• خانه
  • اخبار
  • Abodu، سازنده خانه حیاط خلوت، با حمایت مدیر عامل Redfin، در سیاتل راه اندازی شد

Abodu، سازنده خانه حیاط خلوت، با حمایت مدیر عامل Redfin، در سیاتل راه اندازی شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
Abodu، سازنده خانه حیاط خلوت، با حمایت مدیر عامل Redfin، در سیاتل راه اندازی شد

Abodu، سازنده خانه حیاط خلوت، با حمایت مدیر عامل Redfin، در سیاتل راه اندازی شد
یک اپراتور جرثقیل یک خانه ابودو را در حیاط خلوت سیاتل قرار می دهد. (عکس ابودو)

Abodu، یک استارت آپ مستقر در Redwood City، کالیفرنیا که خانه های پیش ساخته در حیاط خلوت را تولید و عرضه می کند، در منطقه سیاتل راه اندازی شده است.

این استارت آپ دفتری را در مرکز شهر سیاتل افتتاح کرده است و در حال افزایش نیروی کار خود از کارمندان مستقر در سیاتل است. این اولین توسعه شرکت در خارج از کالیفرنیا است، جایی که بیش از 100 خانه در 35 شهر در شمال و جنوب کالیفرنیا تحویل داده است.

این شرکت واحدهای مسکونی مجزا یا DADU را می فروشد، که فضاهای زندگی مجزا در همان دارایی خانه موجود هستند. این املاک باید توسط شهر تایید و مجوز قانونی داشته باشند و DADU های پیش ساخته Abodu یکی از 10 پروژه ای است که توسط مقامات سیاتل از قبل تایید و مجوز داده شده است.

سیاتل از سال 2010 به DADU ها اجازه داده است که در مناطق تک خانواده حضور یابند، اما محله ها در پذیرش آنها کند بوده اند. در تلاش برای افزایش عرضه مسکن مقرون به صرفه، قانونگذاران محلی در ژوئیه 2019 قانونی را تصویب کردند که برای رفع موانع نظارتی برای این نوع ساختارها طراحی شده بود.

مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران، جان گیری در مصاحبه ای با brooztechnology گفت، به دلیل سیاست سیاتل و بازار نسبتاً دست نخورده آن، گسترش Abodu در شمال غربی اقیانوس آرام “بی خیال” بود.

وی گفت در حال حاضر هیچ شرکت دیگری وجود ندارد که صرفاً بر روی طراحی و تامین DADU متمرکز باشد. او افزود که استارت آپ های دیگری مانند Blokable مستقر در سیاتل، ساختمان های پیش ساخته در هر اندازه ای می سازند.

Abodu، سازنده خانه حیاط خلوت، با حمایت مدیر عامل Redfin، در سیاتل راه اندازی شد
جان گری. (عکس ابودو)

اقتصاددانان می گویند افزودن عرضه بیشتر به بازار گامی مهم در رسیدگی به بحران مستمر مسکن در کشور است. اما طرح هایی برای افزایش تراکم از طریق بلندمرتبه ها، خانه های شهری یا مجتمع های آپارتمانی اغلب با واکنش گروه های NIMBY مواجه می شوند.

Geary، مشاور سابق Bain & Company، گفت که DADU ها جایگزین جذابیت فزاینده ای برای قانون گذاران هستند، زیرا آنها “تراکم ملایم” را به محله ها اضافه می کنند، به این معنی که بدون برهم زدن طرح های منطقه بندی اصلی منطقه، مسکن اضافه می کنند.

با این حال، DADU ها در گذشته با مخالفت اعضای جامعه روبرو شده اند. هنگامی که قانونگذاران سیاتل برای کاهش محدودیت‌ها فشار آوردند، یک گروه محله به دلیل نگرانی از اینکه افزایش تراکم می‌تواند بر در دسترس بودن پارکینگ و ویژگی محله تأثیر بگذارد، موانع قانونی ایجاد کردند.

در پاسخ به سوالی درباره پاسخی که DADU ها از محله ها دریافت کرده اند، Geary گفت که علیرغم برخی “فشار دادن و کشیدن” بیشتر مثبت بوده است.

او می گوید: «این بافت محله را تغییر نمی دهد. این یک واحد مسکونی است که خارج از دید عموم، خارج از خیابان، و در فضاهای حیاط خلوت که معمولاً استفاده نمی شود، اضافه می شود.»

Abodu، سازنده خانه حیاط خلوت، با حمایت مدیر عامل Redfin، در سیاتل راه اندازی شد
کامیونی که یک واحد پیش ساخته Abodu را به خانه ای در سیاتل تحویل می دهد. (عکس ابودو)

جیری گفت که چالشی که در حال حرکت است این است که واشنگتن چارچوب ایالتی برای مدیریت واحدهای مسکونی جانبی ندارد. او گفت که قوانین سیاتل ممکن است کمی متفاوت از قوانین شهرهای همسایه مانند کرکلند یا رنتون باشد.

سه محصول Abodu که مطابق با قوانین ساختمانی ایالت واشنگتن هستند، شامل یک استودیوی 340 فوت مربعی است. یک واحد 500 فوت مربعی یک خوابه و یک حمام. و 610 فوت مربع، با دو اتاق خواب و حمام. هر طرح دارای آشپزخانه و قسمت نشیمن است. قیمت ها قبل از مالیات، هزینه ها و کارهای خاص سایت از 228900 دلار شروع می شود. این شرکت می گوید ساخت و ساز در محل بین چهار تا شش هفته طول می کشد.

این استارتاپ که در سال 2018 توسط Geary و همکار سابق Bain & Company، اریک مک اینرنی تأسیس شد، در مجموع 25 میلیون دلار سرمایه از سهامداران Norwest Ventures، Initialized Capital و Redfin، مدیر عامل Glen Kelman و دیگران جمع آوری کرده است.