• خانه
  • اخبار
  • Azure Space مایکروسافت مشارکت خود را با پیشگامان مرزهای نهایی تقویت می کند

Azure Space مایکروسافت مشارکت خود را با پیشگامان مرزهای نهایی تقویت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Azure Space مایکروسافت مشارکت خود را با پیشگامان مرزهای نهایی تقویت می کند

Azure Space مایکروسافت مشارکت خود را با پیشگامان مرزهای نهایی تقویت می کند
شرکای Azure Space از دارایی های فضایی و زمینی استفاده می کنند. (گرافیک مایکروسافت)

مایکروسافت موشک نمی سازد. ماهواره نمی سازد و سکوی پرتاب ندارد. بنابراین واحد تجاری Azure Space مایکروسافت چه می کند؟

استفان چین، مدیر ارشد Microsoft Azure Space به brooztechnology گفت: «Azure Space درباره گردآوری محاسبات ابری و فناوری‌های فضایی با یک اکوسیستم شریک است.

چین گفت که از ابتدا، مشارکت ها “بخشی اساسی از رویکرد ما به فضا” بوده است. بنابراین، دو سال پس از راه‌اندازی سرویس محاسبات ابری متمرکز بر فضا، مایکروسافت با ایجاد جامعه شرکای فضایی Azure قدم جدیدی برای تعمیق این همکاری‌ها برداشته است.

چین گفت: “به طور فزاینده ای، ما فرصتی برای این جامعه می بینیم تا از منابع مهندسی مایکروسافت استفاده کند و به بازار عرضه شود.” ما می‌توانیم شرکای خود را قادر به ارائه جامع‌ترین و نوآورانه‌ترین پیشنهادات کنیم… و با هم به شکل‌دهی آینده فناوری و خدمات فضایی کمک کنیم.»

شرکا طیف گسترده ای را پوشش می دهند: نیروگاه های ماهواره ای تاسیس شده از جمله ایرباس، بال هوافضا، اینتل ست، SES، Thales Alenia Space، Viasat و SpaceX (به واسطه مجموعه پهنای باند Starlink آن، که به انتقال داده ها به فضای لاجوردی کمک می کند) وجود دارد.

شرکت هایی وجود دارند که خدماتی را برای ایستگاه های زمینی ارائه می کنند، مانند Kratos، KSAT و Brewster، US Electrodynamics مستقر در واشنگتن. همچنین استارت‌آپ‌هایی وجود دارند که روی برنامه‌های ماهواره‌ای مبتنی بر ابر کار می‌کنند، مانند Loft Orbital مستقر در کالیفرنیا و Xplore مستقر در واشنگتن.

در تکمیل لیست شرکای افتتاحیه Amergint Technologies، Blackshark.ai، ESRI، Hewlett Packard Enterprise، iDirect، Nokia، Omnispace، Orbital Insight و Skywatch هستند.

استفان چین
استیون چین از مدیران ارشد Microsoft Azure Space است. (عکس از مایکروسافت از طریق لینکدین)

کیتای گفت که اعضای جامعه شریک فضایی Azure “دسترسی انحصاری به پشتیبانی فنی و راه حل های مقیاس بندی” خواهند داشت. این ممکن است شامل همکاری با متخصصان مهندسی و فروش، پیش‌نمایش‌های محرمانه و دسترسی زودهنگام به برنامه‌های جدید مبتنی بر ابر، راهنمایی‌های ورود به بازار، فرصت‌های بازاریابی و تعامل جامعه، و دسترسی به مشوق‌هایی مانند اعتبارات محاسبه Azure و تخفیف‌های حجم باشد.

آیا مایکروسافت می تواند تماس بین اعضای انجمن را تسهیل کند؟

چین گفت: «فکر می‌کنم شما میخ را به سرتان زدید. برای من، این همان جایی است که به کلمه “اکوسیستم” برمی گردد، جایی که ما به عنوان یک جامعه برای ایجاد قابلیت های جدید و متمایز برای حل مشکلات سخت با هم کار می کنیم. این ممکن است شامل همکاری شرکا با یکدیگر باشد تا عناصر مختلف اکوسیستم را برای رفع برخی از این چالش ها وارد کنند.

به نظر می‌رسد این شبکه مشارکتی که در ارتباط با کنفرانس سالانه مایکروسافت Inspire اعلام شده است، در رقابت با واحد تجاری راه‌حل‌های فضایی و ماهواره‌ای خدمات وب آمازون، به Azure Space رونق بیشتری خواهد داد. اگر در رویداد Inspire این هفته از جامعه شریک Azure Space نام برده شود، تعجب نکنید و اگر اکوسیستم فضایی مایکروسافت همچنان به رشد خود ادامه دهد، تعجب نکنید.

چین گفت: «بعد، ما مشتاق هستیم که به سرعت صنعت را با گروه شرکای افتتاحیه خود نوآوری و پیشرفت کنیم، و مشتاقانه منتظر استقبال از شرکای جدید در روزهای آینده هستیم.»

مایکروسافت یک فرم ثبت نام آنلاین برای جامعه شریک Azure Space ایجاد کرده است.