• خانه
  • اخبار
  • BOE ممکن است تمام سفارشات اپل آیفون 14 را پس از تغییرات غیرمجاز در نمایشگر از دست بدهد

BOE ممکن است تمام سفارشات اپل آیفون 14 را پس از تغییرات غیرمجاز در نمایشگر از دست بدهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
BOE ممکن است تمام سفارشات اپل آیفون 14 را پس از تغییرات غیرمجاز در نمایشگر از دست بدهد

رسانه های کره ای گزارش دادند الکپس از اینکه مشخص شد شرکت چینی BOE بدون تایید اپل در طراحی پنل خود تغییراتی ایجاد کنید ایجاد شده؛ اکنون گفته می شود که این شرکت اکنون خطر از دست دادن تمام سفارشات پنل نمایشگر OLED در آیفون 14 وجود دارد.

BOE را از زنجیره تامین در پنل OLED صفحه نمایش Apple iPhone 14 خارج کنید

در اوایل ماه جاری، پس از اینکه BOE طراحی پنل OLED خود را با گسترش پهنای باند ترانزیستورهای لایه نازک تغییر داد، سازنده چینی نمایشگر را از زنجیره تامین آیفون 13 حذف کرد.

به گفته منابع آگاه، احتمالا این تغییر در تلاش برای افزایش نرخ بازدهی بوده است، اما زمانی که اپل متوجه این موضوع شد، به BOE دستور توقف فوری تولید را داد. در نتیجه، گفته می شود که BOE هیچ سفارشی از اپل برای پنل های OLED آیفون 14 دریافت نکرده است.

آخرین گزارش ادعا می کند که BOE از کوپرتینو بازدید کرده است تا توضیح دهد که چرا به طور یکجانبه تغییراتی در طراحی زنجیره ایجاد کرده است، اما به نظر نمی رسد این توضیح اپل را قانع کند، زیرا این شرکت اکنون در نظر دارد سفارش اصلی خود را از سامسونگ انجام دهد. و الجی جایگزین BOE می شود.

سازنده نمایشگر چینی پس از این حادثه مدیران و کارکنان سطح C را به دفتر مرکزی اپل فرستاد تا توضیح دهند که چرا عرض ترانزیستورها را تغییر داده اند.

آنها همچنین از سازنده آیفون خواستند تا تولید پنل های OLED برای آیفون 14 را تایید کند، اما همچنین گفتند که پاسخ روشنی از اپل دریافت نکرده اند.

به نظر می رسد این شرکت مستقر در کوپرتینو آماده است تا حدود 30 میلیون پنل OLED را که قبل از خرابی نمایشگر سامسونگ و ال جی در اختیار BOE قرار داده بود، سفارش دهد.

BOE را از زنجیره تامین در پنل OLED صفحه نمایش Apple iPhone 14 خارج کنید

BOE را از زنجیره تامین در پنل OLED صفحه نمایش Apple iPhone 14 خارج کنید

گفته می شود اپل بیش از 150 میلیون پنل OLED برای سری آیفون 14 می خواهد که بیش از 140 میلیون دستگاه است که در ابتدا قصد سفارش آن را دارد. انتظار می رود تولیدکنندگان صفحه نمایش ماه آینده عرضه کنند و سامسونگ پنل های آیفون 14 پرو 6.1 و 6.7 اینچی و پنل های آیفون 14 مکس 6.7 اینچی ال جی را تولید کند.

BOE پنل‌های OLED را برای آیفون 12 و آیفون 13 در دو کارخانه در چین تولید می‌کند که تا سال 2021 تنها 10 درصد از کل پنل‌های آیفون را تشکیل می‌دهند، اما این شرکت قصد دارد توسعه قابل توجهی را برای پیشی گرفتن از LG Display به‌عنوان تامین‌کننده انجام دهد. نسخه اصلی اپل بود.

نظر شما در مورد حذف BOE از زنجیره تامین در نمایشگر آیفون 14 اپل به دلیل تقلب در سیستم پنل این شرکت چیست؟