20% تخفیف برای تولیدکنندگان محتوای روسی در YouTube فقط در 2 ماه

20% تخفیف برای تولیدکنندگان محتوای روسی در YouTube فقط در 2 ماه

یوتیوب مانند هر شرکت دیگری با پیروی از تحریم های اعمال شده علیه روسیه، نه تنها به روسیه آسیب رسانده است، بلکه درگیر آن نیز بوده است. بنابراین اکنون شاهد کاهش 20 درصدی تولیدکنندگان محتوای روسی در YouTube در تنها 2 ماه هستیم. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

20 درصد تخفیف برای تولیدکنندگان محتوای روسی در یوتیوب

اخیراً مشخص شد که تعداد سازندگان محتوای فعال روسی زبان در پلتفرم یوتیوب حدود 21 درصد بین 24 فوریه تا 20 آوریل کاهش یافته است. با توجه به نتایج نظرسنجی Brand Analytics، می‌توان به کاهش قابل توجه علاقه کاربران روسی به خدمات اینستاگرام و تیک‌تاک اشاره کرد. آمار اصلی مشاهدات امروزی کاهش 21 درصدی تعداد سازندگان فعال محتوای روسی زبان در یوتیوب را نشان می دهد.

روسیه یوتیوب را به عنوان یک پلت فرم برای جنگ اطلاعاتی می بیند

این آمار مربوط به بازه زمانی 24 فوریه تا 20 آوریل 2022 (از آغاز جنگ در اوکراین تا کنون) است و این در حالی است که پلتفرم ویدیو محور گوگل فیلتر نشده است. Brand Analytics نیز در بیانیه ای به این موضوع اشاره کرد و خاطرنشان کرد که بیشترین کاهش تعداد تولیدکنندگان در این مدت به دلیل پلتفرم ویدیوی کوتاه TikTok بوده است.

کاهش تولیدکنندگان محتوا در کل 87 درصد و کاهش محتوای آنها 93 درصد گزارش شده است. این پیامد مستقیم ممنوعیت تولیدکنندگان محتوای روسی از ارسال ویدیو در تیک تاک است. دلیل این امر کمبود فرصت برای تولیدکنندگان محتوا برای کسب درآمد از این پلتفرم است که در این گزارش نیز به آن اشاره شده است.

اینستاگرام بعد از TikTok بیشترین کاهش را در تعداد تولیدکنندگان محتوای روسی زبان داشته است. بر اساس تحلیل های این موسسه، 56 درصد از سازندگان فعال روسی این شبکه اجتماعی متعلق به متا، آن را ترک کرده اند و حتی میزان محتوای منتشر شده نیز 55 درصد کاهش یافته است. چنین کاهشی به دلیل مسدود شدن اینستاگرام در روسیه و خروج تولیدکنندگان داخلی از این پلت فرم محبوب است.

در عین حال مهاجرت کاربران منجر به افزایش 22 درصدی شبکه اجتماعی VKontakte از نظر تعداد تولیدکنندگان محتوا و افزایش 17 درصدی در حجم محتوای منتشر شده شد. در همین مدت تعداد تولیدکنندگان محتوا در تلگرام 24 درصد و حجم ارسال محتوا 5 درصد افزایش داشته است.

مطابق با GizChinaبا توجه به داده‌های موجود، تحقیقات Brand Analytics مبتنی بر مقادیر متوسطی است که مطابق با روند خطی هستند. ارقام مربوط به 24 فوریه و 20 آوریل در این مطالعه به خوبی مقایسه شده است. کاربران فعال در طول نظرسنجی، خالقانی در نظر گرفته می شوند که حداقل یک پست، یک استوری، یک نظر یا یک فالوور در روز داشته باشند.

چرا YouTube تاکنون در روسیه مسدود نشده است؟

در اوایل این ماه، نخست وزیر میخائیل میشوستین به دومای دولتی گفت که وکلای ما باید سکوهای خارجی را ترک کنند و این ممکن است مشکلی نداشته باشد. او همچنین گفت که مغز ما، فرزندان و برنامه نویسان ما نیز می توانند پلتفرم های داخلی خود را بهبود بخشند. برای مثال Rutube و VKontakte نسخه های روسی فیس بوک و یوتیوب هستند. آقای میشوستین همچنین گفت که آنچه از دست رفته فرصت های درآمدزایی است. نظر شما در مورد کاهش 20 درصدی تولیدکنندگان محتوای روسی در یوتیوب چیست؟