• خانه
  • اخبار
  • ChatGPT به کالج می رود: در اینجا چگونه UW به اساتید می گوید که با کلاهبرداری های هوش مصنوعی مقابله کنند

ChatGPT به کالج می رود: در اینجا چگونه UW به اساتید می گوید که با کلاهبرداری های هوش مصنوعی مقابله کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ChatGPT به کالج می رود: در اینجا چگونه UW به اساتید می گوید که با کلاهبرداری های هوش مصنوعی مقابله کنند

ChatGPT به کالج می رود: در اینجا چگونه UW به اساتید می گوید که با کلاهبرداری های هوش مصنوعی مقابله کنند
دانشجوی کتابخانه سوزالو در دانشگاه واشنگتن در سیاتل. (عکس UW)

ظهور ناگهانی ChatGPT – چت ربات مبتنی بر هوش مصنوعی که توسط OpenAI در پاییز گذشته منتشر شد – باعث شد مربیان در سراسر کشور درباره نحوه آموزش و ارزیابی کار دانش‌آموز تجدید نظر کنند. دانشگاه واشنگتن از جمله آنهاست که به اعضای هیئت علمی خود در مورد چگونگی هدایت آخرین تأثیر فناوری بر آموزش راهنمایی می کند.

مرکز آموزش و یادگیری UW که از پیشرفت جامعه آموزشی مدرسه حمایت می کند، استراتژی هایی را برای مربیان صادر کرده است که هدف آنها کمک به برقراری ارتباط با دانش آموزان، تعیین انتظارات و توسعه تکالیف در عصر ChatGPT و سایر ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی است.

استراتژی ها به شش دسته تقسیم می شوند، از جمله نیاز به تعیین انتظارات. بیان اهمیت تحصیلات دانشگاهی؛ تشخیص دهید که مبارزه بخشی از یادگیری است. ارزش فرآیند به اندازه (یا بیشتر از) محصول. طراحی تکالیفی که دانش آموزان را ملزم به اتصال محتوای دوره، مکالمات کلاسی و تجربه زنده می کند. و آموزش از طریق ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی را در نظر بگیرید.

این مرکز می‌گوید مربیانی که استفاده از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی مانند ChatGPT را ممنوع می‌کنند و مشکوک هستند که دانش‌آموزی مرتکب تخلف تحصیلی شده است، می‌توانند گزارشی را با استانداردهای جامعه و رفتار دانشجویی ارائه کنند.

ChatGPT با توانایی خود در پاسخگویی سریع به سؤالات پیچیده و تولید فوری محتوا – از جمله مواردی مانند کد نرم افزار و مقالات دانش آموز، بخش های مساوی فتنه و نگرانی ایجاد می کند.

این ربات مبتنی بر فناوری زبان طبیعی GPT است که توسط OpenAI، سازمانی مستقر در سانفرانسیسکو که توسط رهبران فناوری سام آلتمن و ایلان ماسک ایجاد شده و توسط مایکروسافت پشتیبانی می‌شود، توسعه یافته است. قدرت محاسبات ابری عقب برای محصولات OpenAI.

نیویورک تایمز در این ماه گزارشی را در مورد “تغییر عظیم” بالقوه در آموزش و یادگیری گزارش کرد، زیرا مربیان در همه سطوح به ظهور هوش مصنوعی واکنش نشان می‌دهند و در برخی موارد دوره‌ها را کاملاً دوباره طراحی می‌کنند تا از فناوری و دانش‌آموزانی که در تلاش برای استفاده از آن هستند جلوتر بمانند. . .

تایمز گزارش داد که در برخی از دانشگاه ها، استادان تکالیف خانه را به تدریج کنار می گذارند، کتاب هایی را باز می کنند که به نظر می رسد در برابر ربات های چت آسیب پذیر هستند. در عوض، آنها تکالیف درون کلاسی، تکالیف کتبی، کار گروهی و امتحانات شفاهی را انتخاب می کنند.

مدارس دولتی سیاتل به تعداد فزاینده ای از مناطق مدرسه پیوستند که ChatGPT را در همه دستگاه های مدرسه ممنوع کردند و گفتند که این منطقه “تقلب را مجاز نمی داند و نیاز به فکر و کار اصلی دانش آموزان دارد.”

اما در حالی که به مسائل لجستیکی و اخلاقی اذعان می‌کند، UW می‌گوید که این فناوری می‌تواند «بخشی حیاتی از پیشرفت دانش» باشد.

ویکتور بالتا، سخنگوی UW به brooztechnology گفت: «در کلاس‌های درس، ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی مانند ChatGPT این پتانسیل را دارند که یادگیری را پیش ببرند یا کمبودهایی را برای دانش‌آموزان فراهم کنند. مربیان ما در حال بررسی چگونگی استفاده از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی برای تسهیل یادگیری و کمک به دانش‌آموزان در تفکر انتقادی درباره سواد دیجیتال و دقت اطلاعات هستند.»

در همان زمان، بالتا اذعان می کند، “دانش آموزانی که از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی به عنوان میانبر برای تکمیل تکالیف استفاده می کنند، جایگزین می شوند.”

UW می‌گوید این واقعیت که ChatGPT دائماً در حال تکامل است، تشخیص استفاده از آن را بسیار دشوار می‌کند، اما اساتید به عملکرد دانشجویان توجه زیادی دارند و گزارش می‌دهند که برخی از دانشجویان “به نظر می‌رسد از این ابزار برای انجام کار استفاده می‌کنند.”