Energy، سیاتل: 772000 دلار برای تحقیق و توسعه برای افزایش بهره وری انرژی باد.