• خانه
  • اخبار
  • 100 شرکت تأثیرگذار جهان از نظر مجله تایم؛ اپل، آمازون، گوگل و تیک تاک

100 شرکت تأثیرگذار جهان از نظر مجله تایم؛ اپل، آمازون، گوگل و تیک تاک

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
100 شرکت تأثیرگذار جهان از نظر مجله تایم؛ اپل، آمازون، گوگل و تیک تاک

بزرگترین شرکت های جهان معمولاً شرکت هایی نامیده می شوند که یا طیف گسترده ای از خدمات را ارائه می دهند یا طیف گسترده ای از محصولات خریداری شده توسط مشتریان را ارائه می دهند. بر اساس اخبار و اطلاعات منتشر شده، اپل، آمازون، گوگل و تیک تاک در میان 100 شرکت تاثیرگذار جهان قرار دارند. اس ترنجی با من باش.

اپل، آمازون، گوگل و تیک تاک در بین 100 شرکت برتر هستند

طبق گزارش مجله تایم، اپل، آمازون، گوگل و تیک تاک در میان 100 شرکت تاثیرگذار جهان قرار دارند. این هفته نامه آمریکایی به بررسی و تمجید از توسعه این 4 شرکت در سال گذشته پرداخت. مجله تایم اخیرا 100 شرکت برتر دنیا را منتشر کرده است. به گفته یک مجله معروف آمریکایی، این رتبه بندی با هدف شناسایی شرکت هایی است که نفوذ زیادی در سراسر جهان دارند. طبقه اول شامل شرکت هایی از همه بخش ها از جمله فناوری است.

جای تعجب نیست که اپل یکی از شرکت هایی است که توسط مجله تایم تحسین شده است. کوپرتینوها در رده تایتان ها قرار دارند و آنها شرکت هایی هستند که بر بخشی که در آن کار می کنند تسلط دارند. این مجله به ویژه از تلاش های اپل برای حفظ حریم خصوصی تمجید می کند. پس از انتشار به‌روزرسانی iOS 14.5، اپل به کاربران آیفون اجازه می‌دهد تا از سرقت داده‌هایشان از هدف قرار دادن تبلیغات و نمایش برنامه‌ها جلوگیری کنند.

100 شرکت تاثیرگذار جهان از نظر مجله تایم

این رتبه بندی همچنین آمازون را در رده Titans قرار می دهد. تایم توضیح می دهد که این شرکت با 1.7 تریلیون دلار و نیروی کار 1.6 میلیون دلاری سزاوار موقعیت پایین تر نخواهد بود. به ویژه، این مجله به مدیرعامل جدید آمازون، اندی جسی، اشاره می کند که وظیفه دشواری را برای جایگزینی بنیانگذار شرکت، جف بزوس بر عهده دارد.

سایر شرکت ها در این رتبه بندی چه جایگاهی دارند؟

جای تعجب نیست که گوگل نیز یکی از تاثیرگذارترین شرکت ها از طریق شرکت مادر، آلفابت است. به طور خاص، این مجله به افزایش شدید گردش مالی گوگل (257 میلیارد دلار در سال 2021)، علیرغم فشارهای نظارتی و تلاش های این گروه برای مبارزه با گرمایش زمین اشاره می کند.

مجله تایم می‌گوید آلفابت با ارائه راهنماهای رانندگی سازگار با محیط زیست در Google Maps، داده‌های انتشار در Google Flights و داده‌های مربوط به مصرف انرژی در خانه با ترموستات‌های Nest به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند تا ردپای کربن خود را کاهش دهند. به گفته این مجله، نقشه های گوگل به طور مداوم در حال تکامل است تا نیازها و کاربردهای کاربران خود را برآورده کند.

اپل برای چهاردهمین سال متوالی در رتبه بندی فورچون 2021 از شناخته شده ترین شرکت های جهان قرار گرفت.

مطابق با GizChinaاین مجله سرانجام TikTok را در لیست شرکت های سرگرمی خود قرار داد. شبکه اجتماعی چینی متعلق به گروه ByteDance بزرگترین تهدید برای غول های قدیمی رسانه های اجتماعی از جمله فیس بوک است. به خاطر داشته باشید که غول های دیجیتال دیگری مانند نتفلیکس، انویدیا، آی بی ام و متا (فیسبوک سابق) نیز بخشی از این لیست زمانی هستند. گروه مارک زاکربرگ سال گذشته با تغییر نام و اعلام تغییر به متوارس سر و صدای زیادی به پا کرد.

در جاهای دیگر، طبق گزارش‌های اخیر، اپل و متا به اشتباه اطلاعاتی در مورد کاربران پلتفرم خود برای مهاجمانی ارسال کرده‌اند که خود را به عنوان مقامات مجری قانون ایالات متحده معرفی می‌کنند. در اواسط سال 2021، این دو غول فناوری به شرکت‌های مجرم، آدرس‌های کاربر، شماره تلفن و آدرس‌های IP دادند. نظر شما در این مورد چیست؟ به نظر شما بهترین و تاثیرگذارترین شرکت دنیا کدام شرکت است؟!

نوشته شده توسط 100 شرکت تاثیرگذار در جهان بر اساس رتبه بندی مجله تایم؛ اپل، آمازون، گوگل و تیک تاک اولین بار در ترنجی ظاهر شدند.