• خانه
  • اخبار
  • Century Therapeutics مرکز سیاتل را در میان اخراج‌های بیشتر می‌بندد و رئیس تحقیق و توسعه را ترک می‌کند.

Century Therapeutics مرکز سیاتل را در میان اخراج‌های بیشتر می‌بندد و رئیس تحقیق و توسعه را ترک می‌کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Century Therapeutics مرکز سیاتل را در میان اخراج‌های بیشتر می‌بندد و رئیس تحقیق و توسعه را ترک می‌کند.

Century Therapeutics مرکز سیاتل را در میان اخراج‌های بیشتر می‌بندد و رئیس تحقیق و توسعه را ترک می‌کند.
هیام لویتسکی، رئیس سابق تحقیق و توسعه Century Therapeutics. (عکس از پروکاریوم)

Century Therapeutics فعالیت های خود در سیاتل را به عنوان بخشی از کاهش 25 درصدی کارکنان و تغییر در اولویت ها تعطیل می کند.

استارت‌آپ بیوتکنولوژی مستقر در فیلادلفیا در مارس 2020 یک مرکز نوآوری را در سیاتل راه‌اندازی کرد و هیام لویتسکی، رئیس بخش تحقیق و توسعه این شرکت را به عنوان رهبری آن انتخاب کرد. لویتسکی اکنون قصد دارد در 31 ژانویه شرکت را ترک کند.

brooztechnology برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخراج‌ها با Century Therapeutics تماس گرفته است و پس از دریافت پاسخ، پست را به‌روزرسانی خواهد کرد.

این شرکت 170 کارمند تمام وقت و 18 کارمند پاره وقت در یک پرونده نظارتی در مارس 2022 شمارش کرد. حدود 20 نفر در سیاتل Century Therapeutics را به عنوان آخرین کارفرمای خود در لینکدین فهرست می کنند.

Century همچنین در حال بستن یک مکان در همیلتون، انتاریو، و تثبیت عملیات در فیلادلفیا است.

به گفته Fierce Biotech، این اخراج بخشی از مجموعه ای از کاهش نیروی کار اخیر در شرکت های فناوری، از جمله 119 شرکت بیوتکنولوژی در سال 2022 است. در ایالت واشنگتن، Absci، Zymeworks، TwinStrand Biosciences، NanoString Technologies، Neoleukin Therapeutics و Sana Biotechnology کارمندان خود را در سال 2022 اخراج می کنند.

Century در سال 2019 برای توسعه روش‌های درمانی از سلول‌های بنیادی پرتوان القایی (iPSCs) که می‌تواند از بافت بالغ مشتق شود، راه‌اندازی شد و دو سال بعد در یک IPO، 242.7 میلیون دلار جمع‌آوری کرد. همراه با کاهش، این شرکت یک برنامه گلیوبلاستوما و یک برنامه تشخیص سرطان خون را از اولویت خارج می کند.

“از آنجایی که اعتماد ما به پتانسیل مخرب پلت فرم فناوری ما و برنامه های خط لوله اولویت دار همچنان در حال رشد است، ما این اقدامات صرفه جویی در هزینه را برای اندازه مناسب سازمان و گسترش بیشتر جریان نقدی خود برای امکان دستیابی به نقاط عطف کلیدی اجرا کرده ایم.” لالو فلورس در بیانیه ای گفت. این کاهش ها به شرکت اجازه می دهد تا خط نقدی خود را تا سال 2026 افزایش دهد.

این شرکت به همکاری مداوم خود با Bristol Myers Squibb (BMS) که دارای عملیات سلول درمانی در منطقه سیاتل است، ادامه خواهد داد. این شرکت ها در ژانویه 2022 قراردادی 150 میلیون دلاری را اعلام کردند که بر اساس آن BMS تا چهار برنامه از Century را برای درمان سرطان توسعه و تجاری می کند.

لویتسکی در بیانیه‌ای گفت: «خوشحالم که بخشی از تیم قرن در طول سال‌های شکل‌گیری آن بوده‌ام و به پیشرفت این شرکت بسیار افتخار می‌کنم و آن را برای موفقیت‌های آینده در موقعیت خوبی قرار می‌دهم. لویتسکی قبلاً معاون اجرایی تحقیقات و مدیر ارشد علمی Juno Therapeutics مستقر در سیاتل بود که توسط Celgene به مبلغ 9 میلیارد دلار در سال 2018 خریداری شد.

لویتسکی افزود: “من با اعتماد مداوم به چشم انداز نسل بعدی سلول درمانی های مشتق شده از iPSC، Century را ترک می کنم.”

Century در حال استخدام بیماران برای اولین کارآزمایی بالینی خود شامل درمان با سلول های کشنده طبیعی برای لنفوم سلول B است. این شرکت همچنین در حال توسعه یک محصول بعدی برای لنفوم است. درمان دیگر برای تومورهای جامد که نشانگر Nectin-4 را بیان می کنند. و درمان های میلوما حاد و مولتیپل میلوما با همکاری BMS.