• خانه
  • اخبار
  • Blue Origin اولین پروازهای فضایی مصری و پرتغالی را در یک سفر زیر مداری حمل می کند

Blue Origin اولین پروازهای فضایی مصری و پرتغالی را در یک سفر زیر مداری حمل می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Blue Origin اولین پروازهای فضایی مصری و پرتغالی را در یک سفر زیر مداری حمل می کند

Blue Origin اولین پروازهای فضایی مصری و پرتغالی را در یک سفر زیر مداری حمل می کند
موشک نیو شپرد شرکت Blue Origin از سکوی پرتاب در تگزاس بلند می شود. (Blue Origin از طریق یوتیوب)

سرمایه‌گذاری فضایی جف بزوس، Blue Origin، شش خدمه دیگر را به یک سفر فضایی زیرمداری فرستاده است، از جمله اولین شهروندان مصری و پرتغالی برای رسیدن به مرز نهایی.

به لطف پرواز امروز از سایت پرتاب یک در غرب تگزاس، فهرست فضانوردان Blue Origin در مدت کمی بیش از یک سال به 31 نفر افزایش یافته است. خود بزوس به اولین پرواز سرنشین دار رفت و ایوان دیک، سرمایه گذار فلوریدا، دو بلیط به فضا خرید.

ترکیب NS-22 – بیست و دومین ماموریت برای سیستم پرتاب زیرمداری نیو شپرد و ششمین پرواز خدمه – چندین سابقه ایجاد کرد.

اولین فضانورد پرتغالی ماریو فریرا، کارآفرین، سرمایه گذار و رئیس شرکت سرمایه گذاری پلوریس مستقر در پورتو است. اولین نفر از مصر، سارا صبری، مهندس مکانیک و زیست پزشکی است که یک سازمان غیرانتفاعی به نام Deep Space Initiative را تأسیس کرد. صبری دومین خدمه Blue Origin بود که توسط Space for Humanity، یک سازمان غیرانتفاعی که از فضانوردان غیرنظامی حمایت می‌کند، حمایت می‌شود.

تیم “پر تیتانیوم” را کوبی کاتن، یکی از بنیانگذاران کانال سرگرمی ورزشی Dude Perfect تشکیل دادند. ونسا اوبراین، محقق بریتانیایی-آمریکایی و مدیر سابق بانک؛ کلینت کلی سوم، که به پیشگامی در فناوری خودروهای بدون راننده کمک کرد. و استیو یانگ، مدیر عامل سابق یانگز ارتباطات LLC.

پست Cotton توسط MoonDAO، یک گروه رمزنگاری که هدف آن تمرکززدایی دسترسی به فضا است، حمایت شد. اگرچه Blue Origin میزان پرداختی به فضانوردانش برای پروازهایشان را فاش نمی کند، کارآگاهان رمزارز تخمین زده اند که MoonDAO حدود 1.25 میلیون دلار اختصاص داده است به مزرعه پنبه

پرواز امروز از روال تعیین شده توسط پنج مأموریت خدمه قبلی پیروی کرد: موشک نیو شپرد متعلق به شرکت Blue Origin در ساعت 8:57 صبح به وقت CT (6:57 بامداد PT) بلند شد و کپسول خدمه را فراتر از 100 کیلومتری (62 مایلی) خط کارمان فرستاد. که مرز پذیرفته شده بین المللی فضای بیرون را مشخص می کند. حداکثر علامت غیر رسمی ارتفاع 351231 فوت (66.5 مایل یا 107 کیلومتر) بود.

در طول بالاترین مرحله از مسیر، شش فضانورد برای چند دقیقه از صندلی خود رها شدند تا در G صفر شناور شوند و از پنجره‌های کپسول به زمین منحنی نگاه کنند. اعضای خدمه می‌توانستند از طریق پیام‌ها شنیده شوند که از این تجربه خوشحال می‌شوند.

Blue Origin اولین پروازهای فضایی مصری و پرتغالی را در یک سفر زیر مداری حمل می کند
تقویت کننده نیو شپرد یک فرود مستقل انجام می دهد. (Blue Origin از طریق یوتیوب)

هنگامی که کپسول خدمه با پایان چترهایش به سمت علفزارهای تگزاس فرود آمد، تقویت کننده قابل استفاده مجدد نیو شپرد یک فرود مستقل بر روی سکوی نزدیک محل پرتاب انجام داد. با باز شدن چتر نجات، کاتن به شوخی گفت: «ما نمی‌میریم!».

این پرواز از برخاستن تا فرود کمی بیش از 10 دقیقه طول کشید.

مأموریت NS-22 Blue Origin بخشی از پرتاب‌های سه‌گانه یک روزه بود، از جمله پرتاب یک مأموریت ماهواره‌ای طبقه‌بندی‌شده توسط آزمایشگاه راکت برای سرویس اطلاعات ملی و پرتاب ماهواره هشدار موشکی نیروی فضایی توسط اتحاد پرتاب متحد. اسپیس ایکس می تواند در اواخر امروز با پرتاب برنامه ریزی شده یک کاوشگر ماه کره جنوبی، تریفکتا را به یک کوادفکتا تبدیل کند.