• خانه
  • اخبار
  • Adaptive Biotechnologies یک آزمایش مبتنی بر سلول T برای بیماری لایم راه اندازی کرده است

Adaptive Biotechnologies یک آزمایش مبتنی بر سلول T برای بیماری لایم راه اندازی کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Adaptive Biotechnologies یک آزمایش مبتنی بر سلول T برای بیماری لایم راه اندازی کرده است

Adaptive Biotechnologies یک آزمایش مبتنی بر سلول T برای بیماری لایم راه اندازی کرده است
کنه های آهو را که می توانند بیماری لایم را منتقل کنند جمع آوری کنید. (عکس از مارتین ادواردز)

بیوتکنولوژی تطبیقی ​​روز چهارشنبه از نوع جدیدی از آزمایش بیماری لایم رونمایی کرد که می تواند در تشخیص بیماری در مراحل اولیه عفونت مفید باشد.

آزمایش‌های مرسوم بیماری، آنتی‌بادی‌ها را علیه باکتری‌های لایم شناسایی می‌کنند بورلیا بورگدورفری، از طریق نیش کنه منتقل می شود. اما آنتی بادی ها ممکن است هفته ها طول بکشد تا در بدن ایجاد شوند، بنابراین آزمایش ها اغلب در مراحل اولیه عفونت منفی هستند، مانند زمانی که بیمار برای اولین بار متوجه بثورات ناشی از کنه عفونی می شود.

Adaptive با ارزیابی پاسخ سلول های ایمنی T راهی برای تشخیص بیماری لایم ایجاد کرده است. آزمایش T-Detect Lyme مبتنی بر سیاتل سلول های T فعال شده با باکتری را شناسایی می کند.

یک مطالعه پیش از چاپ که هنوز توسط شرکای مورد آزمایش قرار نگرفته بود نشان داد که تست تطبیقی ​​در بیماران مبتلا به بیماری لایم اولیه حساس‌تر از تست استاندارد است. پنجاه و شش درصد موارد با T-Detect Lyme شناسایی شدند، در حالی که این میزان در آزمایش استاندارد 30 درصد بود.

در یک مطالعه منتشر نشده جداگانه، آزمون تطبیقی ​​1.5 برابر حساستر از تست استاندارد در بیماران مبتلا به بثورات زخمی معمولی بود که 54 درصد موارد را در مقایسه با 30 درصد ثبت کرد.

شاری روزن، محقق در مطالعه دوم، گفت: آزمایش سلول AT می تواند فرصت های موجود را برای بیماران و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی با اندازه گیری جنبه متفاوتی از پاسخ ایمنی، یعنی سلول T که ممکن است زودتر از آنتی بادی ها ایجاد شود، بهبود بخشد. ، در یک بیانیه. روزن یک پزشک در Preferred Primary Care Physicians در پیتسبورگ است.

T-Detect Lyme با نسخه به عنوان خدمات از آزمایشگاه های بالینی در دسترس است که نمونه خون را برای تجزیه و تحلیل به Adaptive ارسال می کنند. به گفته سخنگوی این آزمایش که توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تایید یا تایید نشده است، لیست قیمت آن 399 دلار است. تخفیف شرکت برای بیماران واجد شرایط در نظر گرفته شده است.

طبق گزارش مرکز کنترل بیماری های ایالات متحده، سالانه حدود 476000 نفر در ایالات متحده به بیماری لایم مبتلا می شوند.

آزمایش جدید دومین آزمایش سلول T است که توسط Adaptive برای بیماران ساخته شده است. T-Detect COVID سال گذشته راه اندازی شد و توسط بیش از 30,000 نفر آزمایش کننده ویروس کرونا استفاده شده است. این شرکت همچنین در حال توسعه آزمایش‌های سلول T برای بیماری التهابی روده، مولتیپل اسکلروزیس و سایر بیماری‌ها به عنوان بخشی از پلت فرم پزشکی ایمنی خود است.

این پلتفرم از ابر مایکروسافت برای مشخص کردن مجموعه سلولی توالی‌های DNA با استفاده از هوش مصنوعی برای شناسایی سیگنال بیماری استفاده می‌کند.

شارون بنزنو، مدیر ارشد بازرگانی Adaptive برای پزشکی ایمنی، در بیانیه‌ای گفت: با تجزیه و تحلیل داده‌های بیشتر بیماران مبتلا به بیماری لایم، حساسیت T-Detect Lyme احتمالاً بهبود می‌یابد. یکی از سخنگویان گفت: محققان شرکت انتظار دارند حدود 5 درصد پیشرفت داشته باشد، اگرچه زمانی که تجزیه و تحلیل را کامل کنند، درک بهتری به دست خواهند آورد.

Adaptive همچنین آزمایش هایی را برای پاسخ های سلول های T توسعه داده است که در تحقیقات مورد استفاده قرار می گیرند، و دارای دستی است که محصولاتی را برای تشخیص “بیماری باقیمانده حداقل” در بیماران سرطانی می فروشد.

Adaptive در مورد سود ماه می گفت که انتظار دارد درآمد سال 2022 بین 185 تا 195 میلیون دلار باشد. هزینه های عملیاتی در سه ماهه اول سال جاری 101.7 میلیون دلار بوده است و شرکت در 31 مارس 500.7 میلیون دلار وجه نقد، معادل وجه نقد و اوراق بهادار قابل فروش داشته است.

در ماه مارس، شرکت دولتی عملیات خود را ساده کرد و 12 درصد از نیروی کار خود، حدود 100 کارمند را با استناد به شرایط بازار کاهش داد. سهام تطبیقی ​​از بالاترین سطح خود در اوایل سال گذشته به همراه کاهش شدید در کل بازار سهام بیوتکنولوژی سقوط کرد.