• خانه
  • اخبار
  • ChatGPT به Azure می آید: ادغام جدید نشان می دهد که مایکروسافت چگونه از شراکت با OpenAI استفاده خواهد کرد

ChatGPT به Azure می آید: ادغام جدید نشان می دهد که مایکروسافت چگونه از شراکت با OpenAI استفاده خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ChatGPT به Azure می آید: ادغام جدید نشان می دهد که مایکروسافت چگونه از شراکت با OpenAI استفاده خواهد کرد

پابلو کاسترو، مهندس برجسته تیم هوش مصنوعی Microsoft Azure، سرویس OpenAI Azure را به نمایش می گذارد.

آیا در دسترسی مطمئن به ChatGPT OpenAI مشکل دارید؟ مایکروسافت راه حلی دارد.

این غول فناوری می گوید به زودی فناوری تولید چت هوش مصنوعی را به عنوان بخشی از سرویس Azure OpenAI خود که به طور کلی در روز دوشنبه در دسترس قرار گرفت، در دسترس قرار خواهد داد. این سرویس برای مشاغل و توسعه دهندگانی طراحی شده است که از پلتفرم ابری Azure مایکروسافت برای ادغام فناوری های OpenAI در برنامه های خود استفاده می کنند.

این بخشی از مشارکت گسترده‌تر بین مایکروسافت و OpenAI است که با سرمایه‌گذاری 1 میلیارد دلاری مایکروسافت در آزمایشگاه هوش مصنوعی مستقر در سانفرانسیسکو در سال 2019 آغاز شد. اخیراً گزارش شده است که مایکروسافت در حال مذاکره برای سرمایه‌گذاری 10 میلیارد دلاری اضافی در OpenAI است. 49 درصد از سهام این شرکت

این انتشار نشان می دهد که چگونه مایکروسافت به طور مؤثر خود را به عنوان بخشی از تجاری سازی OpenAI قرار می دهد، حرکتی که می تواند به شرکت ردموندی برتری نسبت به پلتفرم های ابری رقیب خدمات وب آمازون و Google Cloud بدهد.

ChatGPT به عنوان یک نسخه بتا عمومی از OpenAI در دسترس است، اما دسترسی به آن گاهی اوقات برای برخی از کاربران دشوار بوده است، تا حدی به دلیل تقاضای زیاد با افزایش علاقه.

سرویس Azure OpenAI در بهار گذشته پیش از اینکه ChatGPT به طور گسترده در دسترس قرار گیرد، منتشر شد.

ChatGPT در ماه های اخیر توجه گسترده ای را به خود جلب کرده است و مزایا و خطرات هوش مصنوعی مولد را نشان می دهد. این فناوری پاسخ‌ها و پاسخ‌های پیچیده‌ای را به درخواست‌های پیچیده و گاه باطنی کاربر ارائه می‌دهد، اگرچه صحت آن نیز مورد تردید قرار گرفته است.

این فناوری همچنین پتانسیل سوء استفاده از هوش مصنوعی را نشان می دهد. همانطور که brooztechnology دوشنبه گزارش داد، مدارس دولتی سیاتل به مؤسسات آموزشی ملحق شدند که ChatGPT را در دستگاه های مدرسه مسدود کردند.

این خبر در حالی منتشر می شود که طبق گزارش 7 ژانویه The Information، مایکروسافت ظاهراً به دنبال ادغام فناوری های OpenAI در بیشتر محصولات خود از جمله Microsoft Word، PowerPoint و Outlook است. این سایت قبلا گزارش داده بود که مایکروسافت به دنبال ادغام ChatGPT OpenAI در موتور جستجوی Bing خود است.

ادغام های موجود از فناوری OpenAI در محصولات مایکروسافت شامل ویژگی GitHub Copilot است که به توسعه دهندگان نرم افزار یک برنامه نویس مجازی برای یک جفت هوش مصنوعی می دهد تا کد و ویژگی هایی را هنگام نوشتن برنامه ها پیشنهاد کند.

OpenAI از منابع محاسباتی و فناوری ابری مایکروسافت در آموزش مدل‌های هوش مصنوعی بهره می‌برد، از جمله ابررایانه Azure که در سال 2020 برای استفاده انحصاری توسط OpenAI معرفی شد.