بررسی هفته: داستان های برتر GeekWire برای هفته 22 ژانویه 2023

آخرین اخبار فناوری و استارت آپ های هفته گذشته را بررسی کنید. در اینجا برترین داستان های brooztechnology برای هفته 22 ژانویه 2023 آمده است.

با عضویت در خبرنامه ایمیل هفتگی brooztechnology، برای دریافت این به روز رسانی ها هر یکشنبه در صندوق ورودی خود ثبت نام کنید.

محبوب ترین داستان ها در brooztechnology

گروه می‌گوید که «از بازگشت به عرصه سیاتل استقبال نمی‌کنم». تیم NHL اصرار دارد که آهنگ جسورانه بزوس دلیل آن نبوده است

گروه پانک پاپ سیاتل که این هفته به عنوان “گروه خانه” بین دوره های بازی جداگانه سیاتل کراکن در Climate Pledge Arena اجرا می کرد، دیگر این آخر هفته همانطور که قبلاً برنامه ریزی شده بود اجرا نمی کند، گروه جمعه توئیت کرد – همراه با کلیپی از آهنگی از خود. اولین اجرا در انتقاد از جف بزوس بنیانگذار آمازون. … ادامه مطلب

تجزیه و تحلیل: هیچ‌کس نمی‌توانست «دنجون‌ها و اژدها» را به جز جادوگران ساحل از سلطنت خلع کند – و ممکن است این کار را کرده باشند.

Dungeons & Dragons طبق اکثر استانداردها یک RPG رومیزی است. … ادامه مطلب

حرکت های فنی: مدیر عامل تیم های مایکروسافت در گوگل فرود می آید. LeoStella مدیر عامل را منصوب کرد. و بیشتر

— کریستینا بهر، مدیر سابق مایکروسافت، به عنوان معاون مدیریت محصول برای همکاری و برنامه های کاربردی در Google Workspace به گوگل پیوست. … ادامه مطلب

پرونده دادگاه عالی واشنگتن در مورد مالیات بر عایدی سرمایه بحث برانگیز این هفته آغاز می شود

دادگاه عالی ایالت واشنگتن این هفته استدلال هایی را درباره قانونی بودن مالیات بر عایدی سرمایه بالای 250000 دلار در ایالت بررسی خواهد کرد. … ادامه مطلب

مهندسان سابق اوبر 26 میلیون دلار برای استارت آپ DevOps DevZero جمع آوری کردند

DevZero، یک استارت‌آپ توسعه نرم‌افزاری یک ساله در سیاتل به رهبری مهندسان سابق اوبر، بودجه ۲۶ میلیون دلاری و در دسترس بودن کلی پلتفرم خود را اعلام کرده است که هدف آن تسهیل نوشتن کد در فضای ابری برای توسعه‌دهندگان است. … ادامه مطلب

سیذارتا سرینیواسا، رهبر رباتیک آمازون، برای پیوستن به شرکت خودروهای خودران کروز، شرکت می کند.

– سیذارتا سرینیواسا، کارشناس برجسته رباتیک و استاد دانشگاه واشنگتن، سمت خود را به عنوان مدیر هوش مصنوعی رباتیک در آمازون ترک کرد و به کروز، زیرمجموعه خودروهای خودران جنرال موتورز پیوست. … ادامه مطلب

ChatGPT به کالج می رود: اینگونه است که UW می گوید استادان باید هوش مصنوعی را در کلاس درس مدیریت کنند

ظهور ناگهانی ChatGPT – چت ربات مبتنی بر هوش مصنوعی که توسط OpenAI در پاییز گذشته منتشر شد – باعث شد مربیان در سراسر کشور درباره نحوه آموزش و ارزیابی کار دانش‌آموز تجدید نظر کنند. … ادامه مطلب

با انرژی هیدروژنی: چرخش هواپیمای آزمایشی برای آزمایش در مرکز واشنگتن

آیا هیدروژن سوخت هوانوردی سبز آینده است؟ … ادامه مطلب

به توسعه 2 میلیارد دلاری مرکز کنوانسیون سیاتل که به عنوان یک تقویت بزرگ برای مرکز شهر تلقی می شود، وارد شوید

اضافه شده جدید درخشان به مرکز کنوانسیون سیاتل بیانیه ای 2 میلیارد دلاری در چشم انداز مرکز شهر سیاتل است. … ادامه مطلب

نتیجه مایکروسافت چقدر بد است؟ گزارش درآمد پس از کاهش مشاغل به دقت بررسی خواهد شد

ساتیا نادلا، مدیر اجرایی مایکروسافت هفته گذشته در یادداشتی با اعلام 10000 کاهش شغل گفت: مایکروسافت می بیند که مشتریان “هزینه دیجیتال خود را برای انجام کارهای بیشتر با کمتر بهینه می کنند” و “احتیاط می کنند” در مواجهه با یک اقتصاد نامطمئن. … ادامه مطلب

قرار دادن هوش مصنوعی در دامنه ها: چرا عصر جدید هوش مصنوعی الهام بخش این بنیانگذار استارتاپ است

بنیانگذار و مهندس استارت آپ Kiril Zubovski از GPT-3 OpenAI برای ایجاد یک تولید کننده نام تجاری و دامنه استفاده کرد. (عکس از Kiril Zubovski.)

پس از تماس با وب سایت Smartynames.com در این هفته، توضیحی برای یک ایده تجاری نوشتم:کسب و کار عکاسی با هواپیماهای بدون سرنشین در منطقه بزرگ سیاتل.

مانند بسیاری از مردم، من نیز در فرآیند طوفان فکری نام‌های کسب‌وکار و پروژه‌ها و تلاش برای یافتن دامنه‌های وب مناسب – و در دسترس – برای تطابق با آن‌ها، طی کرده‌ام. ممکن است روزها یا هفته ها طول بکشد تا متوجه شوید، به خصوص زمانی که افراد دیگر را با ایده ها و ترجیحات ذهنی خود درگیر می کنید.

بنابراین، زمانی که چند ثانیه بعد، Smartynames لیستی از دامنه‌های موجود را تهیه کرد که ممکن است کار کنند، بسیار جذاب بود. آنها از AeroPicsSeattle.com سریع اما عمومی گرفته تا SkyTechImagingSeattle.com بسیار طولانی را شامل می شدند.

در وسط لیست مورد علاقه ام را پیدا کردم: UpAboveSeattle.com.

پس از چند کلیک و هزینه ثبت نام متوسط، این دامنه مال من شد.

Smartynames زاییده فکر Kiril Zubovski، مهندس، موسس استارت آپ و مشاور فنی است. این موتور جستجوی دامنه و نام تجاری را با استفاده از ابزارهایی از جمله فناوری پردازش زبان طبیعی GPT-3 از خالق ChatGPT OpenAI ایجاد کرد، که این هفته سرمایه گذاری جدیدی از شریک خود مایکروسافت را اعلام کرد.

Smartynames لیستی از نام‌های دامنه موجود را از توضیحات رایگان مشاغل و پروژه‌ها ایجاد می‌کند. زوبوفسکی زمانی که مردم دامنه‌هایی را که در سایت پیدا می‌کنند خریداری می‌کنند، هزینه‌های ارجاع را از ثبت‌کنندگان دامنه دریافت می‌کند.

زوبوفسکی در یک پست وبلاگی این هفته گفت: از زمان راه اندازی در اوایل دسامبر با یک پست Hacker News، Smartynames بیش از 1 میلیون پیشنهاد نام دامنه ایجاد کرده است. قبلاً فراتر از دامنه‌های سنتی دات‌کام گسترش یافته است و مجموعه بزرگ‌تری از ابزارهای هوش مصنوعی را برای کمک به کسب‌وکارها برای آنلاین شدن برنامه‌ریزی می‌کند.

این نمونه ای بارز از انرژی خلاقانه ای است که برخی از رهبران استارتاپ و پیشکسوتان فناوری معتقدند هوش مصنوعی مولد برای کسب و کارها و کارآفرینان باز می کند.

زوبوفسکی یکی از این مؤمنان است.

جف بزوس اینترنت را اختراع نکرد، اما او یک شرکت فوق‌العاده موفق ساخت، زیرا فهمید که چگونه از قدرت اینترنت استفاده کند. و فکر می‌کنم هوش مصنوعی به آنجا می‌رود.» او می‌گوید. «بسیاری از مردم شرکت‌های بزرگی را می‌سازند که روش انجام کارها را با استفاده از این فناوری تغییر می‌دهند. بنابراین بله، این یک نقطه عطف است.

در این قسمت از پادکست brooztechnology، Zubowski تجربیات خود را در مورد هوش مصنوعی و Smartynames در چند ماه گذشته به اشتراک می‌گذارد، توصیه‌های خود را برای گنجاندن هوش مصنوعی مولد در تجارت و زندگی روزمره ارائه می‌دهد و در مورد اینکه فکر می‌کند این فناوری می‌تواند ما را به کجا ببرد صحبت می‌کند.

در بالا گوش دهید یا در brooztechnology در پادکست های اپل، پادکست Google، Spotify یا هر جایی که گوش می دهید مشترک شوید.

پس از صحبت با Zubowski، من احساس کردم که مجبور شدم از هوش مصنوعی برای کمک به این پست استفاده کنم.

من با پرسیدن ChatGPT شروع کردم: «داستانی درباره کارآفرینی بنویسید که از GPT-3 برای ارائه نام دامنه برای مشاغل به سبک داستان‌های خوانده شده brooztechnology استفاده می‌کند.» نسخه اولیه ChatGPT از یک نام تخیلی استفاده می‌کرد، زیرا نمی‌توانستم به آن فکر کنم. یکی را به او بدهم، اما وقتی با ارائه نام زوبوفسکی پیگیری کردم، این چیزی است که دریافت کردم:

کریل زوبوسکی، کارآفرینی با اشتیاق به فناوری و چشمی تیزبین برای فرصت‌های تجاری، همیشه به دنبال چیز بزرگ بعدی بود. هنگامی که او برای اولین بار در مورد GPT-3، یک ابزار هوش مصنوعی پیشرفته که توسط OpenAI توسعه یافته بود، شنید، می دانست که باید پتانسیل آن را برای تجارت خود کشف کند.

سیریل با سالها تجربه در صنعت فناوری و تمایل به کمک به موفقیت کسب و کارهای کوچک، پتانسیل را در توانایی GPT-3 برای درک و تولید زبان انسانی دید. او می‌دانست که این فناوری می‌تواند یک تغییر بازی برای مشاغلی باشد که به دنبال ایجاد حضور آنلاین خود هستند.

سیریل تصمیم گرفت که GPT-3 را آزمایش کند، سرویس جدیدی ایجاد کند که از GPT-3 برای ارائه نام دامنه برای مشاغل استفاده کند. او می دانست که انتخاب نام دامنه مناسب برای هر کسب و کاری که به دنبال راه اندازی آنلاین است، حیاتی است، و معتقد بود که مهارت های زبانی پیشرفته GPT-3 می تواند به کسب و کارها کمک کند تا نام مناسبی برای وب سایت خود پیدا کنند.

برای شروع، سیریل لیستی از کلمات کلیدی و عبارات مربوط به صنایع مختلف، از خرده فروشی گرفته تا مراقبت های بهداشتی و مالی را به GPT-3 ارائه کرد. همچنین فهرستی از پسوندهای نام دامنه محبوب مانند .com و .net را برای GPT-3 ارائه کرد تا اطمینان حاصل شود که نام‌های پیشنهادی برای خرید در دسترس هستند.

با استفاده از GPT-3، سیریل توانست به سرعت فهرستی از نام های دامنه بالقوه را برای مشاغل در صنایع مختلف ایجاد کند. او تحت تاثیر کیفیت پیشنهادات و سرعتی که GPT-3 توانست آنها را تولید کند، قرار گرفت.

سرویس جدید سیریل به سرعت در بین مشاغلی که به دنبال ایجاد حضور آنلاین خود هستند محبوبیت پیدا کرد. نام های دامنه تولید شده GPT-3 آن خلاقانه، به یاد ماندنی و کاملاً متناسب با نیازهای خاص هر کسب و کاری بود.

به لطف GPT-3، کسب‌وکار سیریل به کسب‌وکارهای بی‌شماری کمک کرده تا حضور آنلاین خود را ایجاد کنند و در عصر دیجیتال موفق شوند. و با توسعه مداوم GPT-3، سیریل می دانست که امکانات برای تجارت او بی پایان است. او به یک متخصص محترم در زمینه تولید نام دامنه هوش مصنوعی تبدیل شد و داستان او در پرخواننده ترین داستان های brooztechnology قرار گرفت. استفاده نوآورانه سیریل از GPT-3 دنیای جدیدی از امکانات را برای مشاغل کوچک باز کرد و او مفتخر بود که در موفقیت آنها نقش داشته است.

چند کلمه انتخابی وجود دارد که من از آنها استفاده نمی‌کنم، مخصوصاً از صفت‌ها، اما می‌توانید ببینید که چگونه کسی می‌تواند برای الهام گرفتن و ایده‌ها و شاید بیشتر هنگام نوشتن هر نوع محتوا از آن استفاده کند. (Zubowski همچنین Jasper را که بر روی ChatGPT ساخته شده است، به عنوان راه دیگری برای درک پتانسیل هوش مصنوعی پیشنهاد کرد.)

از آنجا، صدای واقعی این قسمت را در سرویس دیگری به نام SwellAI آپلود کردم، که یکی از چندین ابزاری بود که با جستجوی وب برای «خلاصه پادکست هوش مصنوعی» پیدا کردم. او این خلاصه را خلق کرد.

در این پادکست Kiril Zubovski، بنیانگذار و مشاور سابق استارت آپ که اکنون با هوش مصنوعی برای ایجاد اپلیکیشن کار می کند، حضور دارد. او در مورد سفر خود در چند ماه گذشته با هوش مصنوعی، تجربیات خود در زمینه هوش مصنوعی و GPT-3 و اپلیکیشن هوش مصنوعی که روی آن کار می‌کند، Smarty Names، یاب دامنه و نام تجاری صحبت می‌کند. او همچنین از تجربه زندگی خود در یک ون با دو بچه و دو حیوان خانگی خود و افکار خود در مورد لحظه فعلی در فروشگاه برنامه صحبت می کند.

سلام! این به اندازه کافی خوب بود که بتوانم در توضیحات نمایش استفاده کنم، با ویرایش های جزئی و سلب مسئولیت.

اما آزمون نهایی عنوان بود. در اینجا تبادل کامل من با ChatGPT در این مورد است:

تاد بیشاپ: یک عنوان برای یک داستان brooztechnology درباره یک کارآفرین بنویسید که از فناوری GTP-3 OpenAi برای توصیه نام دامنه برای مشاغل استفاده می کند. در صورت امکان، جناس را نیز درج کنید.

«GPT-3 OpenAI به کارآفرینان «دامنه» برای نام‌گذاری کسب‌وکارشان می‌دهد.»

TB: لطفاً دیگری ایجاد کنید

“GPT-3 به لطف نوآوری این کارآفرین “دامنه” عالی را برای کسب و کار شما ارائه می دهد.

سل: دوباره امتحان کنید

“کارآفرین از GPT-3 برای “نامگذاری” راه خود به سمت بالا با پیشنهادات دامنه مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می کند.

سل: جناس را رها کن.

“کارآفرین از GPT-3 برای ایجاد پیشنهادات نام دامنه منحصر به فرد و موثر برای تجارت استفاده می کند.”

سل: آن را برای خواننده انسانی جذاب تر کنید.

“کارآفرین انقلابی از GPT-3 OpenAI برای ایجاد نام های دامنه برنده برای مشاغل استفاده می کند.”

سل: کمتر تجاری است.

“کارآفرین از فناوری GPT-3 OpenAI برای ایجاد پیشنهادهای خلاقانه نام دامنه برای مشاغل استفاده می کند.”

سل: جناس را دوباره امتحان کنید.

“GPT-3 به کارآفرینان کمک می کند تا مسیر موفقیت خود را با پیشنهادهای دامنه تولید شده توسط هوش مصنوعی “نامگذاری” کنند.

سل: با استفاده از «دامنه» آن را به یک جناس تبدیل کنید

“GPT-3 “دامنه” را از نامگذاری خارج می کند: کارآفرین از هوش مصنوعی برای ایجاد نام های تجاری عالی استفاده می کند.”

سل: نزدیک تر. دوباره امتحان کنید

“GPT-3 “دامنه” بازی نامگذاری: کارآفرین از هوش مصنوعی برای ایجاد نام های تجاری منحصر به فرد و موثر استفاده می کند.”

سل: یک بار دیگر.

رقابت «دامنه‌های» کارآفرین با نام‌های تجاری تولید شده توسط GPT-3»

TB: آن را به چیزی تبدیل کنید که مردم روی آن کلیک کنند.

“قفل GPT-3 را باز کنید: کارآفرین از هوش مصنوعی برای ایجاد نام های تجاری برنده و متمایز استفاده می کند.”

سل: آن را ژورنالیستی تر کنید.

“فناوری GPT-3 نامگذاری کسب و کار را مختل می کند: پیشنهادات دامنه تولید شده توسط هوش مصنوعی کارآفرین موج می زند”

سل: جناس را دوباره امتحان کنید.

“GPT-3 “دامنه” را در نامگذاری پیدا می کند: کارآفرین از هوش مصنوعی برای ایجاد نام های تجاری منحصر به فرد و موثر استفاده می کند.

TB: نام سایت SmartyNames است.

“SmartyNames: کارآفرین از GPT-3 برای ایجاد انقلابی در نامگذاری کسب و کار با پیشنهادات دامنه تولید شده توسط هوش مصنوعی استفاده می کند.”

وای، این خیلی رفت و آمد بود، بعضی از آنها تقصیر من بود، و در نهایت به دلایل مختلف از هیچ یک از این عناوین خوشحال نشدم که بحث و مناظره در یک سمینار روزنامه نگاری جالب است. در حالی که دومی به طور کلی در مارک است، من به عنوان یکی از آن استفاده نمی کنم من انقلاب می کنمکه برای یک پست وبلاگ شرکتی بهتر است.

یک برد ظریف برای هوش مصنوعی در این تاپیک: بعداً متوجه شدم که GPT-3 را در جستار اصلی ام اشتباه نوشتم، و ChatGPT به اندازه کافی هوشمند بود که اشتباه تایپی من را نادیده گرفت و طوری پاسخ داد که گویی درست متوجه شده ام.

در نهایت تصمیم گرفتم این را از استاد عنوان مقیم brooztechnology، یکی از همکارانم اجرا کنم کرت شلوسرکه با “قرار دادن هوش مصنوعی در یک دامنه” آمد.

بسیار هوشمندانه، شاید بیش از حد ظریف، اما یک پیروزی آشکار برای بشریت – یا حداقل نمایش برتری مداوم انسان در تلاش‌های خلاقانه پیچیده. به همین دلیل، من یک گونه از پیشنهاد کورت را انتخاب کردم و سپس زبان خودم را انتخاب کردم که به داستان بزرگ‌تر پشت سایت جستجوی دامنه Zubowski صحبت می‌کرد.

تیتر حاصل را در بالای این مطلب ببینید. آیا تماس درستی انجام دادم؟ انتقاد خود را از قضاوت انسانی من یا برای به اشتراک گذاشتن ابزارها یا سناریوهای مولد هوش مصنوعی که مفید می دانید به من در todd@geekwire.com ایمیل بزنید.

ویرایش و تولید صدا توسط کرت میلتون.


گروه سیاتل بعد از اینکه آهنگ جف بزوس را جرأت کرد، در Climate Pledge Arena می‌گوید «به بازگشت خوش نمی‌آییم».

Climate Pledge Arena در سیاتل. (عکس فایل brooztechnology/کوین لیزوتا)

گروهی از سیاتل که این هفته به‌عنوان «گروه خانه» بین دوره‌های بازی Seattle Kraken در Climate Pledge Arena اجرا می‌کرد، پس از اینکه گروه در یکی از آهنگ‌های خود جف بزوس، بنیانگذار آمازون را مورد انتقاد قرار داد، دیگر این آخر هفته اجرا نخواهد کرد.

گروه Who Is She در روز جمعه، دو روز پس از بازی در پیروزی 6-1 کراکن مقابل ونکوور کاناکس، ویدئویی را در توییتر به اشتراک گذاشت. در این ویدئو، آنها در حال اجرا بر روی سکوی سالن در بالای یک انتهای پیست یخی در Climate Pledge دیده می شوند.

این کلیپ کوتاه با اشعار آهنگی به نام «کارت اورکا من»، برداشتی با محوریت سیاتل از آهنگ موفق Le Tigre در سال 1999، «My My My Metrocard» پوشانده شده است. هدف این آهنگ بزوس، میلیاردر فناوری است که شرکت او محل اجرای گروه را نامگذاری کرده است.

اوه نه، جفری بزوس.

او یک دمدمی مزاج کامل است.

تمام کتابفروشی ها را ببندید

میلیاردرها کار نمی کنند

گروه در توییتی گفت که “در یک چرخش ناگوار اتفاقات” از بازگشت به Climate Pledge Arena جف بزوس برای انجام بازی های روز جمعه در برابر کلگری فلیمز یا در طول بازی با کلمبوس بلو کت در روز شنبه استقبال نمی شود.

کیتی تاونسند، مدیر ارشد بازاریابی کراکن، روز جمعه به brooztechnology گفت که این آهنگ دلیل برنمی‌گرداندن گروه نیست. او گفت که این تیم از هنرمندان مختلفی برای بازی کردن استقبال می کند.

تاونسند گفت: «ما اعتقادی به سانسور این هنرمندان نداریم، همانطور که با انواع اعمال آنها در Climate Pledge Arena منعکس شده است. با این حال، ما این حق را برای خود محفوظ می داریم که در صورت عدم رعایت استانداردهای حرفه ای مورد انتظار ما، با یک اقدام زودتر راه خود را جدا کنیم. همچنین باید اطمینان حاصل کنیم که این نمایش برای مخاطبان خانوادگی که در بازی‌های ما حضور می‌یابند و از اجراکنندگان ما می‌خواهند حرفه‌ای، وقت‌شناس و پرهیز از مصرف مشروبات الکلی در حین اجرای خود باشند، مناسب باشد.

«به این ترتیب، او کیست؟ او در دو بازی آینده بازی نخواهد کرد. تاونسند گفت: ما برای آنها آرزوی موفقیت داریم.

اون کیه؟ بر اساس وب سایت Bandcamp گروه، که آلبومی با عنوان “Seattle Gossip” را فهرست می کند، متشکل از رابین ادواردز (گیتار، خواننده اصلی)، بری مک کنا (باس، خواننده پشتیبان) و جولیا شاپیرو (درام، وکال پشتیبان) است.

brooztechnology با این گروه در توییتر تماس گرفته است تا نظر آنها را در مورد رویدادها دریافت کند، و اگر پاسخی شنیدیم، آن را به روز خواهیم کرد.

اشعار آهنگ اصلی Le Tigre کمی تندتر از آهنگی است که در روز چهارشنبه پخش شد و شهر نیویورک را هدف قرار داده است و شهردار سابق رودی جولیانی به عنوان شخصیت شرور انتخاب شده است.

اه، لعنتی! جولیانی!

او همینطور است! پادشاه احمق لعنتی

خاموش شدن! همه باندها

هزینه کار کار نمی کند.

آمازون در سال 2020 حقوق نامگذاری بازی جدید KeyArena را خریداری کرد و “Climate Pledge Arena” را به عنوان نشانه ای از ابتکار خود برای خنثی شدن خالص کربن تا سال 2040 انتخاب کرد. کراکن در اکتبر 2021 شروع به بازی در این عرصه کرد.


آمازون هزینه های جدید تحویل مواد غذایی را اضافه می کند

(عکس فایل آمازون)

آمازون هزینه های خدمات جدیدی را برای اعضای Prime که خواربارهایی به ارزش کمتر از 150 دلار از طریق سرویس تحویل آمازون Fresh دریافت می کنند، در نظر گرفته است.

آمازون در ایمیلی به مشتریان گفت که شروع به اضافه کردن هزینه حمل و نقل 3.95 دلاری به سفارش‌های بین 100 تا 150 دلار خواهد کرد. 6.95 دلار برای سفارشات بین 50 تا 100 دلار؛ و 9.95 دلار برای سفارش های زیر 50 دلار.

اعضای Prime در مناطق منتخب قبلاً برای هر سفارش بیش از 35 دلار ارسال رایگان دریافت می کردند.

“ما در حال معرفی هزینه خدمات برای برخی از سفارش‌های تحویل آمازون Fresh هستیم تا قیمت‌ها را در فروشگاه‌های مواد غذایی آنلاین و فیزیکی خود پایین نگه داریم، زیرا هزینه تحویل مواد غذایی را بهتر پوشش می‌دهیم و همچنان به ما امکان می‌دهیم تا یک تجربه تحویل ثابت، سریع و با کیفیت را ارائه دهیم. یک سخنگوی آمازون در بیانیه ای ایمیلی گفت.

هزینه های جدید، که علاوه بر عضویت سالانه 140 دلاری Prime است، از 28 فوریه اعمال می شود.

آمازون ده‌ها فروشگاه مواد غذایی Fresh را در ایالات متحده اداره می‌کند و در سال 2007 شروع به تحویل مواد غذایی کرد. غول فناوری Whole Foods را در سال 2017 خریداری کرد زیرا به طور چشمگیری فشار خود را به فضای خواربار فروشی گسترش داد. در سال 2021، آمازون هزینه 9.95 دلاری را به سفارشات تحویل Whole Foods اضافه کرد که قبلاً برای اعضای Prime که بیش از 35 دلار هزینه می کردند رایگان بود.

آمازون در ایمیل خود به مشتریان اعلام کرد که به ارائه فرصت‌های تحویل دو ساعته برای همه سفارش‌ها ادامه می‌دهد و مشتریان در برخی مناطق می‌توانند با پرداخت هزینه کمتر، یک پنجره تحویل طولانی‌تر را انتخاب کنند.

هزینه های جدید در حالی است که آمازون به دنبال کاهش هزینه ها است. این شرکت 18000 نفر یا حدود 5 درصد از نیروی کار شرکتی خود را اخراج می کند و خدمات مختلف را تعطیل می کند.

پس از نارضایتی طرفداران، Wizards of the Coast مجوز اصلی خود را باقی می‌گذارد

جلد رسمی ویرایش پنجم کتابچه راهنمای بازیکن برای سیاهچالها و اژدهاها. (تصویر با حسن نیت از جادوگران ساحل)

Wizards of the Coast رسما قوانین قدیمی خود را برای مدیریت مطالب منتشر شده مستقل برای آن جا می گذارد سیاهچالها و اژدهاها یک بازی نقش آفرینی رومیزی

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، در اوایل این ماه، افشای اطلاعات نشان داد که رنتون، ویزاردز مستقر در واشنگتن به دنبال لغو مجوز و جایگزینی مجوز بازی باز خود (OGL) است، یک اعلامیه حق چاپ عمومی که قدمت آن به سال 2000 باز می گردد. DD مطالبی برای کسب سود، مانند ماژول های ماجراجویی، کتاب های منبع، یا اجراهای زنده.

ویزاردز در 13 ژانویه با عذرخواهی از جامعه طرفداران به افشای اطلاعات پاسخ داد و به دنبال آن مجموعه جدیدی از شرایط OGL در 19 ژانویه ارائه شد. نسخه پیشنهادی 1.2 OGL بسیاری از تغییرات بحث برانگیز را که در نشت 5 ژانویه گنجانده شده بود، لغو کرد، اما به صراحت شامل لغو مجوز نسخه اصلی 1.0a OGL و همچنین برخی از هشدارهای اضافی بود.

از روز جمعه، جادوگران قبلاً قول داده اند که OGL اصلی را در جای خود باقی بگذارند. همچنین به طور رسمی مکانیک پایه از سیاهچالها و اژدهاها همانطور که در 19 ژانویه ذکر شد از طریق مجوز Creative Commons به صورت عمومی در دسترس است.

بر اساس گزارش، بیش از 15000 طرفدار نظرسنجی لینک شده در پست وبلاگ 19 ژانویه را پر کردند. DD تهیه کننده اجرایی کایل برینک، و نتایج به شدت مخالف تغییرات OGL v. 1.2.

«نتایج این مطالعات زنده واضح است. شما OGL 1.0a را می خواهید. شما غیر قابل برگشت می خواهید. برینک در وبلاگ رسمی D&D Beyond نوشت: شما Creative Commons را دوست دارید. بازخوردها آنقدر زیاد و جهت آن چنان واضح است که اکنون در حال اقدام هستیم.»

پست وبلاگ شامل پیوندی به یک سند مرجع جدید سیستم (SRD)، نسخه 5.1، برای DD تحت مجوز Creative Commons انتخاب شده توسط Wizards.

SRD 5.1 شامل فهرستی از اصطلاحات خاص است که بخشی از “هویت محصول” در نظر گرفته می شود سیاه چال ها و اژدها، که از استفاده آنها در محتوای شخص ثالث جلوگیری می کند. این در درجه اول شامل عبارات و اصطلاحاتی است که مختص دارایی های متعلق به جادوگران است، مانند تنظیمات کمپین Forgotten Realms یا DDچند جهان خاص، مانند سیگیل سیتی، دنیای زیرین، یا هواپیماهای جهنمی مختلف.

همچنین تعداد معدودی از هیولاها، مانند ذهن شکنان و ناظران را که در ابتدا برای DD. به این ترتیب، آنها مالکیت معنوی Wizards باقی می مانند و نمی توانند به عنوان بخشی از محتوای مجوز بازی باز استفاده شوند.

به گفته برینک، انگیزه های اصلی ویزاردز در پشت تغییر OGL هنوز وجود دارد، اما اکنون آنها قصد دارند به DD جامعه برای رسیدن به این اهداف

برینک نوشت: «ما می‌خواستیم از تجربه بازی‌های D&D در آینده محافظت کنیم. ما هنوز هم می خواهیم با کمک شما این کار را انجام دهیم. ما از اینکه این انجمن پرشور و فعال است، سپاسگزاریم، زیرا برای محافظت از ماهیت فراگیر و استقبال کننده بازی به کمک شما نیاز خواهیم داشت.

واکنش‌های جامعه به تلاش جادوگران برای لغو مجوز OGL 1.0a شامل تحریم‌های سازمان‌یافته بود. چندین کمپین رسانه های اجتماعی؛ افزایش علاقه به محصولات رقبا؛ و ORC Alliance، صدها ائتلاف قوی از شرکت‌های بازی که برای حمایت از مجوز خلاق RPG باز آتی ردموند، Paizo Publishing مستقر در واشنگتن، امضا کرده‌اند.

تصمیم ویزاردز برای کنار گذاشتن تلاش‌های خود برای تغییر OGL یک روز پس از اعلام نتایج مالی سه‌ماهه چهارم شرکت مادر Hasbro اتخاذ شد. درآمد کلی Hasbro نسبت به سال قبل 17 درصد کاهش یافت و بخش‌های متعددی ضرر کردند و غول بازی 15 درصد از نیروی کار خود را کاهش داد.

به نظر می رسد که Wizards of the Coast بخشی از تنها بخش هاسبرو است که افزایش درآمد را برای سال 2022 گزارش کرده است.

Hasbro قصد دارد 1000 کارمند تمام وقت جهانی را به عنوان یک اقدام صرفه جویی در هزینه حذف کند، بدون اینکه نشان دهد این کاهش ها در کجا انجام خواهد شد. همچنین قصد دارد استراتژی اکتبر خود را ادامه دهد، «Blueprint 2.0» که بر «برندهای کمتر و بزرگتر» در کنار تلاش‌های بازی و دیجیتال تأکید دارد.

مدیرعامل فعلی هاسبرو، کریس کاکس، تا فوریه 2022 به عنوان رئیس جادوگران ساحل خدمت کرد.


پل ماریتس کهنه کار مایکروسافت و VMware از برنامه اجتماعی که بر اساس وعده حفظ حریم خصوصی کاربر ساخته شده است، حمایت می کند

مدیر عامل سابق VMware و مدیر قدیمی مایکروسافت، پل ماریتس، سرمایه گذار اصلی True است، یک برنامه اجتماعی که وعده می دهد داده های کاربران را نمی فروشد یا کسب درآمد نمی کند. (عکس از سایت True)

پل ماریتس که یک دانشمند کهنه کار کامپیوتر و رهبر تجارت است، شاید بیشتر به دلیل کارش در سیستم عامل های کامپیوتر و سرور، محاسبات ابری و فناوری های زیرساخت سازمانی شناخته شده است.

اما او همچنین علاقه ای دیرینه به تلاقی فناوری و داده های شخصی دارد، همانطور که در سال 2003 تاسیس Pi Corp.، یک شرکت مستقر در سیاتل که نرم افزاری برای مدیریت اطلاعات شخصی تولید می کند، منعکس شد.

این تجربه باور او را تقویت کرد که صنعت فناوری می‌تواند شبکه اجتماعی بهتری بسازد که با اطلاعات شخصی کاربرانش معامله نمی‌کند – و اکنون او از تلاش‌ها برای اثبات آن حمایت می‌کند.

Maritz، شخصیت افسانه‌ای از دوران اوج مایکروسافت که رهبری VMware و سایر شرکت‌های فناوری را بر عهده گرفت، به عنوان یک سرمایه‌گذار بزرگ در True ظاهر شده است، برنامه پیام‌رسانی و شبکه‌های اجتماعی که قول می‌دهد حفظ حریم خصوصی را برای کاربرانش مهم کند.

«مشکل اساسی شبکه‌های اجتماعی این است که اگر مدل کسب‌وکار مبتنی بر تبلیغات هدفمند است و اطلاعات را به شما منتقل می‌کند، نیاز درونی آن‌ها به یافتن راه‌های تقلبی فزاینده برای استخراج اطلاعات درباره شما و فروش آن اطلاعات در یک بازار عمومی است. ماریتس در مصاحبه اخیر با brooztechnology گفت.

ماریتز گفت: True نشان می‌دهد که می‌توان یک اپلیکیشن اجتماعی ایجاد کرد که «بر اساس یک مدل کسب‌وکار که شما را ملزم به سوء استفاده از اطلاعات افراد می‌کند، نباشد».

“بحث های گروهی خصوصی”

درست است که برای iOS و اندروید در دسترس است و اخیراً شاهد افزایش استفاده در بین خانواده ها بوده ایم. (تصاویر با حسن نیت از True)

True، مستقر در منطقه خلیج سان فرانسیسکو، یک برنامه اجتماعی را برای آنچه که آن را «مباحثات گروهی خصوصی» می‌نامد، بدون تبلیغات هدفمند یا تاکتیک‌های دیگری که نیازمند تجاری‌سازی اطلاعات شخصی کاربران است، ارائه می‌کند.

به‌ویژه در مقایسه با سیاست حفظ حریم خصوصی هیولا‌انگیز فیسبوک و اینستاگرام متا، همتای True به دلیل سادگی آن، از جمله قول روشنی مبنی بر اینکه «هرگز از داده‌های کاربران نمی‌فروشد یا کسب درآمد نمی‌کند» متمایز است.

ماریتز گفت: “اگر می خواهید سیستمی داشته باشید که بتوانید برای دوستان و خانواده خود به آن اعتماد کنید، درک قول و ارزش پیشنهادی آسان است – یعنی ما اطلاعات شما را نمی فروشیم.”

این شرکت 15 نفره در سال 2019 راه اندازی شد و برنامه True به طور کلی در آگوست 2022 در دسترس قرار گرفت. برت کاکس، مدیر عامل True گفت، هزاران خانواده از این برنامه استفاده می کنند و در تعطیلات دو برابر می شوند.

مدیر عامل واقعی برت کاکس. (عکس از سایت True)

کاکس گفت: “من را شگفت زده کرد که ما مجبور شدیم این خانه خانوادگی را برای دوستان و سازندگان مورد علاقه شما بسازیم که بر روی افرادی که واقعاً می شناسید متمرکز بود.” “ما می خواستیم سیستمی بسازیم که حریم خصوصی یک سیستم پیام رسانی را با اتصال یک شبکه اجتماعی ترکیب کند.”

این شرکت تاکنون بیش از 18 میلیون دلار از ماریتس و سایر سرمایه گذاران جمع آوری کرده است که برای طولانی مدت آن در مقیاس فعلی کافی است.

کاکس گفت که True قصد ندارد سرمایه سنتی خطرپذیر را افزایش دهد، با توجه به مبادلاتی که ممکن است زمانی که استارت آپ ها به دنبال رسیدن به مراحل رشد VC هستند، رخ دهد.

کاکس گفت که True قصد دارد در نهایت از طریق یک مدل اشتراک کسب درآمد کند که به سازندگان اجازه می دهد ویترین فروشگاه های مجازی را برای فروش محصولات روی پلتفرم راه اندازی کنند. این سیستم از فرآیند بررسی انسانی مشابه تأییدیه‌های نرم‌افزار فروشگاه برنامه استفاده می‌کند.

وی افزود: تمامی تبلیغات آینده بر اساس کلمات کلیدی انتخاب شده توسط سازنده و کاربر در موضوعات عمومی خواهد بود، نه بر اساس فعالیت یا نمایه های قبلی کاربر.

درست است که نباید با Truth Social، شبکه اجتماعی که با دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده پیوند دارد، اشتباه گرفت. یک چالش عملی برای True: جستجوهای وب و فروشگاه برنامه (به عنوان مثال، “برنامه واقعی اجتماعی”) گاهی اوقات ابتدا برنامه Truth Social را نشان می دهد. (در اینجا پیوندهای مستقیم به برنامه True در iOS و Android و وب سایت True وجود دارد.)

این شرکت علاوه بر تلاش برای ایجاد جایگاهی در برابر شبکه‌های اجتماعی رایج، با پلتفرم‌های پیام‌رسانی مانند پیام‌های اپل، اسنپ چت، واتس‌اپ متا و پیام‌رسانی متنی رایج رقابت می‌کند.

این به نفع True عمل می‌کند: آگاهی عمومی از به خطر افتادن حریم خصوصی رسانه‌های اجتماعی در سال‌های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است، تا حدی به دلیل افشاگری‌ها و گزارش‌های تحقیقی درباره فیس‌بوک، اینستاگرام، TikTok و دیگران.

اما این درک پس از آن صورت گرفت که شبکه‌های اجتماعی بزرگ تعداد زیادی از کاربران را ایجاد کردند و اثرات شبکه قدرتمندی را ایجاد کردند که رها کردن برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی خاص را برای بسیاری از مردم دشوار می‌کند.

افزودن به چالش: الگوریتم‌هایی طراحی شده‌اند تا تعامل کاربر و رشد پلتفرم را به هر قیمتی، از جمله سلامت روان، هدایت کنند، همانطور که در شکایت اخیر مدارس دولتی سیاتل علیه پلتفرم‌های اصلی رسانه‌های اجتماعی ادعا شده است.

احساس هدف بیشتر

ماریتز، اهل زیمبابوه که در آفریقای جنوبی تحصیل کرده است، از سال 1986 تا 2000 در مایکروسافت کار کرد و در نهایت به عنوان معاون اجرایی گروه پلتفرم‌ها و توسعه‌دهندگان شرکت، مدیر ارشد مسئول محصولات، از جمله ویندوز 95 و اینترنت اکسپلورر، خدمت کرد.

او برای سال‌های متمادی، پس از بیل گیتس، بنیان‌گذار و استیو بالمر، که جانشین گیتس به‌عنوان مدیرعامل شد، به‌عنوان مدیر رتبه سوم مایکروسافت شناخته می‌شد. روزنامه نگاران و مفسران فناوری (از جمله این مورد) بعداً ماریتس را در لیست کوتاه خود از جانشینان بالقوه بالمر به عنوان مدیر عامل مایکروسافت قرار دادند.

همانطور که نیویورک تایمز در نمایه ای در ژانویه 1999 در رابطه با نقش عمومی اکراهی او در محاکمه ضد انحصار مایکروسافت در ایالات متحده آمریکا بیان کرد، ماریتس، یکی از اپراتورهای کلیدی پشت صحنه، به دلیل “سبک تحلیلی سرد، گاه روشنگرانه” شهرت داشت.

پل ماریتس در نیویورک تایمز در جریان محاکمه ضد تراست مایکروسافت. (تصویر brooztechnology، آرشیو Times)

او که اکنون بازنشسته شده است، به زندگی در جزیره مرسر، واشنگتن، در منطقه سیاتل ادامه می دهد و در تعداد انگشت شماری از شرکت ها سرمایه گذاری می کند. او با برخی از همکاران سابق خود در تماس است و گاه به گاه ایمیلی را برای مدیر عامل مایکروسافت ساتیا نادلا می فرستد، اما این روزها زمان بیشتری را با خانواده خود از جمله هفت نوه اش می گذراند.

او زمانی که کاکس در VMware بود آشنا شد و با او دوست شد. استارت آپ قبلی کاکس، شرکت زیرساخت مجازی Evostor Inc.، در سال 2011 توسط شرکت ذخیره سازی ماشین مجازی Virsto خریداری شد که VMware آن را در سال 2013 خریداری کرد.

ماریتز تا حدی بر اساس تجربه‌اش در Pi Corp. که هدفش ارائه راهی برای فروش و داد و ستد داده‌های شخصی خود با کنترل کامل بر استفاده از آن بود، به مفهوم پشت True کشیده شد. Pi در سال 2008 توسط EMC (در حال حاضر Dell EMC) خریداری شد، در آن زمان Maritz مدیر عامل بخش زیرساخت و خدمات ابری EMC شد.

اما او گفت که سرمایه‌گذاری‌اش در True نیز انگیزه‌ی هدفمندی بیشتری دارد.

او توضیح داد: «خروج از این صنعت که بسیاری از ما در آن سود فوق‌العاده‌ای داشته‌ایم… فکر می‌کنم این درست است که بسیاری از ما فکر کنیم، «خب، آیا راه‌های دیگری برای انجام کارها در اینجا وجود دارد؟»

ماریتس به راحتی اعتراف می کند که True قصد ندارد فیس بوک یا هیچ یک از شبکه های اجتماعی برتر جهان را از سلطنت خلع کند، تا حدی به این دلیل که از همان تاکتیک ها برای ایجاد تجارت خود استفاده نمی کند.

اما در نهایت، او گفت، این بسیار بیشتر از یک اثبات مفهوم است.

او گفت: “امیدوارم این سرویس تبدیل به سرویسی شود که مردم وقتی می خواهند با افراد دیگر به صورت خصوصی، امن و محترمانه ارتباط برقرار کنند، از آن استفاده کنند.” و اگر میلیون‌ها نفر از آن استفاده کنند، بسیار خوشحال خواهم شد.»

بازده خروج: پس از کاهش شدید در فعالیت IPO و M&A، تحلیلگران نسبت به بهبود خوشبین هستند.

شانون ساکوچیا، مدیر ارشد سرمایه گذاری خصوصی SVB در رستوران Aerlume Seattle. (عکس از brooztechnology/Nate Beck)

پس از کاهش فعالیت‌های خروج استارت‌آپ‌ها در سال 2022 در میان تورم، افزایش نرخ‌های بهره و سایر عوامل اقتصاد کلان، برخی از تحلیل‌گران فناوری پیش‌بینی می‌کنند که فعالیت‌های عرضه اولیه سهام و خرید در نیمه دوم سال جاری افزایش خواهد یافت.

شانون ساکوچیا، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری خصوصی SVB، در سخنرانی روز چهارشنبه در رویداد بانک سیلیکون ولی در سیاتل، گفت: سرمایه‌گذاران در سه ماهه سوم و چهارم به دلیل بازدهی مثبتی که بازارهای سهام عمومی در بازارهای سهام عمومی تولید کرده‌اند، “اشتهای ریسک” را افزایش خواهند داد. گذشته

او گفت: «در حال حاضر همه واقعا هیجان زده هستند که پول خود را در 4.5 درصد بازدهی اوراق خزانه (اسناد خزانه) پارک کنند. با گذشت زمان، بخشی از این پول به دارایی‌های ریسک بازگردانده می‌شود.»

او گفت که این می تواند احساسات سرمایه گذاران را نسبت به سهام و رشد سهام در بازارهای دولتی و خصوصی بهبود بخشد.

بر اساس گزارش Venture-Monitor Q4 PitchBook، ارزش کل قرارداد خروج 71.4 میلیارد دلار در سال 2022 بود که بیش از 90 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشت. این اولین بار از سال 2016 است که خروجی سالانه از 100 میلیارد دلار فراتر نمی رود.

بر اساس داده‌های Renaissance Capital، ۷۱ IPO در ایالات متحده وجود داشت که در سال گذشته تنها ۷.۷ میلیارد دلار جذب کردند که پایین‌ترین سطح در بیش از سه دهه اخیر است.

و درآمد حاصل از عرضه اولیه سهام نزدک و NYSE – مبلغی که یک شرکت از فروش سهام خود در بازارهای عمومی به دست می آورد – در سال 2022 94 درصد کاهش یافت، از 155.8 میلیارد دلار به 8.6 میلیارد دلار، بر اساس گزارش IPO EY، که در اواسط دسامبر منتشر شد.

هیچ شرکتی در ایالت واشنگتن در سال 2022 از طریق IPO عمومی نشد. فقط دو شرکت – پلتفرم حشیش Leafly و غول عکس Getty Images – از طریق یک شرکت خرید با هدف ویژه (SPAC) به سهام عمومی رسیدند.

این در تضاد با سال 2021 است، زمانی که هفت IPO در ایالت واشنگتن به اضافه سه معامله SPAC وجود داشت، طبق M&A و Index brooztechnology.

ایبی کرکروبو، شریک EY. (عکس لینکدین)

ایبی کروکروبو، یکی از شرکای ارنست اند یانگ، گفت: شرایط بد برای شرکت هایی که به دنبال سهامی عام هستند، احتمالاً در نیمه اول سال 2023 ادامه خواهد داشت. در حالی که پیش‌بینی تنش‌های ژئوپلیتیکی دشوار است، او کاهش نرخ تورم را پیش‌بینی می‌کند که منجر به کاهش نرخ بهره خواهد شد.

او گفت که این امر می‌تواند باعث شود برخی از شرکت‌هایی که از قبل برای عرضه اولیه سهام شرکت کرده‌اند، در صورت وجود احساسات مثبت سرمایه‌گذار از فرصت استفاده کنند.

تعدادی از شرکت های مطرح مانند Stripe، DataBricks و Instacart در نظر دارند امسال به صورت عمومی عرضه شوند.

کروکروبو افزود که بازار عرضه اولیه سهام در شرایط اقتصادی که نوسانات کمتری وجود دارد بهتر عمل می کند. او گفت که اگر فدرال رزرو تصمیم به کاهش نرخ بهره بگیرد، بازارها می توانند به وضعیت ثبات بازگردند، که لحظه ای برای افزایش فعالیت IPO فراهم می کند.

(نمودار PitchBook)

در مصاحبه بعدی در رویداد SVB در روز چهارشنبه، Saccocia گفت که انتظار دارد فعالیت M&A قبل از بهبود حجم IPO افزایش یابد.

او گفت که یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که در حال حاضر با حجم خروج مواجه است، تأخیر بین ارزش‌گذاری شرکت‌های خصوصی و رسیدن به همتایان خود در بازار عمومی است.

سهام‌های عمومی اغلب به‌عنوان یک فشارسنج برای شرکت‌های خصوصی عمل می‌کنند، و زمانی که کاهش می‌یابند، استارت‌آپ‌ها بار ارزش کمتری از سوی سرمایه‌گذاران و خریداران بالقوه را متحمل می‌شوند.

شرکت های خصوصی در حال حاضر با قیمت های پایین تر خریداری می شوند. براساس PitchBook، میانگین ارزش گذاری پس از پول شرکت های خرید با پشتوانه سرمایه خطرپذیر از 280.0 میلیون دلار در سال 2021 به 120.0 میلیون دلار در سال 2022 کاهش یافت. در این مدت نزدیک به 50 درصد از ارزش خروج حاصل تملک بوده است.

Carta، یک شرکت نرم‌افزاری که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا برگه‌های سقفی خود را سازماندهی کنند، دریافت که درصد شرکت‌هایی که در سه ماهه سوم کاهش رتبه داشتند، تقریباً سه برابر شده از 8٪ به 22٪.

Saccocia انتظار دارد که این بازنشانی‌های ارزش‌گذاری همچنان در بازارهای خصوصی موج بزند و شانس این را افزایش دهد که شرکت‌ها و شرکت‌های سهام خصوصی استارت‌آپ‌ها را با قیمت‌های مقرون به صرفه خریداری کنند.

اخراج فنی در شرکت های بزرگ می تواند برای استارت آپ ها و کارآفرینی مفید باشد

(عکس بزرگ)

موجی از اخراج در شرکت های فناوری، بازار کار را با استعدادهای تازه پر کرده است. این روند سؤالاتی را در مورد اینکه آیا استارت آپ ها سود خواهند برد و آیا هجوم شرکت های جدیدی که توسط دانش آموختگان Big Tech راه اندازی شده اند، ایجاد می کند.

پاسخ سوال اول بله است. در حالی که برخی از استارت آپ ها با کاهش نیرو، اثرات رکود فناوری را احساس می کنند، برخی دیگر در حال حاضر از مجموعه بزرگتر استخدام ها استفاده می کنند.

ریچ ووردن، یکی از بنیانگذاران آیگن. (عکس لینکدین)

ریچ وردن، یکی از بنیان‌گذاران استارت‌آپ فناوری کشاورزی Aigen در سیاتل، گفت: «من قطعاً به استعدادهای زیادی دسترسی پیدا می‌کنم که فقط یک سال پیش نداشتیم.

استارت‌آپ‌هایی که منابع لازم برای استخدام را دارند نیز می‌توانند در پیشنهادات حقوقی رقابتی‌تر باشند، زیرا شرکت‌های بزرگ فناوری استخدام را محدود کرده و بودجه‌های استخدام را کاهش می‌دهند.

کار برای یک استارت آپ برای یک مهندس، بازاریاب، طراح یا سایر افراد حرفه ای که از مزایا و امنیت ارائه شده در یک شرکت بزرگ استفاده می کنند، می تواند خطرناک تر به نظر برسد.

اما مزایایی وجود دارد، مانند توانایی به دست آوردن سرمایه اولیه در مراحل اولیه و تأثیر بیشتر بر فرهنگ، محصول و استخدام.

Shawn Sternbach، یکی از بنیانگذاران، گفت: Day One Syndicate، یک کانال شبکه برای کارمندان سابق آمازون، شاهد افزایش علاقه بوده است.

او گفت، برای مثال، استارت‌آپ Spiral از سیاتل، از طریق شبکه با کارگران سابق آمازون مصاحبه و استخدام می‌کند.

امتیازی برای استودیوهای استارتاپی؟

پیوستن به یک استارتاپ یک چیز است. راه اندازی یکی دیگر است. و کمتر مشخص است که آیا اخراج کارکنان در بخش فناوری جرقه موج جدیدی از فعالیت های کارآفرینی خواهد کرد یا خیر.

رهبران استودیوهای نوپا سیاتل Madrona Venture Labs و Pioneer Square Labs می‌گویند که در میان اخراج‌ها شاهد افزایش درخواست‌ها و علاقه بنیانگذاران مشتاق بوده‌اند.

“اگر می خواهید در حرفه خود ریسک کنید، ممکن است جنبه مثبتی نیز داشته باشید.”

بخشی از برنامه آنها از زمان راه اندازی چند سال پیش، جذب استعداد از شرکت های بزرگتر فناوری و کاهش ریسک پیوستن به یک استارتاپ با ارائه پشتیبانی است. این استراتژی ممکن است با اخراج های اخیر مثمر ثمر باشد.

مایک فریجن، مدیر عامل شرکت Madrona Venture Labs می‌گوید: «این نسل جدید از کارگران، خطرات شغلی بیشتری را نسبت به گذشته احساس می‌کنند. “اگر می خواهید در حرفه خود ریسک کنید، ممکن است جنبه مثبتی نیز داشته باشید.”

فریجن گفت: «این لحظات بسیار نادر هستند. اخراج گسترده کارکنان فناوری، به ندرت اتفاق می افتد.

برای کارگران اخراج شده ای که به دنبال رفع خارش کارآفرینی هستند، چک های پایان کار می تواند درآمد و گردش کافی برای راه اندازی یک شرکت جدید را فراهم کند.

استارت‌آپ‌هایی که از خاکستر برمی‌خیزند

رکودهای گذشته برای کارآفرینان نوپا مثمرثمر بوده است. پس از سقوط دات کام، فیسبوک و یوتیوب آمدند. Airbnb، Slack و Uber از خاکستر بحران اقتصادی 2008 راه اندازی شدند.

کن هورنشتاین، بنیانگذار شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر در مراحل اولیه Pack Ventures، با توجه به زمانی که اغلب برای رشد سرمایه‌گذاری‌های کارآفرینانه طول می‌کشد، پس از دور فعلی اخراج‌ها، کاهش سرعت را پیش‌بینی کرد. او گفت، اما مردم در نهایت شروع به ساخت شرکت هایی خواهند کرد که در چند سال گذشته به آنها فکر می کردند.

او با اشاره به غول های قدیمی فناوری فیس بوک (متا)، آمازون، اپل، نتفلیکس و گوگل (آلفابت) گفت: “انتظار دارم به زودی بسیاری از بنیانگذاران “سابق FANG” را ببینم.

اما راه اندازی یک تجارت در بازار فعلی با توجه به کمبود سرمایه خطرپذیر می تواند دشوار باشد.

 • بر اساس گزارش Crunchbase، سرمایه‌گذاران در سه ماهه چهارم 7 میلیارد دلار به استارت‌آپ‌ها تزریق کردند که نسبت به سال گذشته 35 درصد کاهش داشت. بودجه اولیه 54 درصد کاهش یافت.
 • با افزایش نرخ بهره و کاهش ارزش سهام فناوری، بسیاری از شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر از معیارهای سخت گیرانه تری برای تصمیم گیری در مورد استارت آپ ها استفاده می کنند.

Greg Gottesman، مدیر عامل Pioneer Square Labs گفت: از یک طرف، شما افرادی را دارید که ممکن است زمان بیشتری داشته باشند. از سوی دیگر، شما فضای مالی چالش برانگیزتری دارید.”

برخی از شرکت ها به طور خاص کارگران فنی اخراج شده را هدف قرار می دهند. شرکت Day One Ventures مستقر در سانفرانسیسکو اخیراً برنامه جدیدی به نام “با بودجه اما نه اخراج شده” راه اندازی کرده است که به استارتاپ ها نیاز دارد حداقل یک بنیانگذار داشته باشند که اخراج شده باشد.

مسیرهای جایگزین

استارتاپ ها تنها زمین بازی برای جویندگان کار نیستند. برخی از شرکت های بزرگتر هنوز در حال استخدام هستند. مطالعات اخیر نشان می‌دهد که اکثر کارگران اخراج شده فناوری ظرف سه ماه کار پیدا می‌کنند.

شرکت‌های غیرفناوری نیز تشنه استخدام برای تقویت عملیات مهندسی خود در خرده‌فروشی، مالی، تولید و سایر صنایع هستند.

کیت هاتلر، چپ، و اچ آر امی
روبروی ساختمان هنر و علوم انسانی تیتون. (عکس از کیت هاتلر)

و برخی از کارکنان فناوری پس از اخراج شدن، به طور کلی صنعت را ترک می‌کنند و به مسیری متفاوت می‌روند تا چیزی معنادار بسازند.

کیت هاتلر، طراح سابق تجربه کاربری در Tableau Software در سیاتل، در مارس 2020 در جریان ادغام شرکت با Salesforce، شغل خود را از دست داد.

او به جای دنبال کردن نقش دیگری در فناوری، به تتون، شهر کوچکی در شهرستان یاکیما، واشنگتن نقل مکان کرد تا یک «کمپ تابستانی برای بزرگسالان» راه اندازی کند.

در نهایت، او یک برنامه بعد از مدرسه را برای دانش آموزان شروع کرد. این برنامه که توسط کمک های مالی مختلف تأمین می شود، اکنون روزانه حدود 20 دانش آموز را آموزش می دهد و خارج از کلاس درس تبدیل به پمپ بنزین عمل می کند.

هاتلر همچنین به عنوان رئیس هیئت مدیره بنیاد کتابخانه دره یاکیما و همچنین عضوی از کمیسیون برنامه ریزی Tieton خدمت کرد. هاتلر گفت که این نقش های مدنی، به ویژه در شهرهای کوچک مورد نیاز است.

هاتلر گفت: «به نوعی، در Tableau احساس می‌کردم که یک طراح UX هستم. “اما این مجموعه مهارت در جاهای دیگر بسیار مورد نیاز است.”

Startup Survival: چگونه یک بیماری همه گیر به این شرکت غرفه عکس کمک کرد تا تصویر بزرگتر را ببیند

نمونه هایی از تصاویر غرفه عکس مجازی ایجاد شده با استفاده از Snapshot، یک برنامه وب ایجاد شده توسط Snapbar. (تصویر اسنپبار)

تقریباً سه سال پس از اینکه همه‌گیری کووید-19 رویدادهای زنده را تعطیل کرد و تجارت غرفه‌های عکس آجری سم آیزن را در معرض خطر جدی قرار داد، بنیانگذار و مدیر عامل Snapbar اکنون تصویری در حال تکامل از آنچه بقا و موفقیت به نظر می‌رسد دارد.

در حالی که بسیاری از افراد و شرکت‌ها به گردهمایی‌های حضوری بازگشته‌اند، Snapbar دیگر برنمی‌گردد. این استارتاپ اکنون یک شرکت فناوری است، شامل نرم‌افزار و دو محصول اصلی که قابلیت‌های عکاسی خود را برای مردم سراسر جهان به ارمغان می‌آورد.

سام ایتزن مدیر عامل اسنپبار (عکس از اسنپبار)

این انتقال با اولین محور Snapbar در مارس 2020 آغاز شد، زمانی که Eitzen و شرکت Keep your City Smiling را راه اندازی کردند، یک ابتکار جعبه هدیه با هدف درگیر نگه داشتن کارمندان و کمک به بقای مشاغل کوچک. برای مدتی کار کرد زیرا Snapbar شناور ماند و از اخراج افراد اجتناب کرد.

اما تنها مهندس نرم‌افزار این شرکت که در ابتدا برای بازسازی وب‌سایت Snapbar استخدام شده بود، از قبل روی آینده کار می‌کرد – یک غرفه عکس مجازی. در ژوئن همان سال، برنامه وب به نام اسنپ شات راه اندازی شد و در همان ماه اول مشخص شد که سازمان ها و شرکت هایی که گردهمایی های مختلف را به صورت آنلاین برگزار می کردند، علاقه داشتند.

Eitzen گفت که درآمد دو برابر شد و به زودی غرفه عکس مجازی تقریباً تمام تجارت ایجاد شده توسط غرفه عکس سنتی را به خود اختصاص داد.

ایتزن گفت: «ما درآمد خود را دو برابر کردیم و دوباره دو برابر و دوباره دو برابر کردیم.

Snapbar به سرعت از یک شرکت غرفه عکس در ساحل غربی که در سیاتل، پورتلند، سانفرانسیسکو و دیگر شهرها فعالیت می کرد به یک برنامه وب مورد استفاده در سراسر جهان تبدیل شد.

ایتزن گفت: برای من، به عنوان یک کارآفرین غیر فناوری، همیشه در مورد مقیاس نرم افزار شنیده ام، اما این اولین تجربه شهودی ما بود. گوگل از ما در پاکستان استفاده کرد. هیئت گردشگری فرانسه مشتری بود.»

تعامل کارکنان آمازون در روز پرایم با استفاده از ابزار غرفه عکس Snapbar. (تصویر اسنپبار)

Snapshot از طریق یک پیوند وب یا کد QR کار می کند و کاربران می توانند با وب کم یا دستگاه تلفن همراه خود عکس بگیرند. Snapbar پس زمینه ها، قاب ها، برچسب ها و غیره را سفارشی می کند. و گالری ها و قابلیت های اشتراک گذاری اجتماعی ایجاد کنید. این اساساً همان مفهوم یک غرفه عکس رویداد است، به جز اینکه همه در خانه هستند، نه سه نوشیدنی در یک مهمانی کاری با استفاده از بوآهای پر و عینک آفتابی بزرگ.

و هیچ کس دیگری این کار را نکرد. در آن سال، ایتزن وب را برای غرفه های عکس آنلاین جستجو کرد. او اول بود.

ایتزن گفت: «نزدیک‌ترین چیزی که من واقعاً کپی کردیم، در وب‌سایت باربی بود. «به جز اینکه از کسی عکس نگرفت. این فقط به شما امکان می‌دهد پس‌زمینه‌ای را انتخاب کنید، عروسک باربی کوچکی را به داخل آن بکشید و او را با وسایل شخصی‌سازی کنید. ما به معنای واقعی کلمه از وب سایت باربی به عنوان الهام استفاده کردیم.

ایجاد یک صفحه وب و نامیدن آن “غرفه عکس مجازی” ضرری نداشت. در عرض دو هفته، این محصول در رتبه اول جستجوی گوگل قرار گرفت.

ایتزن گفت: «وقتی همه چیز مجازی بالا گرفت، ما فقط شاهد این موج تقاضا بودیم. ما نتوانستیم این را طراحی کنیم. من یک تاجر هستم، اما آنقدرها هم خوب نیستم.»

مهندس نرم افزار، پاتریک الیس، اکنون مدیر ارشد فناوری Snapbar است. و محصول بعدی استودیو است، یک پلتفرم مستقل که برای کمک به افراد و شرکت‌ها در گرفتن و هماهنگ کردن هد شات‌ها برای تیم‌های مجازی طراحی شده است.

زمانی که کاهش فناوری شش ماه پیش آغاز شد، شرکت شاهد درخواست‌های بیشتری از سوی افرادی بود که می‌خواستند از این محصول استفاده کنند، بنابراین آنها اکنون عکس‌های حرفه‌ای رایگان را به صورت آنلاین برای کمک و افزایش آگاهی ارائه می‌دهند.

محصول Snapbar’s Studio به شرکت ها و مصرف کنندگان اجازه می دهد تا عکس های حرفه ای را به تصویر بکشند و دستکاری کنند. (تصویر اسنپبار)

گرفتن هد شات با گوشی و راه‌اندازی آن توسط فناوری Snapbar می‌تواند ارزان‌تر و کارآمدتر از استخدام یک عکاس سنتی باشد و همه این کارها از راه دور قابل انجام است.

موارد استفاده شامل عکس های پروفایل لینکدین یا امضای ایمیل است.

Eitzen گفت: “این محصول سریع‌ترین رشد ما با بزرگترین قراردادهای ما با بزرگترین شرکت‌ها است.”

«بنیانگذار فناوری بودن ترسناک است. من از قرار گرفتن در صندلی خلبانی که دقیقاً می دانستم چگونه هر مشکلی را که پیش می آمد حل کنم، به مورد اعتماد مردم تبدیل شدم.

Snapbar از همان ابتدا تعدادی شریک را در فضای “تعامل رویداد” ایمن کرده است و با شرکت هایی مانند Hopin، Bizzabo، Notified، XYVID و 6Connex یکپارچه شده است. Eitzen ادعا می‌کند در رقابت غرفه‌های عکس مجازی، که اکنون شرکت‌هایی مانند Simple Booth و Snappic را در بر می‌گیرد، شش ماه پیش است.

این شرکت بیش از 1000 مشتری از جمله Nordstrom، Netflix، Microsoft، Amazon و بسیاری دیگر دارد.

Eitzen گفت که همه چیز برای این استارت آپ نوپای «رنگین کمان و تک شاخ» نبوده است، که درآمد آن با رونق چشم انداز رویداد مجازی دیوانه وار رشد کرده است.

ایتزن گفت: «هر چند ضربه شلاق واقعی بود. بازگشت به رویدادهای حضوری منجر به کاهش شدید درآمد شرکای پلت فرم رویدادهای مجازی در تابستان 2022 شد. “ما انتظار کاهش داشتیم، اما از نظر تقاضا 60 تا 70 درصد بزرگی نداشتیم.”

چند ماه پیش، اسنپبار مجبور شد کارمندان خود را از 18 نفر به 12 نفر کاهش دهد و امروز 11 نفر را در یک مدل کاری ترکیبی استخدام می کند که به کارمندان اجازه می دهد هفته ای یک بار از یک دفتر در گیگ هاربر، واشینگتن بازدید کنند.

ایتزن در پاسخ به این سوال که آیا مایل است عملیات غرفه عکس فیزیکی را به عنوان بخشی از تجارت حفظ کند، از دیدگاه شخصی گفت، او تدارکات را از دست نمی دهد.

ایتزن می‌گوید: «بنیان‌گذار فناوری بودن، درک نکردن کد و نحوه نوشتن نرم‌افزار ترسناک است. من از جایگاه خلبانی که دقیقاً می‌دانستم چگونه هر مشکلی را که پیش می‌آمد حل کنم، به اعتماد کامل به مردم تبدیل شدم.»

اما ایتزن با سه سال تجربه بیماری همه گیر و تجربه اولیه زیر کمربند خود، توانست به غرایز خود اعتماد کند.

او گفت: “چشم انداز من برای سال 2023 این است… فقط آماده باشید تا بر اساس آنچه می بینیم سریع عمل کنید.”

کانابیس فین‌تک POSaBIT که به صورت عمومی معامله می‌شود، سه شرکت نرم‌افزاری سازگار را خریداری می‌کند

دستگاه پرداخت موبایلی جدید POSaBIT. (عکس از POSaBIT)

POSaBIT با Akerna برای به دست آوردن سه شرکت سازگار با حشیش در یک معامله تمام نقدی به توافق رسیده است و مجموعه محصولات نرم افزاری را که به خرده فروشان ماری جوانا در ایالات متحده و کانادا می فروشد، گسترش می دهد.

رایان هملین، مدیر عامل POSaBIT. (عکس از POSaBIT)

کسب و کار فناوری مالی در منطقه سیاتل 4 میلیون دلار برای خرید MJ Platform، Leaf Data Systems و Ample Organics پرداخت خواهد کرد. به عنوان بخشی از این معامله، POSaBIT 11 میلیون دلار از طریق ترکیبی از تامین مالی بدهی و سهام از Perga Capital جذب کرد.

این خرید، که انتظار می‌رود در سه ماهه دوم انجام شود، نیروی کار فعلی POSaBIT را از 60 به حدود 100 نفر افزایش می‌دهد. همچنین بیش از 350 مشتری جدید به دست خواهد آورد و تعداد کل مشتریان خود را به نزدیک به 900 افزایش خواهد داد.

POSaBIT در سال 2019 از طریق تصاحب معکوس شرکت Foreshore Exploration Partners Corp در بورس اوراق بهادار کانادا عرضه شد.

اجزای نرم افزار جدید با سیستم های نقطه فروش (POS) POSaBIT ادغام می شوند و داده های به اصطلاح “seed-to-sale” را برای مشتریان این شرکت فراهم می کنند. رایان هاملین، مدیر عامل شرکت brooztechnology به brooztechnology گفت، سیستم جدید قادر خواهد بود “کل چرخه زندگی” دانه های شاهدانه را از کاشت تا فروش به عنوان یک محصول ماری جوانا در داروخانه ردیابی کند.

او گفت که هدف فروش یک محصول یکپارچه است که به تامین کنندگان و توزیع کنندگان کمک می کند تا قوانین ردیابی مربوط به تولید و تجارت شاهدانه را رعایت کنند. او افزود: «مسئله این است که سیستم ها را به هم متصل کنید تا واقعاً دید کامل داشته باشید.

این خرید در زمانی انجام می شود که بازار پرداخت حشیش ایالات متحده به دلیل موانع نظارتی مداوم در آشفتگی است. بسیاری از شرکت‌های کارت اعتباری و بانک‌های ملی از همکاری با خرده‌فروشان شاهدانه امتناع می‌کنند، زیرا هنوز قانونی نیست. قانونگذاران سعی کردند از طریق قانون بانکداری ایمن و منصفانه (SAFE) این موانع را از بین ببرند، اما این قانون ماه گذشته در کنگره به تصویب نرسید.

هاملین گفت: «من فکر می‌کنم فکر کلی این بود که SAFE قرار است به آن بپردازد، به خصوص آن جلسه اردک لنگ. و با توجه به اینکه این اتفاق نیفتاد، فکر می کنم ما به عنوان یک صنعت احتمالاً یک گام به عقب برداشتیم.»

در سال 2019، POSaBIT ترمینال POS مبتنی بر بلاک چین را راه اندازی کرد و 2.1 میلیون دلار برای کمک به شرکت های شاهدانه برای پذیرش پرداخت های بدون نقد جمع آوری کرد. این شرکت اکثر مشتریان خود را از مدل بانکداری در محل که توسط شرکت های بزرگ خودپرداز سرکوب می شود به سیستم بدهی پین خود منتقل کرده است که با مقررات محلی و فدرال مطابقت دارد.

این شرکت در سه ماهه سوم حدود 1.2 میلیون دلار زیان خالص گزارش کرده است که موجودی نقدی آن 8.2 میلیون دلار است. درآمد 37 تا 40 میلیون دلاری را برای سال 2022 پیش بینی می کند.

POSaBIT انتظار دارد که سه شرکت جدیدش 11 میلیون دلار درآمد و 6.8 میلیون دلار سود ناخالص برای سال 2022 به دست آورند. هاملین گفت که شرکت های تازه اضافه شده به کل EBITDA شرکت اضافه خواهند کرد و به حفظ هدف آن برای سودآوری در سال 2023 کمک خواهند کرد.

در تلاش برای ممنوع کردن تبعیض طبقاتی، یکی از اعضای شورای سیاتل به پیوندهای این سیستم با صنعت فناوری اشاره کرد.

Kshama Sawant، زن شورای شهر سیاتل و حامیانش طی یک کنفرانس مطبوعاتی این هفته درخواست خود را برای تصویب قانونی برای ممنوعیت تبعیض طبقاتی در سیاتل اعلام کردند. (عکس توییتر از طریق @cmkshama)

هنگامی که Kshama Sawant، عضو شورای شهر سیاتل، این هفته قانونی را برای ممنوعیت تبعیض طبقاتی در سیاتل ارائه کرد، حامیان او شامل کارگران فناوری بودند که می‌گویند سیستم تعصب و ظلم از جنوب آسیا تا ایالات متحده و سیاتل آنها را دنبال کرده است.

قانون پیشنهادی ساوانت اولین تلاش این کشور برای پرداختن به یک رویه اجتماعی است که ریشه در تاریخ هزاران ساله هند و سایر کشورها دارد. عضو شورای سوسیالیست به نمایندگی از بخش 3 سیاتل گفت که کارگران، از جمله در بخش فناوری، در محل کار خود در سیاتل و سایر شهرهای سراسر کشور با تبعیض روبرو هستند.

به عقیده ساوانت، کاست یک سیستم سلسله مراتب اجتماعی و تبعیض طبقاتی با موانعی است که باعث ایجاد جدایی اجتماعی، محرومیت اقتصادی و حتی خشونت فیزیکی یا روانی می شود.

ساوانت این هفته گفت: «با بیش از 167000 جنوب آسیایی که در واشنگتن دی سی زندگی می کنند و عمدتاً در منطقه سیاتل بزرگ متمرکز شده اند، این منطقه باید به تبعیض طبقاتی رسیدگی کند و اجازه ندهد که نامرئی و بدون توجه باقی بماند.

در طول 10 سال حضورش در شورای شهر، ساوانت از طیف وسیعی از مسائل حقوق کارگران دفاع کرد و فناوری های بزرگی از جمله فشار برای “مالیات سر” در آمازون و سایر مشاغل بزرگ را در پیش گرفت. او هفته گذشته اعلام کرد که پس از پایان دوره ریاست جمهوری خود در پایان سال 2023، مجدداً در انتخابات شرکت نخواهد کرد.

طی یک کنفرانس خبری درباره قانون کاست در تالار شهر سیاتل (ویدئوی زیر)، ساوانت توسط حامیانی محاصره شد که شامل اعضایی از جامعه فناوری بود که تمرکز زیادی از مهاجران جنوب آسیا دارد.

سمیر خوبرگاد، مهندس سابق آمازون و مدیر ارشد فعلی مهندسی نرم افزار برای پلتفرم های ابری در نت اپ، 26 سال است که در زمینه فناوری کار می کند. او گفت که در یک شهر معدنی کوچک و جدا شده اجتماعی در وسط هند بزرگ شده است و جزئیات جداسازی و اعمال تبعیض آمیز را که در جوانی با آن روبرو بوده است، شرح داد.

خوبرگاد بدون پرداختن به جزئیات مربوط به دوران اقامت خود در ایالات متحده یا هیچ یک از مشاغل خود، گفت که تبعیض در هنگام مهاجرت او را دنبال کرد.

خوبرگاد گفت: «آسیایی‌های جنوبی بخش مهمی از شهر سیاتل هستند، به دلیل صنعت فناوری، به دلیل دانشگاه‌های اینجا. وقتی ما هندی‌ها به ایالات متحده می‌آییم، تعصبات خود را با خود می‌آوریم و از رفتار تبعیض‌آمیز خلاص می‌شویم، زیرا مردم در ایالات متحده نمی‌دانند چگونه این رفتار تبعیض‌آمیز را تشخیص دهند.»

مدیر عامل Madrona Venture Group S. “Soma” Somasegar به مدت 34 سال در صنعت فناوری کار کرده است، از جمله نزدیک به سه دهه در مایکروسافت، جایی که او به عنوان رئیس بخش توسعه دهندگان این غول فناوری خدمت کرده است.

س «سوما» سوماگر. (عکس گروهی Madrona Venture)

سوماگر روز پنجشنبه به brooztechnology گفت: «هر نوع تبعیض بد است، خواه جنسیت، مذهب، قومیت، طبقه یا رنگ پوست باشد.

سوماگر گفت که شخصاً هیچ گونه تعصب در جامعه فناوری در سیاتل یا ایالات متحده دیده نمی شود

سوماگر گفت: «اما سؤال این است که اگر 100 اولویت در پیش رو داشته باشم، کجا در لیست اولویت ها قرار می گیرد؟ “تجربه من مثبت تر از آن چیزی است که این قانون ارائه می دهد.”

اما Raghav Kaushik، مهندس نرم افزار در مایکروسافت به مدت 19 سال، در کنفرانس مطبوعاتی Sawant گفت: “من از تجربه شخصی خود می توانم به شما بگویم که تبعیض طبقاتی در اینجا در بخش فناوری اتفاق می افتد.”

کاوشیک گفت که در سال 2006، زمانی که دولت هند یک برنامه اقدام مثبت برای کمک به مردم از کاست های تحت ستم را اعلام کرد، این موضوع در یک تاپیک ایمیل در مایکروسافت مورد بحث قرار گرفت.

کاوشیک گفت: «مقامات مختلفی بودند که نظرات بسیار متعصبانه و نفرت انگیزی را در تمسخر کاست های ستمدیده و دالیت ها مطرح کردند و هوش و اخلاق کاری آنها را زیر سوال بردند. تبعیض طبقاتی همین جا در میان ما وجود دارد.

یک مورد ادعایی تبعیض طبقاتی در صنعت فناوری به یک دعوای مهم در کالیفرنیا تبدیل شد، جایی که یکی از کارگران سابق سیسکو سیستمز ادعا کرد که به دلیل وضعیت طبقه پایینش مورد تبعیض قرار گرفته است.

قانون بلومبرگ گزارش داد که کارگر ناشناس مدعی شد که مدیران دفتر مرکزی سیسکو در سن خوزه، کالیفرنیا، او را از جلسات محروم کرده و او را برای ارتقاء به دلیل جایگاهش به عنوان بخشی از کاست دالیت، که پایین‌ترین طبقه سلسله مراتب جنوب آسیا به حساب می‌آید، از دست داده‌اند. سیستم

این پرونده قانون ضد تبعیض کالیفرنیا را مورد آزمایش قرار داد که شامل محافظت در برابر تبعیض بر اساس مبدا است.

بر اساس این پرونده سیسکو، کارمندان آلفابت مادر گوگل، تحت عنوان اتحادیه کارگران آلفابت، قبلاً از غول فناوری خواسته بودند تا سیاست ضد تبعیض خود را در ایالات متحده بر اساس کاست هندی اجرا کند و نوشت: “Alphabet می تواند صنعت را رهبری کند و تبدیل شود. اولین شرکت فناوری که کاست را به عنوان یک دسته حفاظت شده در سطح جهانی اضافه کرد.

Equity Lab، یک موسسه غیرانتفاعی که به مسائل نابرابری می پردازد، در یک نظرسنجی در سال 2016 از آمریکایی های آسیای جنوبی دریافت که از هر چهار نفر تحت ستم طبقاتی، یک نفر با تجاوز فیزیکی و کلامی، یک نفر از هر سه نفر با تبعیض در آموزش و دو نفر از سه نفر مواجه شده است. 67 درصد در محل کار با تبعیض مواجه بودند.

این سازمان در یک یک توییت قانون پیشنهادی ساوانت “فرصتی مبتکرانه برای سیاتل است تا ملت را در برابری طبقاتی رهبری کند و تاریخ آن را به عنوان مکانی امن برای همه ارج بگذارد.”

ساوانت این نبرد اخیر را با اخراج های مداوم در بخش فناوری مرتبط دانست.

میلیاردرها و مولتی‌میلیونرها، سهامداران و مدیران شرکت‌هایی مانند گوگل، آمازون و مایکروسافت از زمان شروع همه‌گیری، میلیاردها دلار سود به دست آورده‌اند و اکنون بار دیگر بار رکود سرمایه‌داری را به دوش زحمتکشان می‌اندازند. او گفت که ده‌ها هزار کارگر فناوری را اخراج می‌کند. او افزود که «در همبستگی با کارگران فناوری که می‌خواهند برای مقابله با آنها سازماندهی کنند، می‌ایستد.»


شرکت عمر طولانی منطقه سیاتل از سه استارت آپ بیرون آمد و قصد دارد از طریق SPAC عمومی شود.

برادفورد زکس، مدیرعامل Longevity Biomedical. (عکس از طول عمر)

بردفورد زکس اخیراً به ترکیب شرکت بیوتکنولوژی منطقه سیاتل، Cerevast Medical، با دو استارتاپ برای ایجاد یک شرکت جدید کمک کرد. اکنون او آماده است تا Longevity Biomedical را به عنوان رئیس و مدیرعامل از طریق ادغام با یک شرکت پوسته عمومی کند.

انتظار می رود این ادغام حداقل 30 میلیون دلار برای Longevity مستقر در Bothell، Wash. انتظار می رود این معامله که Longevity را با SPAC (شرکت خرید با هدف ویژه) ادغام می کند، در سه ماهه دوم سال جاری بسته شود.

Longevity Cerevast را با NovoKera، یک استارت آپ نوادا، و Aegeria Soft Tissue، بخشی از دانشگاه جانز هاپکینز ترکیب می کند.

زاکس در مصاحبه ای با brooztechnology گفت که موضوع کلی کمک به افراد سالخورده است که سالم تر و طولانی تر زندگی کنند.

زاکز گفت: «ما فکر می‌کنیم که مجموعه‌ای واقعا جذاب از دارایی‌ها را گردآوری کرده‌ایم.

پروژه Longevity اکنون شامل درمان های تجربی Cerevast برای سکته مغزی و انسداد ورید شبکیه، یک علت شایع نابینایی است. محصول آزمایشی ترمیم بافت نرم Aegeria; و محصول پیش بالینی NovoKera برای کوری قرنیه.

بر اساس بیانیه روز پنجشنبه که قرارداد SPAC را اعلام کرد، Longevity درمان ها و محصولاتی را برای “افزایش طول عمر” افراد مسن ایجاد می کند.

Longevity تمام اوراق بهادار سهام این سه استارت آپ را به عنوان بخشی از معامله SPAC در ازای سهام سهام عادی Longevity خریداری خواهد کرد.

انتظار می رود ارزش این شرکت 236.2 میلیون دلار باشد. معامله SPAC همچنین ممکن است 30 میلیون دلار اضافی را از طریق یک PIPE قبل از معامله (سرمایه گذاری سهام خصوصی) جمع آوری کند.

زاکس درباره این سری معاملات گفت: «به هیچ وجه آسان نبود. مدت زیادی طول کشید تا به این مرحله رسیدیم.»

تیم مدیریت Longevity در حال خارج کردن CTO خود Francesco Cura از Cerevast و مدیر ارشد آن Anthony Lee از NovoKera است. Longevity برندا اسپارکس را که قبلاً کنترل کننده شرکت در Cancer Prevention Pharmaceuticals بود، به عنوان مدیر ارشد مالی استخدام کرد.

Longevity هنوز در حال برنامه ریزی برای انتقال است، اما زیکز گفت که برخی از کارمندان استارت آپ های دیگر احتمالاً به منطقه سیاتل نقل مکان خواهند کرد. شش کارمند Cerevast در حال آمدن هستند، و Longevity قصد دارد با درآمد حاصل از ادغام SPAC، که انتظار می‌رود تا سال 2025 به این شرکت کمک کند، افراد بیشتری را استخدام کند.

بانک سرمایه گذاری ایالات متحده Tiger Securities پشت شرکت پوسته درگیر در معامله SPAC، Denali Capital Acquisition Corp. است که مدیر عامل آن لی هوانگ، مدیر عامل Tiger Securities است.

این معامله در بحبوحه رکود شدید فناوری و بازار بیوتکنولوژی خنک کننده انجام می شود.

بر اساس ردیاب IPO Endpoints News، تنها 25 شرکت بیوتکنولوژی در سال گذشته، 12 شرکت از طریق ادغام SPAC، در مقایسه با 147 شرکت بیوتکنولوژی در سال 2021، 48 شرکت از طریق SPAC، عمومی شدند. هیچ شرکت بیوتکنولوژی هنوز در سال 2023 IPO را تکمیل نکرده است.

بیش از 55 تراکنش SPAC نیز در سال 2022 لغو شد، از جمله معامله ای که شامل استارت آپ Intrinsic Medicine بود.

Zakes با برنامه‌هایی برای به دست آوردن دارایی‌های طولانی‌مدت بیشتر به دنبال بلندمدت است.

زاکز گفت: «هدف ما این نیست که به این دارایی‌های اصلی بسنده کنیم، بلکه بیشتر فرصت‌طلبیم و به دنبال فناوری‌ها، محصولات بیشتر و همچنین مشارکت با شرکت‌ها برای گسترش مجموعه خود باشیم.»

Zakes یکی از مدیران سابق شرکت ICOS، یک شرکت بیوتکنولوژی سیاتل است که توسط Eli Lilly در سال 2007 به مبلغ 2.3 میلیارد دلار خریداری شد. او قبلاً رئیس و مدیرعامل ImaRx Therapeutics بود که دارایی‌های آن توسط Cerevast در راه اندازی آن در سال 2009، زمانی که او مدیرعامل شد، خریداری شد.

زاکس گفت که هدف نهایی Longevity تبدیل شدن به یک فروشگاه یک‌جا برای مصرف‌کنندگان محصولات و خدمات طول عمر است. این شرکت همچنین به بازار کشورهای با درآمد کم تا متوسط ​​چشم دوخته است.

این استارت آپ جدید وارد حوزه ای می شود که شامل آزمایشگاه های غول زیست فناوری عمر طولانی Altos است که با سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری پشتیبانی می شود و Calico Life Sciences، یکی از شرکت های تابعه شرکت مادر گوگل آلفابت. زاکس گفت که Longevity مجموعه منحصر به فردی از فناوری ها را فراهم می کند، از جمله فناوری اولتراسوند توسعه یافته توسط Cerevast. خط لوله Longevity شامل:

 • یک درمان بالقوه سکته مغزی که سونوگرافی ترانس کرانیال را با درمان معمولی ضد انعقاد ترکیب می کند تا لخته ها را شکسته و جریان خون را بازیابی کند.
 • درمان انسداد ورید شبکیه که سونوگرافی را با میکروسفرهای پر از گاز در حال حاضر در بازار ترکیب می کند. میکروسفرها برای کمک به شکستن لخته ها منبسط و منقبض می شوند.
 • داربست بافت بیوسنتزی که پتانسیل استفاده در بازسازی بافت نرم را دارد تا به پر کردن بافت پیر یا پس از جراحی سرطان سینه و سایر شرایط کمک کند.
 • قرنیه بیوسنتزی که پتانسیل جایگزینی با درمان های فعلی را که شامل پیوند با قرنیه انسان می شود، دارد.

در کوتاه مدت، Longevity قصد دارد از این پول برای تکمیل مطالعه فاز 3 در مورد کاندیدای سکته مغزی ایسکمیک، مطالعات فاز 2 در مورد انسداد ورید شبکیه و نامزدهای بازسازی بافت نرم، و تکمیل مطالعات پیش بالینی قرنیه بیوسنتزی خود استفاده کند.

Whalesync، یک استارت آپ سیاتل که داده ها را بین برنامه های نرم افزاری همگام می کند، 1.8 میلیون دلار جمع آوری کرد.

(عکس از Whalesync)

Whalesync، یک استارت آپ در سیاتل که پشتیبانی بدون کد را برای شرکت ها ارائه می دهد تا داده های خود را بین برنامه های نرم افزاری همگام سازی کنند، 1.8 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

این استارت‌آپ توسط مدیرعامل کورتیس فونگر و یکی از بنیانگذاران متیو باسل رهبری می‌شود. Fonger قبلا Appetas را تأسیس کرد، یک استارت‌آپ در سیاتل که به صاحبان رستوران‌ها کمک می‌کرد تا وب‌سایت‌های واکنش‌گرا با ادغام خدمات تحویل مانند OpenTable و GrubHub ایجاد کنند.

Appetas در سال 2014 توسط گوگل خریداری شد، جایی که فونگر به مدت شش سال به عنوان مهندس کار کرد.

Bussell قبلاً به عنوان مدیر محصول در MakeSpace و سپس به عنوان مشاور نرم افزار در Thylasine Capital کار می کرد. او قبلا Referralboard را تأسیس کرد، یک ادغام Slack که به کاربران اجازه می‌دهد با ارجاع کارمندان به مدیران خود امتیاز کسب کنند.

این دو در پلتفرم تطبیق بنیانگذار Y Combinator با یکدیگر آشنا شدند و اولین استارتاپی بودند که بنیانگذاران آن پس از ملاقات از طریق برنامه شبکه از شتاب دهنده YC فارغ التحصیل شدند.

Whalesync ابزاری بدون کد می‌فروشد که به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد داده‌های خود را در بین برنامه‌های نرم‌افزاری مختلف همگام‌سازی کنند و به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد همه ورودی‌های خود را از یک صفحه گسترده مدیریت کنند.

Bussell به brooztechnology گفت: شرکت های بزرگ در حال حاضر از فرآیندهایی مانند ETL (استخراج، انتقال، بارگذاری) و خطوط لوله معکوس ETL برای انتقال داده ها به داخل و خارج از انبارهای داده استفاده می کنند.

او در ایمیلی گفت: «ما از این بهترین شیوه‌ها آموختیم و فناوری جدیدی برای ساده‌سازی فرآیند راه‌اندازی و آوردن قدرت همگام‌سازی داده‌ها به SMB‌هایی که در حال حاضر از ابزارهای اتوماسیون برای ارسال داده‌ها بین برنامه‌ها استفاده می‌کنند، ایجاد کردیم».

Busel از به اشتراک گذاشتن ارقام درآمد خودداری کرد، اما گفت که شرکت قبلاً “صدها مشتری” را ثبت نام کرده است. برخی از موارد استفاده اولیه آن عبارتند از Alchemy’s Dapp Store که از فناوری Whalesync برای همگام سازی Airtable و Webflow خود و همچنین تقویم رویداد Webflow استفاده می کند.

Whalesync با شرکت های بزرگ همگام سازی فایل مانند Zapier و همچنین HubSpot که پلتفرم همگام سازی داده PieSync را در سال 2019 خریداری کرد، رقابت خواهد کرد.

پیش تامین مالی از YC، Ascend، Liquid2، Soma و دیگران انجام می شود.

حرکت های فنی: بابک پرویز، معاون سابق آمازون به مدرونا پیوست. واهه توروسیان، مدیر ارشد مایکروسافت می رود

بابک پرویز. (عکس گروهی Madrona Venture)

– بابک پرویز، مدیر سابق گوگل و معاون آمازون، به عنوان شریک سرمایه گذاری به گروه سرمایه گذاری Madrona مستقر در سیاتل پیوست.

طبق پروفایل لینکدین پرویز در ماه دسامبر آمازون را ترک کرد. او به راه‌اندازی و رهبری Grand Challenge، بازوی تحقیقاتی و نوآوری محرمانه این شرکت کمک کرد، که طبق گزارش‌ها در میان اخراج‌های اخیر آمازون در معرض خطر تعطیلی قرار داشت.

پرویز، همچنین دانشیار دانشگاه واشنگتن، تیم Google Glass را تأسیس و رهبری می کند. او توسط جف بزوس در آمازون استخدام شد و در سال 2014 به این شرکت پیوست.

مادرونا گفت که بابک با شرکت های نمونه کار خود کار خواهد کرد و استارت آپ های جدید را ارزیابی خواهد کرد. این شرکت اواخر سال گذشته وی گائو، یکی دیگر از رهبران سابق آمازون و مشاور فنی سابق بزوس را به خدمت گرفت.

واهه توروسیان. (عکس از توروسیان)

واهه توروسیان، معاون قدیمی شرکت مایکروسافت، می رود.

توروسیان برای اولین بار در سال 1992 به غول فناوری منطقه سیاتل پیوست و در دفتر مرکزی این شرکت در پاریس کار می کرد. او مدتی را در سنگاپور و مونیخ گذراند و بیش از یک دهه پیش در دفتر مرکزی مایکروسافت در ردموند در اولین نقش خود به عنوان معاون شرکتی شرکت کرد.

اخیراً، Torossian CVP در گروه برنامه های کاربردی تجاری بود.

“هیچ وقت زمان خوبی برای ترک وجود ندارد. من مفتخرم که همه چیز را در جای خود قرار دادم و برای مایکروسافت آرزوی موفقیت های درخشان در اختراع مجدد برنامه های کاربردی سازمانی دارم.

توروسیان، که قبلاً مدیرعامل مایکروسافت فرانسه نیز بود، گفت که از فرصت‌های موجود در ایالات متحده قدردانی می‌کند “جایی که می‌توانم از تجربیاتم در رهبری جهانی استفاده کنم و تجربیات تجاری جدیدی را تجربه کنم.”

سایر تغییرات کلیدی کارکنان در صنعت فناوری شمال غرب اقیانوس آرام:

– راه اندازی تجزیه و تحلیل داده ها در منطقه سیاتل آدواتا تحت عنوان برایان تیلور به عنوان مدیر ارشد درآمد تیلور قبلاً سمت‌های مدیریتی ارشد در EvidenceCare، MCG Health و FDB Health داشت.

– راه اندازی نرم افزار مراقبت های بهداشتی سیاتل هوش مصنوعی خروجی اضافه رایان گرین هاو به عنوان مدیر ارشد درآمد گرین هاو قبلا در WhiteSpace Health و Recondo Technology کار می کرد.

وارد گروه 14 شوید، یک استارت آپ 3 میلیارد دلاری با فناوری مخفی برای باتری های بهتر

مقر گروه 14 در وودین ویل، واشنگتن (brooztechnology Photo/Lisa Stiffler)

در سراسر بزرگراه استارت‌آپ Group14 Technologies، کافه مالتبی قرار دارد، موسسه‌ای چند دهه‌ای که رول‌های دارچینی به اندازه بشقاب‌های شام سرو می‌کند. نمای بیرونی کافه با دوجین تابلوی قدیمی پمپ بنزین پوشانده شده است، اشاره ای به گذشته سوخت فسیلی حمل و نقل – و تضادی قابل توجه با آغوش گروپ 14 از آینده ای برق دار.

در این گوشه آرام و هنوز عمدتاً روستایی در شهرستان اسنوومیش واشنگتن، گروه 14 به هموار کردن راه برای باتری‌های نسل بعدی کمک می‌کند که می‌توانند انرژی بیشتری را ارائه دهند و سریع‌تر از باتری‌های لیتیوم یونی امروزی که در همه جا حاضر هستند شارژ شوند.

ریک لوب، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل، گفت که این فناوری “واقعاً متحول کننده” است.

سرمایه گذاران خطرپذیر، از جمله پورشه AG و صندوق نوآوری آب و هوای مایکروسافت، پتانسیل هایی را در این شرکت 7 ساله می بینند. گروه 14 بیش از 648 میلیون دلار از سرمایه گذاران به علاوه بیش از 100 میلیون دلار بودجه فدرال جذب کرده است. ارزش این استارت آپ بیش از 3 میلیارد دلار است که آن را به یکی از با ارزش ترین شرکت های خصوصی در شمال غربی اقیانوس آرام تبدیل می کند.

ریک لوبی، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران گروه 14. (عکس از brooztechnology/Lisa Stifler)

در بازدید اخیر از مقر Woodinville گروه 14، کارگران در تاسیسات بزرگ مشغول تبدیل مواد خام به یک محصول اختصاصی سیلیکون کربنی بودند که می تواند جایگزین آندهای گرافیت معمولی شود. از این فناوری می توان برای تامین انرژی هر چیزی از وسایل الکترونیکی مصرفی گرفته تا خودروهای الکتریکی استفاده کرد.

این روند، شاید از قضا، با محصولات مشتق شده از تولید نفت آغاز می شود. این ماده سفید دانه‌ای – شرکت چیزی که هست را به طور عمومی به اشتراک نگذاشته است – ابتدا فرآیند پلیمریزاسیون را طی می‌کند که در آن در یک کوره بزرگ که به صورت افقی کشیده می‌شود، پخته می‌شود. این کوره هیدروژن، اکسیژن و نیتروژن مواد را می پزد و کربن مصنوعی ایجاد می کند. کربن به صورت تکه‌های سیاه و پوکه مانندی بیرون می‌آید که لوبه آن را به‌عنوان «براونی بیش از حد پخته» توصیف می‌کند.

قطعات به پودر تبدیل می شوند که به اتاق جداگانه ای می رود که در آن کارگران ماسک تنفسی و تجهیزات محافظ کربن را با سیلان ترکیب می کنند. سیلان سیلیکون را فراهم می کند که در منافذ میکروسکوپی در داربست کربنی رسوب می کند.

هنگامی که نمونه آزمایش کنترل کیفیت را پشت سر گذاشت، آماده ارسال به یکی از مشتریان گروه 14 است.

ساخت باتری بهتر

کربن را جدا کرده و پلیمریزه کنید، آن را خرد کنید، سیلیکون اضافه کنید و کارتان تمام است. این فرآیند آسان به نظر می رسد.

لوبه گفت: “ما آن را زیبا توصیف می کنیم.” “تعریف ما از شیک “به طرز درخشانی ساده” است.”

لوبه گفت در واقع، گروه 14 از یک فرآیند نوآورانه و دقیق استفاده می کند که سال ها طول کشید تا کامل شود. او اضافه کرد که سادگی «نشان از سخت کوشی، بینش، الهام و درخشش» محققان تیم است.

مواد داربست کربنی تولید شده برای آند باتری در Carbon14. (عکس از گروه 14)

گروه 14 رسماً در سال 2015 به عنوان یک اسپین آف از شرکت مواد ذخیره سازی انرژی EnerG2 راه اندازی شد که خود از دانشگاه واشنگتن است که در سال 2003 تأسیس شد.

چند سال پیش، این استارت آپ امکان همکاری با شرکت باتری مستقر در بریتانیا Nexeon را بررسی کرد. این دو نتوانستند در مورد شرایط کسب یا مجوز به توافق برسند. سپتامبر گذشته، Group14 شکایتی علیه Nexeon تنظیم کرد و ادعا کرد که این شرکت اسرار تجاری را دزدیده و سوء استفاده کرده است. Nexeon پرونده را بدون ارزش خواند و خواستار رد آن شد. این پرونده در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در سیاتل در حال بررسی است.

به طور کلی، این روشی است که فناوری کار می کند. در باتری های لیتیومی معمولی، 60 درصد از سلول باتری آند گرافیتی و 40 درصد آن کاتد است. کاتد حاوی لیتیوم است – و این مقدار لیتیوم است که چگالی انرژی باتری را تعیین می کند.

آندهای سیلیکونی از نظر وزن و حجم ظرفیت بسیار بیشتری نسبت به آندهای گرافیت دارند که به سازنده اجازه می دهد آند کوچکتر و سبکتر بسازد و اندازه کاتد تقویت کننده قدرت را افزایش دهد.

Lube گفت، طبق آزمایش‌های خارجی، آند سیلیکون کربنی Group14 می‌تواند عملکرد باتری را تا 50 درصد بهبود بخشد و زمان شارژ سریع‌تری را ارائه دهد.

یک کارمند Group14 در دفتر مرکزی شرکت روی هود کار می کند. (عکس از brooztechnology/Lisa Stifler)

این استارت آپ 60 مشتری دارد، اما پورشه تنها استارتاپی است که به صورت عمومی نام برده است.

برای استفاده در وسایل نقلیه الکتریکی، مشتریان Group14 مواد را در یک فرآیند سه مرحله‌ای آزمایش می‌کنند: ابتدا، آزمایش‌های آزمایشی را با صدها باتری انجام می‌دهند تا ببینند آیا مواد با طراحی آنها کار می‌کند یا خیر. سپس آن را در مقیاس بزرگتر آزمایش می کنند. و در نهایت عملکرد سیستم را در دنیای واقعی با استفاده از مواد Group14 در باتری های نصب شده در خودروهایی که مسافت 100000 مایل رانده شده اند، آزمایش کنید.

این فرآیند برای کالاهای مصرفی مشابه اما ساده تر است.

سرعت بخشیدن به تولید

Luebbe گفت که اکثر مشتریان این شرکت در مراحل اولیه آزمایش هستند، اما برخی در مراحل نهایی ارزیابی هستند و به عرضه مواد آند Group14 به تولید تجاری نزدیک می شوند.

برای پاسخگویی به تقاضا، این شرکت در حال گسترش قابلیت های تولید خود است:

 • کارخانه Woodinville می تواند 120 تن باتری در سال تولید کند، اگرچه کمتر از این حجم کار می کند.
 • قرار است تاسیساتی در کره جنوبی با ظرفیت سالانه 2000 تن در اواخر امسال شروع به کار کند. این پروژه یک سرمایه گذاری مشترک با شرکت الکترونیک SK Materials است.
 • دو واحد تولیدی قرار است در اوایل سال 2024 در موزس لیک واشنگتن با ظرفیت کل سالانه 4000 تن به صورت آنلاین راه اندازی شوند. این مواد برای حداقل 200000 وسیله نقلیه الکتریکی کافی است.
 • این طرح ادامه ساخت ماژول های 2000 تنی اضافی در دهه آینده است.
 • حدود 300 نفر در پروژه ساخت و ساز دریاچه موسی کار می کنند و پس از تکمیل هر واحد به حدود 75 نفر نیاز خواهد بود.

Group14 همچنین در چند هفته آینده ساخت و ساز یک مرکز تحقیق و توسعه جدید را در مقر Woodinville خود تکمیل می کند.

این استارتاپ با توجه به دسترسی به انرژی پاک و مقرون به صرفه از سدهای برق آبی و نزدیکی آن به پایگاه اصلی گروه 14، دریاچه موزس را به عنوان مرکز تولید خود انتخاب کرد.

Sila Nanotechnologies مستقر در کالیفرنیا، که مواد آند سیلیکونی خود را برای باتری‌ها می‌سازد، اخیراً در یک کارخانه تولیدی در دریاچه موزس دست به کار شد.

NEO Battery Materials، یک استارت آپ آند سیلیکونی مستقر در ونکوور، بریتیش کلمبیا، مجوز ساخت یک کارخانه تولیدی در کره جنوبی را ارائه کرده است. این مرکز باید سالانه 240 تن ماده آند تولید کند.

ده ها شرکت در سطح بین المللی در حال توسعه فناوری آند سیلیکون هستند. با توجه به تراکم انرژی بیشتر باتری ها، زمان شارژ سریع تر و مزایای هزینه افزایش کارایی، Luebbe می تواند کاربردهای آنها را فراتر از دستگاه های الکترونیکی و ماشین ها تصور کند. او گفت که آنها می توانند بخش هایی را تامین کنند که برق رسانی به آنها سخت تر است، از جمله هواپیماها و نیمه کامیون ها.

در حالی که این فناوری در حال تکامل است، بخش باتری همچنان با افزایش تقاضا با چالش هایی مواجه است. بر اساس گزارش BloombergNEF، قیمت باتری ها برای اولین بار در سال گذشته افزایش یافت که به دلیل هزینه های بالاتر برای لیتیوم، نیکل و سایر فلزات بود. و کارشناسان می‌گویند قیمت‌های بالاتر احتمالاً تا سال آینده باقی خواهد ماند، زمانی که تولید لیتیوم شروع به افزایش خواهد کرد.

Lubbe گفت که Group14 به آن فلزات برای طرف معادله باتری خود نیاز ندارد و باید در مسیر خود باقی بماند.

او گفت: «من متقاعد شده‌ام که باتری‌های سیلیکونی سریع‌تر از آنچه مردم فکر می‌کنند وارد می‌شوند.