• خانه
  • اخبار
  • Blue Origin تحویل موتورهای موشک BE-4 را برای اولین پرتاب ULA Vulcan تکمیل کرد

Blue Origin تحویل موتورهای موشک BE-4 را برای اولین پرتاب ULA Vulcan تکمیل کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Blue Origin تحویل موتورهای موشک BE-4 را برای اولین پرتاب ULA Vulcan تکمیل کرد

Blue Origin تحویل موتورهای موشک BE-4 را برای اولین پرتاب ULA Vulcan تکمیل کرد
موتورهای BE-4 شرکت Blue Origin روی تقویت کننده موشک Vulcan متعلق به United Launch Alliance قرار گرفته اند. (عکس از ULA)

سرمایه‌گذاری فضایی جف بزوس، بنیانگذار آمازون، بلو اوریجین اعلام کرد که تحویل دو موتور موشک BE-4 را که سال آینده برای اولین پرتاب موشک نسل بعدی ولکان سنتور متعلق به اتحاد پرتاب یونایتد استفاده خواهد شد، تکمیل کرده است.

تحویل به کارخانه ULA در آلاباما با دو سال تاخیر از برنامه زمانی که ULA Blue Origin را به عنوان تامین کننده موتور برای مرحله اول تقویت کننده Vulcan در سال 2018 انتخاب کرد.

در یک توییتتوری برونو، مدیرعامل United Launch Alliance گفت که یکی از موتورها در حال حاضر روی بوستر است و دیگری فوراً به آن می‌پیوندد.

باب اسمیت، مدیرعامل Blue Origin گفت که “از دیدن پرواز Vulcan ULA هیجان زده خواهد شد.”

اسمیت در یک بیانیه خبری گفت: “BE-4 یک موتور عالی است و ما به تیم آبی برای رسیدن به این نقطه عطف به عنوان بخشی از تیم ULA افتخار می کنیم.” “این یک مشارکت عالی بود و این مجموعه کشتی اولین مورد از بسیاری دیگر است.”

برونو و بزوس از سال 2014 روی پروژه توسعه موتور BE-4 با هم کار می کنند، اما تاخیر در توسعه و آزمایش باعث شده است که منتقدان Blue Origin را به سخره بگیرند و بپرسند. جف موتورهای توری کجاست؟ سوال بعدی احتمالا این خواهد بود که “موشک توری کی پرتاب خواهد شد؟”

اولین پرواز Vulcan از فلوریدا در حال حاضر برای سه ماهه اول سال 2023 برنامه ریزی شده است. هدف اصلی آن ارسال کاوشگر Peregrine Astrobotic در اولین مرحله از سفر خود به سطح ماه برای یک ماموریت با بودجه ناسا در آماده سازی برای فرود انسان بر ماه برنامه Artemis است. .

در طول مسیر، وسیله پرتاب دو نمونه اولیه ماهواره برای صورت فلکی اینترنت پهن باند پروژه کویپر آمازون را در مدار پایین زمین قرار خواهد داد.

موتور BE-4 نه تنها برای استفاده در مرحله اول راکت نیمه قابل استفاده مجدد ULA Vulcan Centaur، بلکه برای موشک مداری New Glenn شرکت Blue Origin که در حال حاضر قرار است در سال 2023 معرفی شود، در نظر گرفته شده است.

هر موتور BE-4 550000 پوند نیروی رانش را فراهم می کند که سوخت آن توسط گاز طبیعی مایع تامین می شود. این موتورها در دفتر مرکزی Blue Origin در کنت، واشنگتن، و در یک کارخانه تولیدی در هانتسویل، آلاباما تولید می شوند. آزمایش در تاسیسات Blue Origin در غرب تگزاس و در مرکز پرواز فضایی مارشال ناسا در هانتسویل انجام شد.