منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • 5 عصاره از SXSW 2022: Web3، هولوگرام، صوت فضایی، عدالت اجتماعی و غیره

5 عصاره از SXSW 2022: Web3، هولوگرام، صوت فضایی، عدالت اجتماعی و غیره

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دامپزشک فنی و فیزیکدان کریستینا لوماسنی با جیمز ماتیس، ژنرال بازنشسته و رئیس سابق دفاع ازدواج کرد.

دامپزشک فنی و فیزیکدان کریستینا لوماسنی با جیمز ماتیس، ژنرال بازنشسته و رئیس سابق دفاع ازدواج کرد.
هولوگرام موضوع داغ SXSW این ماه در آستین، تگزاس بود. (عکس از مارتینا ولخوف)

SXSW یکی از رویدادهای سالانه مورد علاقه من برای سال ها بوده است، زیرا چنین گروهی از مردم را گرد هم می آورد و هرگز چیزهای جدیدی برای تجربه کم نیست.

امسال بی نظیر بود، زیرا بسیاری از ما برای اولین بار در دو سال گذشته از پیله های همه گیر خود بیرون آمدیم. اگرچه بسیاری از جشنواره‌ها آشنا به نظر می‌رسیدند، اما واضح بود که چشم‌انداز فناوری به طرق هیجان‌انگیزی تغییر کرده بود، در حالی که همه ما در تماس‌های ویدیویی بودیم.

در اینجا برخی از بهترین عصاره های گردباد من در چند روز در آستین آمده است:

دامپزشک فنی و فیزیکدان کریستینا لوماسنی با جیمز ماتیس، ژنرال بازنشسته و رئیس سابق دفاع ازدواج کرد.
مارتینا ولکوف، یکی از بنیانگذاران و شریک مدیریت صندوق WXR. (عکس WXR)

وب 3 غالب است

به نظر می رسید هر گوشه از خیابان در آستین مملو از اعلامیه های سقوط NFT، یک متاورس جدید، یا یک رویداد رمزنگاری شده است. در یکی از اولین فعال‌سازی‌هایی که وارد شدم، NFT رایگان روی در به من پیشنهاد شد و از پله‌ها بالا رفتم تا ببینم افراد زیادی با هدفون یک بازی اجتماعی VR را انجام می‌دهند که روی دیوارها پخش می‌شود. بیشتر این فناوری در گذشته بخشی از SXSW بود، اما امسال اجتناب ناپذیر بود و تقریباً بخشی از هر مکالمه بود.

هولوگرام ها اینجا هستند

یکی از عناصر علمی تخیلی مورد علاقه من از همیشه به مقیاس نزدیکتر است. من به آستین سفر کردم تا در رقابت برای واقعیت افزوده و فناوری همهجانبه قضاوت کنم. برنده رقابت امسال، Matsuko، قول می دهد که به کاربران اجازه دهد “حضور هولوگرافیک واقعی را فقط با یک گوشی هوشمند تجربه کنند.”

در نهایت به نقطه‌ای می‌رسیم که ایجاد محتوای هولوگرافیک برای گروه وسیعی از کاربران در دسترس است، و تازه در حال درک این موضوع هستیم که چه چیزی می‌تواند قفل را باز کند. در یک پنل تولید حجمی، از یاسمین الیات، یکی از بنیانگذاران Scatter، پرسیده شد که آینده چه خواهد بود. او گفت: “من در مورد پخش زنده بیشتر و محتوای بلادرنگ هیجان زده هستم.” “ما آینده ای را می بینیم که در آن ویدئوی حجمی و هولوگرام شما گذرنامه شما به متاورس خواهد بود.

صدا مرکزی است

من به اندازه کافی خوش شانس بودم که با Jacqueline Boshnyak، مدیر عامل و بنیانگذار شرکت فناوری صدا Mach1، تماس گرفتم و از آخرین اخبار صوتی فضایی مطلع شدم. ما راه اندازی Bose AR در آخرین SXSW را به یاد آوردیم – تلاشی که متأسفانه شرکت تنها چند سال بعد به پایان رسید. اکنون که صدای فضایی توسط اپل پذیرفته شده است و در برنامه‌هایی مانند Clubhouse ترویج شده است، انرژی تازه‌ای در اطراف امکاناتی وجود دارد که چگونه صدا می‌تواند تجربیات دیجیتال را تغییر دهد. Mach1 اخیراً همکاری با Evercast را اعلام کرد که امکان مشاهده از راه دور میکس صدا را فراهم می کند که تولید محتوا را در تیم های توزیع شده تسهیل می کند.

تاکید بیشتر بر عدالت و برابری اجتماعی

بسیاری از محتویات نمایشگاه XR Experience امسال منعکس کننده گفتگوی گسترده تر در مورد عدالت اجتماعی است که جنبش هایی مانند زندگی سیاه پوستان مهم است در چند سال گذشته داشته اند. من به خصوص در مورد باغ برونا هیجان‌زده بودم، یک تجربه واقعیت مجازی (همچنین در AR موبایل موجود است) که بیننده را در زندگی برونا تیلور غرق می‌کند. تاثیر احساسی این قطعه خاص به قدری قوی بود که در واقع قبل از پایان آن مجبور شدم استراحت کنم و قصد دارم دوباره آن را مرور کنم.

“و زمان زیادی طول خواهد کشید تا فراجهان بتواند با تاکوهای آستین رقابت کند.”

در خارج از نمایش، از دیدن کتاب هایی مانند گنجاندن بر اساس هدف توسط روچیکا تولشیان و چگونه یک متحد باشیم توسط ملیندا اپلر، ارائه شده در جشنواره امسال.

یک جادوی واقعی از دور هم جمع شدن وجود دارد

حتی با وجود این همه فناوری و محتوای شگفت‌انگیز که SXSW ارائه می‌کند، نقطه برجسته دوران من در آستین دیدن دوستان قدیمی، اشتراک‌گذاری غذا با هم و گفتگوهای معمولی با دوستان جدید برای نوشیدن نوشیدنی بود. من شدیداً به قدرت فناوری برای متحد کردن ما اعتقاد دارم و به حمایت از شرکت‌هایی ادامه خواهم داد که مرزهای ممکن را در آنجا جابجا می‌کنند، اما فکر می‌کنم همیشه نقش مهمی در گفتگوهای رو در رو قدیمی وجود خواهد داشت. . و زمان زیادی طول خواهد کشید تا متاورس بتواند با تاکوهای آستین رقابت کند.