• خانه
  • اخبار
  • Bumble Bananas: این راه اندازی با پشتیبانی از Alphabet از اینترنت اشیا برای گوش دادن به میوه ها و شناسایی بلوغ استفاده می کند

Bumble Bananas: این راه اندازی با پشتیبانی از Alphabet از اینترنت اشیا برای گوش دادن به میوه ها و شناسایی بلوغ استفاده می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Bumble Bananas: این راه اندازی با پشتیبانی از Alphabet از اینترنت اشیا برای گوش دادن به میوه ها و شناسایی بلوغ استفاده می کند

Bumble Bananas: این راه اندازی با پشتیبانی از Alphabet از اینترنت اشیا برای گوش دادن به میوه ها و شناسایی بلوغ استفاده می کند
یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Strella Biotechnology جی جردن (سمت چپ) و یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی کاترین سیزوف. (عکس پیکان)

کاترین سیزوف هنگام صحبت کردن، کیوی، گلابی، سیب و موز را استراق سمع می کند و از طریق مکالمات آنها می تواند به شما بگوید که آیا رسیده و نزدیک به پوسیدگی هستند.

Sizov مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Strella Biotechnology است، یک شرکت فناوری سنگدانه مستقر در سیاتل که برای کاهش ضایعات مواد غذایی با پیاده سازی سخت افزاری کار می کند که اتیلن، یک ماده شیمیایی آزاد شده از میوه در هنگام رسیدن را تشخیص می دهد.

سیزوف گفت: “زنجیره تامین غذا با غذا به عنوان یک موجود زنده برخورد نمی کند.” اما این میوه از طریق زبان اتیلن با میوه های دیگر ارتباط برقرار می کند. “چرا ما به آنچه این موجودات به ما می گویند گوش نمی دهیم؟”

سرمایه گذاران خطرپذیر پیام را درک می کنند. Strella روز سه شنبه بودجه جدید 8 میلیون دلاری را اعلام کرد و مجموع بودجه خود را تاکنون به 11.5 میلیون دلار رساند. حامیان او شامل Google Ventures، بخش VC آلفابت و میلیاردر مارک کوبان هستند.

این استارت آپ در سال 2017 در فیلادلفیا شروع به کار کرد و بیشتر اعضای تیم در زمستان امسال به سیاتل نقل مکان کردند تا به تولیدکنندگان سیب و گلابی در واشنگتن نزدیک تر شوند. 15 کارمند دارد و امیدوار است در سال آینده 10 کارمند دیگر اضافه شود. همچنین به دنبال تغییر به انواع دیگر محصولات مانند آووکادو، هلو و انبه است.

Strella دستگاه های اینترنت اشیا را توسعه داده است که شرایط تولید برداشت شده مانند دما و رطوبت و همچنین میزان اتیلن آزاد شده را کنترل می کند. آنها را می توان در انبارهای پس از برداشت، در ظروف حمل و نقل که در سراسر جهان سفر می کنند، و در فروشگاه های خرده فروشی که در آن مواد غذایی فروخته می شود، قرار داد.

این استارت‌آپ الگوریتم‌هایی دارد که سطوح اتیلن و سایر داده‌ها را معنا می‌کنند تا به کسب‌وکارها بفهمانند که کدام محصولات باید در چه زمانی و چقدر به رسیدن بیش از حد رسیده باشند. این شرکت گفت که نظارت بر بیش از 70 درصد از بازار سیب و گلابی ایالات متحده را فراهم می کند.

سیزوف گفت: “ما محافظان امنیتی هستیم که محصولات را در حین سفر تماشا می کنیم.”

سیزوف زمانی که نگران مقیاس و اثرات زیست محیطی ضایعات مواد غذایی بود، یک متخصص مغز و اعصاب تازه کار بود. وزارت کشاورزی ایالات متحده تخمین می زند که بیش از 30 درصد مواد غذایی هدر می رود. جی جردن یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل این استارت آپ است.

علیرغم اقتصاد آشفته، سیزوف امروز گفت که باید تیم خود را گسترش دهد و انتظار دارد تقاضای دائمی برای فناوری Strella شود. او گفت: “غذا یکی از آن صنایع ضروری است که هنوز باید غذا بخوریم و غذای سالم و خوب بخوریم.”

دور سری A توسط Millennium New Horizons با شرکت Google Ventures و Rich Products Ventures رهبری شد. سرمایه گذاران فعلی مارک کوبان، یاماها موتور ونچرز، منجنیق ونچرز و آزمایشگاه اتحادیه به آن پیوستند.

شرکت های مختلفی در شمال غربی اقیانوس آرام وجود دارند که با مشکلات مشابهی دست و پنجه نرم می کنند.

RipeLocker مستقر در جزیره باینبریج، واشنگتن، ظروف ثبت اختراع “کم جو” را می فروشد که برای جلوگیری از پوسیدگی محصول با حفظ گل ها و محصولات اخیرا جمع آوری شده طراحی شده اند. این استارتاپ سال گذشته 12 میلیون دلار جمع آوری کرد.

دیگر شرکت‌های agtech با بودجه اخیر شامل استارت‌آپ‌های گلخانه‌ای iUNU و Koidra هستند. دستگاه اسموتی The 2050 Company; راه اندازی اینترنت اشیا برای آبیاری CODA Farm Technologies. و شرکت های رباتیک علف های هرز و سنگ Aigen، Carbon Robotics و TerraClear.

همچنین یک استارت آپ مستقر در سیاتل به نام Shelf Engine وجود دارد که هدف آن کمک به مهار ضایعات مواد غذایی با یک پلت فرم فناوری مورد استفاده خواربارفروشان برای مدیریت سفارشات غذا برای غذاهای لذیذ، نانوایی ها، محصولات خرد شده، گوشت و غذاهای دریایی است.