• خانه
  • اخبار
  • Aurora با پشتیبانی آمازون و عموم مردم جدید، فناوری خودران را تسریع می بخشد، که از کامیون ها شروع می شود

Aurora با پشتیبانی آمازون و عموم مردم جدید، فناوری خودران را تسریع می بخشد، که از کامیون ها شروع می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Aurora با پشتیبانی آمازون و عموم مردم جدید، فناوری خودران را تسریع می بخشد، که از کامیون ها شروع می شود

Aurora با پشتیبانی آمازون و عموم مردم جدید، فناوری خودران را تسریع می بخشد، که از کامیون ها شروع می شود
Dima Kislowski، معاون یکپارچه سازی Aurora، فناوری خودران این شرکت را که در تویوتا سینا طراحی شده است، توضیح می دهد. Aurora مستقر در پیتسبورگ به تازگی یک ناوگان آزمایشی جدید از Siena را در منطقه Dallas-Fort Worth در ماه مارس راه اندازی کرده است. (عکس از brooztechnology / Taylor Soper)

پیتسبورگ – در آخرین سفرمان به شهر فولاد، سوار یکی از وسایل نقلیه خودران اوبر شدیم. خیلی خوب پیش نرفت

بیش از چهار سال بعد، ما به پیتسبورگ بازگشتیم و کنجکاو بودیم که ببینیم اوضاع در دنیای وسایل نقلیه خودران (AV) چگونه تغییر کرده است.

ما متوجه تعدادی خودروی خودران شدیم که در هنگام تست درایوها در خیابان های شهر پرسه می زنند. و پیشرفت‌های تکنولوژیکی بزرگ توسط بسیاری از شرکت‌ها در سراسر جهان انجام شده است که سال گذشته سرمایه‌های بی‌سابقه‌ای را از سرمایه‌گذاران جمع‌آوری کردند.

اما وعده فناوری خودران هنوز در سال‌ها، شاید دهه‌ها به وجود می‌آید.

خودی های صنعت همچنان در خلق و خوی خود باقی می مانند.

دیما کیسلوفسکی، معاون ادغام آرورا، گفت: «ما شاهد آمدن و رفتن بازیکنان زیادی با انواع فن‌آوری‌ها و نمایش‌های درخشان بوده‌ایم – اما رانندگی به تنهایی همچنان یک مشکل دست نیافتنی است. اما ما اکنون بیش از هر زمان دیگری به مزایای بزرگی که می تواند ارائه دهد باور داریم.

این هفته از ردپای رو به رشد Aurora در پیتسبورگ بازدید کردیم، یک مرکز روباتیک که محل استقرار سایر شرکت‌های خودگردان مانند Argo AI است و دارای سابقه طولانی در تحقیقات AV در دانشگاه‌های محلی، از جمله Carnegie Mellon، جایی که کریس اورمسون، مدیرعامل Aurora آن را تکمیل کرد. پایان نامه دکتری او در رشته رباتیک.

Aurora با پشتیبانی آمازون و عموم مردم جدید، فناوری خودران را تسریع می بخشد، که از کامیون ها شروع می شود
دفتر مرکزی گسترده Aurora در پیتسبورگ شامل انبارهایی است که مهندسان در آن فناوری خودران را برای کامیون های نیمه سنگین مانند خط Peterbilt PACCAR می سازند. (عکس از brooztechnology / Taylor Soper)

Aurora از زمان راه اندازی آن در سال 2017 همیشه در پیتسبورگ حضور داشته است، اما اخیراً دفتر مرکزی خود را در پی خرید واحد خودگردان Uber که در این شهر فعالیت می کند، در اینجا تأسیس کرده است.

اوبر به عنوان بخشی از این معامله 400 میلیون دلار در Aurora سرمایه گذاری می کند که مجموع این شرکت را 10 میلیارد دلار تخمین می زند. Aurora سپس در ماه نوامبر از طریق ادغام SPAC عمومی شد.

هر دو معامله پول و استعداد جدی برای شرکت 1600 نفری برای تقویت برنامه های تجاری سازی آن فراهم کردند – این یک مزیت برای شرکت پیش از درآمد بود که زیان خالص 76.8 میلیون دلاری را در سه ماهه اول گزارش کرد.

Aurora، که توسط آمازون نیز پشتیبانی می‌شود، در حال ساخت یک مدل «راننده به‌عنوان سرویس» است که فناوری خودران را در اختیار مالک یا اپراتور خارجی قرار می‌دهد.

این محصول با یک محصول کامیون خودران به نام Aurora Horizon شروع می شود که در تگزاس در حال آزمایش است. این کامیون ها همچنان تحت نظارت اپراتورهای خودرو هستند. Horizon قرار است در اواخر سال 2023 با حدود 20 وسیله نقلیه عرضه شود. شرکای آرورا عبارتند از سیاتل، ولوو، فدرال اکسپرس و ورنر اینترپرایز.

Aurora با پشتیبانی آمازون و عموم مردم جدید، فناوری خودران را تسریع می بخشد، که از کامیون ها شروع می شود
هارولد هال (پایین سمت چپ)، مدیر مهندسی آرورا، در حالی که مهندسان شرکت در پس‌زمینه کار می‌کنند، به کامیون پیتربیلت مجهز به فناوری خودران شرکت نگاه می‌کند. (عکس از brooztechnology / Taylor Soper)

این کامیون مانند یک برنامه نوآوری منطقی برای خودران به نظر می رسد. رانندگان افراد در تعداد ساعات متوالی که می توانند رانندگی کنند محدود است. ربات نیازی به خواب ندارد. به گفته نیویورک تایمز در مقاله ای در مورد کمبود راننده، این کار همچنین شغل «استرس، محرومیت جسمی و تنهایی» است.

هرج و مرج اخیر در زنجیره تامین و افزایش تورم نیز بر مزایای کارآمدی کامیون های خودران تاکید دارد. کیسلوفسکی گفت و Aurora معتقد است که فناوری آن می تواند به “ایمن تر کردن جاده” کمک کند.

وی افزود: ما همه این موارد را می بینیم که واقعا نیاز به این فناوری را روشن می کند.

سس مخفی Aurora ممکن است در فناوری FirstLight Lidar نهفته باشد، که به گفته او به دلیل قابلیت رصد دوربرد، بهتر از رهبر سنتی است. در اینجا یک ویدیوی اخیر نشان می دهد که چگونه راننده شفق قطبی می تواند در مناطق ساخت و ساز حرکت کند. این شرکت گفت که در طول آزمایشات در تگزاس، مداخله انسانی مورد نیاز را 18 برابر کاهش داده است.

ایده این است که از دانش کامیون های خودران استفاده کنیم و آن را در “رباتیک” به کار ببریم، با استفاده از مشارکت با شرکت هایی مانند اوبر و تویوتا. در ماه مارس، Aurora از اولین ناوگان خودروهای سفارشی Toyota Sienna خود رونمایی کرد که می توانند با سرعت بزرگراه تا 70 مایل در ساعت حرکت کنند و در منطقه دالاس-فورت ورث در حال آزمایش هستند. این شرکت قصد دارد Aurora Connect را در سال 2024 راه اندازی کند.

کیسلوفسکی که دو سال را در اوبر گذراند تا قبل از پیوستن به Aurora در سال 2018، گفت: “نیازی نیست که شما به یکباره تمام فضای مشکل را بپذیرید.”

موانع زیادی وجود دارد که باید قبل از شروع کسب و کار Aurora برطرف شوند. این شرکت نه تنها با چالش‌های فنی، مقرراتی و ایمنی مواجه است، بلکه با رقابت رقبای دارای بودجه خوب، از جمله Waymo آلفابت و کروز جنرال موتورز، مواجه است. تسلا و Mobileye همچنین در استقرار مالیات ربات خود پیشرفت می کنند.

Aurora با پشتیبانی آمازون و عموم مردم جدید، فناوری خودران را تسریع می بخشد، که از کامیون ها شروع می شود
در داخل ساختمان تازه افتتاح شده ستاد آرورا در محله استریپ پیتسبورگ. (عکس از brooztechnology / Taylor Soper)

اورمسون در این هفته به تحلیلگران گفت که فضا برای بیش از یک برنده در بازار ایالات متحده وجود دارد که به نظر او بیش از 1 تریلیون دلار برآورد می شود.

اورمسون گفت: “اینها دوره های بسیار اولیه هستند.” “ما جایی در مرحله قبل از مدل T خودران هستیم.”

اورمسون گفت که Aurora مزایای شرط‌بندی را ابتدا در حمل و نقل کامیون می‌بیند – «تقاضای بسیار واضح» و فرصت‌های قوی‌تر برای مقیاس اقتصادی و عملیاتی در مقایسه با تحرک. این طرح درآمدزایی از کامیون‌ها و استفاده از آن‌ها برای ورود به بازار وسایل نقلیه است، جایی که می‌تواند با اتصال خود به اوبر متمایز شود.

کیسلوفسکی گفت: «ما واقعاً می‌خواهیم مطمئن شویم که روی ارائه یک محصول واقعی تمرکز می‌کنیم که جذابیت تجاری واقعی و منافع عمومی واقعی داشته باشد. زیرا اگر نه، پس ما فقط یک آزمایشگاه تحقیق و توسعه هستیم. اگر این کار را نکنیم همه اینها برای چیست؟

اورمسون پیش از این که Waymo شود، مدیریت خودگردان گوگل را بر عهده داشت. او Aurora را با استرلینگ اندرسون، رئیس سابق خلبان خودکار تسلا، و درو باگنل، رهبر سابق تیم خودران اوبر، راه اندازی کرد. برخی از اولین سرمایه گذاران این شرکت عبارتند از Greylock Partners، Sequoia Capital و T. Rowe Price.

اورمسون در نامه ای به سهامداران نوشت: «پیشرفت در توسعه فناوری خودران، تداوم است. “هر گونه پیشرفت تدریجی گامی مهم به سوی هدف ما برای تجاری سازی در مقیاس بزرگ است.”