10 راه برای افزایش بازدید سایت در سال 2022 را بیاموزید

10 راه برای افزایش بازدید سایت در سال 2022 را بیاموزید

بسیاری از شرکت ها در تلاش هستند تا راه های جدید و خلاقانه ای برای افزایش بازدید وب سایت ارائه دهند. استفاده از آژانس بازاریابی دیجیتال همیشه گزینه خوبی برای افزایش ترافیک گوگل است. Mentorix یکی از بهترین آژانس های دیجیتال مارکتینگ است که می تواند اطلاعات ارزشمندی را برای افزایش ترافیک سایت شما و ممیزی برای شناسایی مسائلی که ممکن است مانع از نمایش سایت شما در موتورهای جستجو شود، ارائه دهد. اگر می خواهید با روش های ارگانیک ترافیک وب سایت گوگل را افزایش دهید، به خواندن این مقاله ادامه دهید.

ترافیک وب سایت چیست؟

ترافیک وب سایت به شما می گوید که چند کاربر از وب سایت شما بازدید می کنند. ابزارهای تجزیه و تحلیل اغلب به شما تعداد بازدید از صفحه و تعداد بازدید از صفحه را می گویند. تعداد بازدید از صفحه مجموع تعداد دفعاتی است که همه از سایت شما بازدید کرده اند، در حالی که یک صفحه نمایش منحصر به فرد به شما می گوید که چند نفر از سایت شما بازدید کرده اند. هرچه ترافیک بیشتری به وب سایت خود داشته باشید، فرصت های بیشتری برای اشتراک گذاری با کاربران خواهید داشت.

11 روش برای افزایش ترافیک وب سایت

راه های خلاقانه زیادی برای افزایش ترافیک وب سایت شما وجود دارد. همانطور که محتوای اصلی خوب ایجاد می کنید، باید شاهد افزایش طبیعی در ترافیک باشید. اگر می خواهید به افزایش ترافیک سایت خود در گوگل کمک کنید، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای افزایش وب سایت خود انجام دهید. در اینجا 11 روش برای افزایش بازدید سایت در سال 2022 آورده شده است:

1- به کلمات کلیدی توجه ویژه ای داشته باشید

همیشه کلمات کلیدی مرتبط را در محتوای خود بگنجانید. کلمات کلیدی باید به طور طبیعی استفاده شوند، نه آنقدر در محتوا که ایده اصلی را مبهم یا حواس خواننده را پرت کنند. استفاده از کلمات کلیدی در سراسر محتوا، استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات متا، عنوان صفحه، آدرس اینترنتی، عنوان و چندین بار در محتوا برای افزایش ترافیک گوگل بسیار مهم است.

2. محتوای خود را برای کلمات کلیدی طولانی بهینه کنید

اگرچه ممکن است کلمات کلیدی بسیار کوتاه تری در تحقیقات کلمات کلیدی شما ظاهر شوند، مهم است که به کلمات کلیدی طولانی نیز توجه کافی داشته باشید. اغلب این کلمات کلیدی خاص تر هستند. به این ترتیب، آنها تمایل به تقاضای کمتر و در نتیجه رقابت کمتری دارند. این بدان معنی است که نه تنها رتبه بندی کلمات کلیدی طولانی آسان تر است، بلکه حدس زدن قصد جستجوگر نیز آسان تر است. هنگامی که یک تجربه وب سایت ایجاد می کنید که با هدف جستجوگر مرتبط باشد، به احتمال زیاد محتوای مورد نظر آنها را ارائه می دهید. این کمک می کند تا ترافیک جستجوی ارگانیک بیشتری از مخاطبان هدف شما به سایت شما هدایت شود.

3. محتوای به یاد ماندنی ایجاد کنید

برای افزایش ترافیک گوگل، تنها ارسال محتوا کافی نیست، بلکه باید مقالات پر محتوا نیز بنویسید. مقالات با کیفیت بالا در نتایج جستجو رتبه بهتری خواهند داشت. مطمئن شوید که مقالات شما نیازهای خوانندگان شما را برآورده می کند و آنها می توانند با خواندن مقاله شما تمام اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند. مردم از گوگل برای یافتن پاسخ های خاص، کامل و دقیق برای سوالات خود استفاده می کنند و محتوای شما باید مرجع کامل و جامعی برای ارائه این پاسخ ها باشد. محتوای مفید و آموزنده یکی از موثرترین ابزارها برای افزایش بازدید گوگل و افزایش بازدید وب سایت است. صرف جمع آوری اطلاعات از یک وب سایت دیگر ترافیک ایجاد نمی کند. هرگز مقالاتی را از وب سایت دیگری کپی نکنید، موتورهای جستجو این روزها بسیار باهوش هستند، محتوای تکراری و اصلی را پیدا می کنند و شما را به ته انبوه می فرستند.

4- عنوان خوبی بسازید

سرفصل ها اولین چیزی هستند که خوانندگان می بینند و معمولاً تنها چیزی هستند که هنگام اشتراک گذاری مقاله می بینند. عناوین شما باید خواننده را به خود جلب کند و به سرعت توجه او را جلب کند. یک عنوان خوب به اشتراک گذاشته شده در یک شبکه اجتماعی می تواند بازدیدهای شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

5. وب سایت خود را برای جستجو بهینه کنید

هنگامی که شروع به کار کردید، روی یافتن کلمات کلیدی تمرکز کنید که نشان دهنده موقعیت شما در ایجاد محتوای وبلاگ و صفحات فروشگاه شما باشد. شما معمولاً روی یک یا دو کلمه کلیدی در هر صفحه وب تمرکز می کنید. برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط می توانید از ابزارهای SEO مانند Keywords Everywhere استفاده کنید.

ابتدا روی کلمات کلیدی که کمتر از 10000 جستجو در ماه دارند تمرکز کنید. پس از ماه ها ایجاد محتوای وبلاگ و بهینه سازی صفحات محصول، می توانید روی کلمات کلیدی بیشتری تمرکز کنید.

ترفند به دست آوردن ترافیک وب سایت این است که ابتدا یک پایه قوی از کلمات کلیدی مرتبط ایجاد کنید. فراموش نکنید که از مزایای وبلاگ برای فروشگاه آنلاین خود استفاده کنید، زیرا می تواند بیشترین تأثیر را در جذب ترافیک ارگانیک به وب سایت شما داشته باشد. فقط مطمئن شوید که تمام مشخصات روش های موتور جستجو و راه های مناسب برای بهبود وب سایت خود را پر کرده اید، کیفیت بالا و منحصر به فرد بودن محتوای وب سایت به رتبه بالاتر آن در موتورهای جستجوی مختلف بستگی دارد.

6- بازخورد خود را بسازید

لینک های خوب بسازید، ساخت لینک برای وب سایت ها بسیار مهم است. این فرآیند ایجاد پیوندهایی است که از صفحات دیگر به صفحه شما باز می گردند. این به طور طبیعی زمانی اتفاق می‌افتد که محتوای با کیفیت بالا ایجاد می‌کنید، اما چند کار وجود دارد که می‌توانید برای ایجاد ارتباط خود انجام دهید:

  • • پیوندهای تجاری به وب سایت های دیگر که ارتباط نزدیکی با موضوع وب سایت شما دارند می توانند ترافیک بیشتری را برای وب سایت شما به ارمغان بیاورند. اینها لینک‌های دوطرفه هستند زیرا باید به آن‌ها لینک بدهید و لینک دادن به وب‌سایت‌های بی کیفیت می‌تواند اعتبار سایت شما را به خطر بیندازد. فقط به سایت هایی لینک می شود که خارج از موضوع نیستند و واقعا به بازدیدکنندگان خود کمک می کنند.
  • • به وبلاگ ها و انجمن های مرتبط مراجعه کنید. انجمن های مرتبط با موقعیت مکانی خود را پیدا کنید و یک نمایه در آنجا ایجاد کنید. اطلاعات سایت خود را در حساب کاربری خود وارد کنید و پست های خوبی ایجاد کنید. این باعث جذب افراد به سایت شما با پیوندهایی به حساب شما می شود.
  • • با شرکت هایی که با موقعیت شما مرتبط هستند تماس بگیرید. واداشتن یک شرکت به سایت شما برای یک مقاله یا پست وبلاگ مرتبط با محصول شما می تواند ترافیک شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. سعی کنید با شرکت هایی که در زمینه شما تخصص دارند تماس بگیرید.

7. هر روز محتوای جدیدی به وب سایت خود اضافه کنید

از آنجایی که یکی از فاکتورهای رتبه بندی گوگل، تازگی محتوا است، بهتر است برای افزایش بازدید گوگل، محتوای وب سایت خود را به طور منظم به روز کنید. مقالاتی را اغلب بنویسید، وبلاگ شما در صورت داشتن جریان مداوم محتوا موفق تر خواهد بود. حداقل شش مقاله در هفته را هدف قرار دهید. هر انتخابی که دارید، یک جدول زمانی انتخاب کنید و تا جایی که می توانید به آن پایبند باشید. برای بازدیدهای مکرر، ارائه به‌روزرسانی‌های منظم در سایت مهم است. در صورت امکان، هر چند روز یک بار محتوای جدید اضافه کنید.

نکته اصلی این است که وقتی به محتوایی که ایجاد می‌کنید اهمیت می‌دهید، به طور منظم منتشر می‌کنید و در مورد آنچه مخاطبانتان می‌خواهند ببینند تحقیق می‌کنید، ترافیک وب باید بهبود یابد. علاوه بر این، سایت هایی که بیش از 16 پست در ماه منتشر می کنند، تقریباً 3.5 برابر بیشتر از سایت هایی که از صفر تا چهار مقاله منتشر می کنند، ترافیک دریافت می کنند.

8. محتوا برای اشتراک گذاری ایجاد کنید

در دنیای رسانه های اجتماعی، محتوا پادشاه است. محتوای شما باید به راحتی قابل اشتراک گذاری باشد تا خوانندگان بتوانند اخبار را از طرف شما ارسال کنند. محتوای جذاب ترکیبی از یک عنوان خوب، یک تصویر جالب و یک مقدمه جذاب است. همه اینها بخش بزرگی از مقاله شما است که دیگران می توانند در فیس بوک، توییتر و سایر شبکه ها به اشتراک بگذارند.

طول مقاله خود را تغییر دهید، باید مقالات طولانی و جامع و همچنین مقالات کوتاه و خاص داشته باشید. اجازه دهید محتوا اندازه را دیکته کند. زمان زیادی را صرف فکر کردن به یک نکته ساده نکنید، اما هنگام پرسیدن جزئیات خیلی کوتاه نباشید. تحقیقات نشان می دهد که میانگین طول یک مقاله باید حدود 1600 کلمه باشد، اگرچه می توانید به راحتی آن را تغییر دهید.

9- صفحات شبکه های اجتماعی را فعال نگه دارید

امروزه رسانه های اجتماعی برای جذب بازدیدکننده بسیار مفید هستند. در اینجا چند راه برای افزایش ترافیک وب سایت از طریق رسانه های اجتماعی وجود دارد:

  • • محتوا (وبلاگ ها، کتاب های الکترونیکی، مقالات سفید، اینفوگرافیک ها، فیلم ها و غیره) را در پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود ارسال کنید.
  • • از طریق پاسخ دادن به نظرات، بازنشر مطالب و تگ کردن آنها با فالوورها تعامل داشته باشید.
  • • از هشتگ های مرتبط استفاده کنید.
  • • لینک موجود در رزومه خود را برای تبلیغ محتوای جدید در زمان انتشار به روز کنید.
  • • عکس روی جلد را برای تبلیغ محتوای جدید تغییر دهید.
  • افراد با نفوذی را که ممکن است به محتوا علاقه مند باشند برجسته کنید.

10- از تبلیغات برای افزایش بازدید وب سایت استفاده کنید

تبلیغات در شبکه های اجتماعی و تبلیغات نمایشی می تواند راه موثری برای افزایش ترافیک وب سایت باشد. هر یک از این گزینه ها دارای مزایا و معایب خود هستند. به همین دلیل تعیین بودجه و اهداف قبل از سرمایه گذاری بسیار مهم است.

به عنوان مثال، تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC). تبلیغات گوگل بسیار مهم است که با یک کمپین و چندین گروه تبلیغاتی مختلف شروع کنید که حاوی کلمات کلیدی هستند که می خواهید بهترین هدف را داشته باشید. هنگامی که کمپین ها راه اندازی می شوند، ببینید مخاطب شما چگونه به کلمات کلیدی مختلف واکنش نشان می دهد. شاید یک کلمه کلیدی فقط منجر به برداشت هایی شود که ترافیک وب سایت را افزایش نمی دهد، در حالی که دیگری منجر به کلیک و تبادل شود.

نتایجی که اظهار شده

اگر در افزایش ترافیک وب سایت خود مشکل دارید، تنها نیستید. طبق نظرسنجی انجام شده توسط موسسه بازاریابی محتوا در سال 2020، 63 درصد از متخصصان محتوا در استراتژی محتوا که یکی از محرک های اصلی ترافیک وب سایت است، با چالش مواجه خواهند شد. اکثر وب سایت های محبوب می دانند که راز حفظ ترافیک بالا کار با مخاطبان شماست. خوانندگان یا بینندگان خود را در شرکت در سایت یا فعالیت های روزانه مشارکت دهید. شما می توانید با استفاده از یک شرکت توسعه و طراحی وب سایت یک وب سایت با کارایی بالا از نظر منابع، طراحی و آمادگی فنی برای وب سایت خود بسازید. یکی از بهترین شرکت ها در زمینه بازاریابی دیجیتال ماتریکس است.