• خانه
  • اخبار
  • 6 روش عالی برای اصلاح ناکارآمدی تنظیم خودکار روشنایی صفحه نمایش در اندروید

6 روش عالی برای اصلاح ناکارآمدی تنظیم خودکار روشنایی صفحه نمایش در اندروید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
6 روش عالی برای اصلاح ناکارآمدی تنظیم خودکار روشنایی صفحه نمایش در اندروید

تنظیم خودکار نور گوشی یک ویژگی عالی در اندروید است که قدرت سنسورهای گوشی شما را برای تنظیم سطوح روشنایی راحت در شرایط نوری مختلف ترکیب می کند. اما مشخص شده است که این ویژگی برای کاربران دشوار است زیرا به درستی کار نمی کند. خوشبختانه می‌توانید مشکل روشنایی گوشی‌هایی را که در اندروید کار نمی‌کند برطرف کنید.

تنظیم دستی روشنایی اغلب برای انطباق با شرایط مختلف نور آزار دهنده است. ما لیستی از نکات عیب یابی را برای کمک به شما جمع آوری کرده ایم و بیایید نگاهی به آنها بیندازیم.

قبل از شروع، باید بدانید سطح روشنایی اندروید شما چگونه کار می کند. تنظیم سطح روشنایی به شما کمک می کند تا از تغییر دستی گزینه های روشنایی خودداری کنید. اما ابتدا باید این کار را به صورت دستی انجام دهید تا عملکرد سطح روشنایی گوشی بتواند اطلاعات بیشتری در مورد اولویت روشنایی شما برای محیط های مختلف به دست آورد. بنابراین، روشنایی تطبیقی ​​به سنسورهای گوشی و الگوریتم یادگیری ماشینی برای تنظیم خودکار روشنایی گوشی شما متکی است.

1. تغییر خودکار چراغ گوشی

ممکن است قبلاً این کار را انجام داده باشید، اما ایرادی ندارد که دوباره امتحان کنید. بنابراین، با انجام مراحل زیر، گزینه تطبیق روشنایی را در اندروید خود تغییر دهید. سپس اپلیکیشن Settings را باز کرده و روی صفحه نمایش به تنظیمات بروید. روشنایی تطبیقی ​​را لمس کنید و سوئیچ کنار آن را روشن کنید.

6 روش عالی برای اصلاح ناکارآمدی تنظیم خودکار روشنایی صفحه نمایش در اندروید 6 روش عالی برای اصلاح ناکارآمدی تنظیم خودکار روشنایی صفحه نمایش در اندروید

2. تنظیم مجدد روشنایی تطبیقی

نورپردازی تطبیقی ​​می تواند مفید باشد، اما کامل نیست. از آنجایی که این ویژگی به عادات نورپردازی قبلی شما متکی است، این ویژگی ممکن است باعث ایجاد مشکل یا تنظیم روشنایی در شرایط نامناسب شود.

خوشبختانه، اندروید شما به شما اجازه می‌دهد تا روشنایی تطبیقی ​​را بازنشانی کنید. گزینه بازنشانی در برنامه تنظیمات به صورت عمیق وجود دارد، اما برای دسترسی به آن می توانید مراحل زیر را دنبال کنید. لازم به ذکر است مجموعه آرنیک فرصتی را برای خرید هولدر موبایل بزرگ برای هموطنان عزیز فراهم کرده است تا بهترین کیفیت را با قیمت مناسب تجربه کنند.

  • مرحله 1: تنظیمات را در اندروید خود باز کنید و به Apps and Notifications بروید. سپس روی View all apps ضربه بزنید.
  • مرحله 2: به پایین بروید و روی Device Health Services ضربه بزنید. در صفحه اطلاعات برنامه، Storage and Cache را انتخاب کنید.
  • مرحله 3: روی Clear Storage ضربه بزنید و سپس دکمه تنظیم مجدد روشنایی تطبیقی ​​را در بالا فشار دهید.

3. تنظیمات برنامه انتخاب شده را بازنشانی کنید

اگر اخیراً تنظیمات برنامه را تغییر داده اید یا یک برنامه سیستمی را غیرفعال کرده اید، ممکن است چنین مشکلاتی در تنظیم روشنایی تلفن رخ دهد. برای حل این مشکل، می توانید تنظیمات برنامه گوشی خود را ریست کرده و ریستارت کنید.

  • مرحله 1: برنامه تنظیمات را در اندروید خود راه اندازی کنید و وارد شوید. Advanced را باز کرده و به Reset Options بروید.
  • مرحله 2: روی Reset app preferences ضربه بزنید. گزینه Reset applications when prompted را انتخاب کنید.

بررسی کنید که آیا نورپردازی تطبیقی ​​اکنون به خوبی کار می کند. لازم به ذکر است که مجموعه آرنیک امکان خرید عمده پاوربانک را در اختیار هموطنان عزیز قرار داد تا بهترین کیفیت را با قیمت مناسب تجربه کنند.

4. آپدیت اپلیکیشن اندروید

به روز رسانی نرم افزار برای هر دستگاهی بسیار مهم است. اگر مشکل در تنظیم خودکار روشنایی گوشی به دلیل خطای نرم افزاری است، برای حذف این قابلیت اندروید خود را به آخرین نسخه آپدیت کنید. برای بررسی به روز رسانی نرم افزار، منوی تنظیمات را باز کرده و وارد شوید. Advanced را باز کنید تا روی System Update ضربه بزنید. به روز رسانی های جدید را دانلود و نصب کنید تا ببینید آیا مشکل حل شده است یا خیر.

5. حالت حالت امن دارم سعی می کنم

یک برنامه یا بازی شخص ثالث اخیراً نصب شده ممکن است با ویژگی نورپردازی تطبیقی ​​در Android شما تداخل داشته باشد. استفاده از حالت ایمن اندروید می تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید که آیا این مورد است یا خیر.

  • مرحله 1: دکمه فیزیکی پاور گوشی خود را فشار داده و نگه دارید.
  • مرحله 2: دکمه راه اندازی مجدد را برای مدت طولانی فشار دهید، پیامی ظاهر می شود که از شما می خواهد وارد حالت امن شوید. برای ادامه روی OK کلیک کنید.

هنگامی که در حالت ایمن قرار گرفتید، چند دقیقه از تلفن خود استفاده کنید تا ببینید آیا روشنایی خودکار به درستی کار می کند یا خیر. اگر چنین است، پس باید تمام برنامه هایی را که اخیراً بر روی گوشی خود نصب کرده اید جستجو کرده و آنها را حذف کنید. پس از اتمام، تلفن خود را مجددا راه اندازی کنید تا از حالت ایمن خارج شوید. این در نهایت باید تمام مشکلات مربوط به روشنایی خودکار را حل کند.

6. سنسورهای گوشی را بررسی کنید

اگر هیچ یک از راه حل های بالا کار نکرد، ممکن است مشکل سخت افزاری باشد. اگر سنسورهای گوشی شما کار نمی کنند، ممکن است تنظیم خودکار روشنایی گوشی به درستی کار نکند.

اگرچه برخی از تلفن ها دارای ابزارهای تشخیصی داخلی هستند، اما برنامه های بسیاری (مانند Sensor Test یا Sensors Multitool) در Google Play وجود دارد که می تواند به شما در تست سنسورهای تلفن کمک کند. آنها را دانلود و نصب کنید و سنسورهای گوشی خود را تست کنید. اما اگر جواب نداد، بهتر است گوشی خود را به یک مرکز خدمات مجاز ببرید.

تغییرات را تطبیق دهید

مشکلات تنظیم روشنایی تلفن به برخی از تلفن های اندرویدی محدود نمی شود، زیرا تلفن های پیکسل گوگل نیز مشکلات مشابهی داشته اند. با این حال، راه حل های بالا باید به شما در حل مشکلات نورپردازی خودکار در هر گوشی اندرویدی کمک کند. لازم به ذکر است مجموعه آرنیک امکان خرید عمده کابل شارژر گوشی و تبلت را فراهم کرده است تا هموطنان عزیز بهترین کیفیت را با قیمت مناسب تجربه کنند.