• خانه
  • اخبار
  • Blue Origin فضای زیر مداری کمدین SNL پیت دیویدسون را به معمار ارشد فضاپیما می دهد.

Blue Origin فضای زیر مداری کمدین SNL پیت دیویدسون را به معمار ارشد فضاپیما می دهد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Blue Origin فضای زیر مداری کمدین SNL پیت دیویدسون را به معمار ارشد فضاپیما می دهد.

Blue Origin فضای زیر مداری کمدین SNL پیت دیویدسون را به معمار ارشد فضاپیما می دهد.
گری لای معمار اصلی سیستم پرتاب زیرمداری نیو شپرد شرکت Blue Origin است. (عکس آبی مبدا)

خلبان فضایی آینده، که جانشین پیت دیویدسون، کمدین سریال Saturday Night Live در خدمه برای پرتاب هفته آینده فضاپیمای زیرمداری New Shepard Blue Origin خواهد شد، از قبل می داند که آماده شدن برای برخاستن چگونه است.

دلیلش این است که او گری لای، معمار ارشد Blue Origin برای سیستم پرتاب نیو شپرد است. لای به عنوان یک فضانورد نزدیک در طی تمرین یک پرواز خدمه در آوریل گذشته در سایت پرتاب 1 شرکت در غرب تگزاس خدمت کرد. این یک جلسه تمرینی بود که در طی آن لای و یکی از هم تیمی های خود روی صندلی های خود در کپسول خدمه بسته شدند، اما پس از آن بالا رفتند و درست قبل از بلند شدن از سکوی پرتاب خارج شدند.

تنها سه ماه بعد، بلو اوریجین اولین ماموریت فضایی سرنشین دار خود را با موسس میلیاردر جف بزوس و سه نفر دیگر ادامه داد. دو سفر دیگر دنبال شد و حالا نوبت لای بود.

لای در پستی در لینکدین نوشت: «من عمیقا متواضع، سپاسگزار و هیجان‌زده هستم که با نیو شپرد در مأموریت NS-20 پرواز کنم. (NS-20 به این واقعیت اشاره دارد که این بیستمین ماموریت برای سیستم قابل استفاده مجدد نیو شپرد خواهد بود. 16 مورد از این ماموریت ها بدون سرنشین بودند.)

لای در سال 2004 به Blue Origin پیوست و در میان 20 کارمند برتر شرکت مستقر در کنت در واشنگتن بود. او در حال حاضر به عنوان مدیر ارشد و معمار ارشد برنامه نیو شپرد خدمت می کند، اما در توسعه همه خطوط تولید Blue Origin – از جمله موتورهای موشکی آن، موشک مداری نیو گلن و سیستم فرود ماه آبی، نقش داشته است.

در حالی که New Shepard ممکن است برای گردشگری فضایی زیرمداری و تحقیقات طراحی شده باشد، ما در Blue Origin این کار را با هدف دیگری انجام دادیم – یاد بگیریم که چگونه پروازهای معمولی فضایی انسانی را ایمن و ارزان کنیم تا بتوانیم از منابع فضایی نامحدود به طور موثر به نفع زمین استفاده کنیم. لای در لینکدین توضیح داد.

او گفت فضاپیماهای زیرمداری مسیر ارزان تری را برای کسب تجربه با تکنیک ها و فناوری های مورد نیاز برای پروازهای فضایی انسان مداری فراهم می کنند.

لای گفت: با توجه به تجربه ای که در نیو شپرد به دست می آوریم، مطمئن هستیم که اولین پرواز مدارگرد نیو گلن 100 درصد موفقیت آمیز خواهد بود.

لای شانس خود را به دست آورد زیرا Blue Origin تاریخ پرتاب را از 23 مارس به 29 مارس تغییر داد و در نتیجه دیویدسون دیگر نمی توانست به خدمه بپیوندد. اگرچه Blue Origin جزئیاتی در مورد عوامل لغو این فیلم ارائه نکرد، اما این بازیگر 28 ساله در جریان فیلمبرداری یک فیلم ترسناک در نیوجرسی به نام “خانه” است – و به احتمال زیاد برنامه تولید فیلم نمی تواند t با برنامه شروع تجدید نظر شده مطابقت دارد.

پنج خدمه دیگر در طول سفر، پس از رزرو از پیش اعلام شده خود، به لای خواهند پیوست:

  • شارون و مارک هاگلکه در آستانه تبدیل شدن به اولین زوجی هستند که از سال 1992 با هم به فضا می روند. مارک رئیس و مدیرعامل Tricor International است، در حالی که شارون بنیانگذار SpaceKids Global است.
  • مارتی آلنسرمایه گذار فرشته و مدیر عامل سابق Party America و California Closet Company.
  • جیم کیچنمعلم، کارآفرین و محققی که از سال 2010 در دانشکده بازرگانی Kenan-Flagler در دانشگاه کارولینای شمالی کار کرده است.
  • جورج نیلدمعاون سابق سرویس حمل و نقل فضایی تجاری اداره هوانوردی فدرال، اکنون رئیس بخش فناوری های فضایی تجاری است.

در حالی که لای به عنوان کارمند Blue Origin پرواز می کند، پنج نفر دیگر قیمت های نامشخصی می پردازند. حرکت در حال حاضر برای ساعت 8:30 صبح CT (6:30 صبح به وقت PT) در 29 مارس برنامه ریزی شده است، اما این برنامه ممکن است بسته به عوامل آب و هوایی یا فنی تغییر کند. Blue Origin در نظر دارد راه اندازی را به صورت زنده از طریق وب سایت خود پخش کند که در شمارش معکوس از T-minus-60 دقیقه شروع می شود.