• خانه
  • اخبار
  • 5 کتابی که بیل گیتس برای تابستان پیشنهاد می کند

5 کتابی که بیل گیتس برای تابستان پیشنهاد می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
5 کتابی که بیل گیتس برای تابستان پیشنهاد می کند

5 کتابی که بیل گیتس برای تابستان پیشنهاد می کند
(عکس از Gates Ventures)

بیل گیتس در حالی که کتاب‌هایی را برای توصیه‌های تابستانی سالانه‌اش جمع‌آوری می‌کرد، متوجه شد که موضوعات فهرست او به سختی «چیزهایی برای خواندن در ساحل» هستند.

در بالای این فهرست، چگونه جهان واقعاً کار می کند، اثر واسلاو اسمیل، نویسنده مورد علاقه گیتس است. این کتاب بر پیچیدگی‌های صنعت و نوآوری تمرکز دارد.

گیتس در یک پست وبلاگی نوشت: “اگر می خواهید یک آموزش مختصر اما عمیق در تفکر عددی در مورد بسیاری از نیروهای اساسی که زندگی انسان را شکل می دهند، داشته باشید، این کتابی است که باید بخوانید.”

یکی از بنیانگذاران مایکروسافت – که مالک خصوصی ترین زمین های کشاورزی در ایالات متحده است و همچنین نویسنده کتابی در مورد تغییرات آب و هوایی است – فصل های اسمیل در مورد غذا و انرژی را در نقد کتاب خود برجسته می کند.

سایر کتاب‌های موجود در این فهرست شامل برابری جنسیتی، قطبی‌سازی سیاسی، تغییرات آب و هوایی و بلوغ می‌شوند.

او برای فهرست تابستان امسال نوشت: «هر یک از نویسندگان – سه رمان‌نویس، یک روزنامه‌نگار و یک دانشمند – توانستند موضوعی گوشتی را در نظر بگیرند و آن را جذاب کنند، بدون اینکه هیچ پیچیدگی‌ای را قربانی کنند.

در اینجا چهار کتاب دیگر که گیتس برای تابستان توصیه می کند آورده شده است:

بزرگراه لینکلن توسط آمور تاولز

این رمان بزرگسالان سه جوان 18 ساله و یک پسر 8 ساله را در سفر دیوانه وارشان از نبراسکا به کالیفرنیا در Old Studebaker مستند می کند. گیتس نوشت: «به نظر می‌رسد تاولز می‌گوید که سفرهای شخصی ما هرگز به اندازه سفرهای بین ایالتی خطی یا قابل پیش‌بینی نیست.

«چرا ما قطبی هستیم» نوشته ازرا کلاین

ستون نویس نیویورک تایمز به تشریح عملکرد درونی قطب بندی سیاسی کنونی ما می پردازد و تاریخچه ای از آنچه ما را به این نقطه رسانده و همچنین مطالعه ای در زمینه روانشناسی پایه ارائه می دهد. گیتس می‌نویسد: «گروه‌هایی که خود را با آن‌ها شناسایی می‌کنیم، بخش مهمی از شخصیت ما هستند. اغلب اوقات، این هویت‌ها ذاتاً مثبت یا منفی نیستند – اما هر کدام به نحوی که ما جهان را می‌بینیم شکل می‌دهند.»

وزارت آینده کیم استنلی رابینسون

این رمان درباره داستان های آب و هوایی – با جزئیات دردناک – صحنه های مختلفی از بلایای ناشی از بحران آب و هوا را ارائه می دهد. او همچنین راه حل های نظری را بررسی می کند. گیتس می‌نویسد: «رابینسون رمانی نوشته است که فوریت این بحران را به شیوه‌ای بدیع نشان می‌دهد و خوانندگان را امیدوار می‌کند که بتوانیم کاری در مورد آن انجام دهیم.

قدرت اثر نائومی الدرمن

در این دنیای علمی تخیلی، زنان توانایی تخلیه شوک الکتریکی با بدن خود را دارند و نویسنده از این خط داستانی برای کشف پویایی قدرت مرتبط با جنسیت استفاده می کند. گیتس می نویسد: “با خواندن در مورد شخصیت های زنی که بدون اضطراب رنج می بردند و ناگهان قدرت دفاع از خود را پیدا کردند، احساس قوی تر و عمیق تری از آزار و بی عدالتی که بسیاری از زنان امروز تجربه می کنند به دست آوردم.”