• خانه
  • اخبار
  • 10 تماس اول که هر کارآفرین باید انجام دهد

10 تماس اول که هر کارآفرین باید انجام دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
10 تماس اول که هر کارآفرین باید انجام دهد

10 تماس اول که هر کارآفرین باید انجام دهد
ویلیام کانستارو، مدیر عامل بنیاد تحقیقات واشنگتن/WRF Capital. (عکس WRF/مل کورتیس)

ویلیام کانستارو استارتاپ های زیادی را پرورش داده است.

Canestaro به عنوان مدیر عامل بنیاد تحقیقات واشنگتن و WRF Capital، بازوی سرمایه گذاری این بنیاد، به نظارت بر مجموعه ای از 40 شرکت کمک می کند. WRF Capital سالانه تقریباً 10 میلیون دلار در شرکت های ایالت واشنگتن سرمایه گذاری می کند که سرمایه گذاری اولیه آن بین 100000 دلار تا 2 میلیون دلار است.

Canestaro در طی یک مکالمه آنلاین اخیر که توسط گروه تجاری Life Science Washington با عنوان “ده تماس برتر هر کارآفرین علمی زندگی انجام می دهد”، گفت که پرسیدن سؤالات درست از ابتدا می تواند به راه اندازی یک استارتاپ در مسیر درست کمک کند.

توصیه های او را در مورد اینکه قبل از راه اندازی یک استارتاپ با چه کسانی صحبت کنید و از آنها چه چیزی بپرسید بخوانید.

شریک تو

مدیر عامل Okta، تاد مک‌کینون، در سال 2008 برای متقاعد کردن همسرش مبنی بر اینکه می‌تواند به‌عنوان یک بنیان‌گذار استارت‌آپ به آن راه پیدا کند، به‌طور معروفی دست به کار شد. Okta 9 سال بعد با ارزش 1.5 میلیارد دلار وارد بورس شد.

«هرکسی که این جاده را طی کرده باشد به شما اطلاع خواهد داد که چه میزانی می تواند داشته باشد. بنابراین، شما باید به افرادی فکر کنید که گروه حامی شما در اطراف شما هستند. “من فقط نظم و انضباط و سختگیری فکر کردن در مورد آن را دوست دارم، “چگونه به کسی که باید با من سفر کند نشان دهم که این واقعاً منطقی است؟”

یک کارآفرین موفق

بپرسید احتمالاً چه سؤالاتی از سرمایه گذاران خواهید داشت، برای چه چیزهایی آماده نیستید و اگر یک کارآفرین امروز شرکتی را ایجاد می کرد، چه کاری متفاوت انجام می داد. این شخص همچنین ممکن است با سرمایه گذاران ارتباط داشته باشد یا به یک مشاور بلند مدت تبدیل شود.

کانستارو گفت: «بهترین ایده به طور کامل در ذهن شما ساخته نمی شود. “این از طریق تکرار و گفتگو و گرفتن بازخورد از افرادی که این کار را زیاد انجام داده اند و چیزهای بیشتری می دانند ساخته شده است.”

مشاور نظارتی

استارت‌آپ‌ها باید مراقب ادعاهایی که درباره فناوری خود می‌کنند باشند. Canestaro گفت که ادعاهای متورم، مانند استارت آپ های سلامت دیجیتال، می تواند علیه یک شرکت مورد استفاده قرار گیرد – و تنظیم کننده ها متوجه خواهند شد.

Canestaro گفت: “یک مشاور می تواند به شما در شناسایی این مرز کمک کند.”

وکیل مالکیت فکری

در مورد استراتژی‌های مختلف حفاظت از IP، نحوه تطبیق فناوری شما با چشم‌انداز IP موجود و اینکه چگونه این ترکیب می‌تواند بر ROI تأثیر بگذارد، بحث کنید.

بسیاری از شرکت‌ها به یک کارآفرین یک کلاس رایگان می‌دهند و این فرصت خوبی است تا بفهمید کدام یک از حوزه‌های فناوری شما را می‌شناسند. کانستارو گفت: «تخصص مقررات بسیار مهم است.

وکیل شرکتی

این شخص می‌تواند به اطمینان حاصل شود که استارت‌آپ‌ها دارای حاکمیت خوب و ساختار شرکتی سالم هستند.

Canesastro گفت: “یک گروه قابل اعتماد و مارک به همه راحتی زیادی می دهد” و می تواند به جلوگیری از مشکلات کمک کند، مانند عدم حضور افرادی که در اوایل به عنوان مشاور روی محصول کار کرده اند. ساختارهای “ناپایدار” شرکت، مانند تقسیم غیرمعمول سهام بین بنیانگذاران، می تواند سرمایه گذاران را بترساند.

کانستارو گفت: “یکی از چیزهایی که بزرگترین درد من است این است که ما واقعاً یک شرکت و یک تیم و یک فناوری را دوست داریم و وقتی شروع به انجام کارهای دقیق می کنیم، همه چیز اشتباه می شود.” “به یاد داشته باشید، عدالت یک انگیزه است، نه یک پاداش.”

کاربر/بیمار

سعی کنید درک کنید که کاربران چگونه از فناوری‌های فعلی استفاده می‌کنند، چه چیزی آنها را ناامید می‌کند و چه مبادلاتی برای راه‌حل ایجاد می‌کنند.

به خاطر داشته باشید که مردم ممکن است دغدغه‌های مختلفی داشته باشند، از عملکرد بهتر گرفته تا راحتی و قیمت. Canestaro گفت: “مطمئن شوید که تجربه بیمار یا کاربر را درک کرده اید.”

برنامه ریز مالی شما

بنیانگذاران معمولاً در اولین راه‌اندازی یک شرکت، دستمزدشان را کاهش می‌دهند. کانستارو گفت، کارآفرینان باید در نظر داشته باشند که چقدر می توانند از نظر مالی خود را حفظ کنند و شرکت چقدر باید موفق باشد تا ارزش وقت خود را داشته باشد.

او گفت که سرمایه گذاران می خواهند “یکسان سازی مالی” را ببینند. اگر بتوانید جای دیگری را ترک کنید و با پنج برابر مبلغی که در استارت‌آپ فعلی‌تان دریافت می‌کنید، شغلی پیدا کنید، این به سرمایه‌گذار اطمینان چندانی نمی‌دهد که می‌خواهید ادامه دهید.»

سرمایه گذاران

کارآفرینان ابتدا باید به طور انتقادی ارزیابی کنند که آیا استارتاپ آنها کاندیدای خوبی برای تامین مالی سرمایه گذاری خطرپذیر است یا اینکه بهتر است راه اندازی شود یا به دنبال منابع دیگر باشد. Canestaro گفت: “اگر می توانستم فریاد بزنم، این کار را انجام می دادم، اما همه استارتاپ ها دوستدار VC نیستند.” “واقعاً می‌دانید که چه معامله‌ای برای سرمایه‌گذاری VC انجام می‌دهید.”

از این گذشته، بنیانگذارانی که به دنبال سرمایه گذاری خطرپذیر هستند معمولاً با حداقل 30 سرمایه گذار صحبت می کنند و جستجوی حامیانی آشنا با منطقه شما مزایایی دارد. کانستارو می‌گوید: «اگر خیلی سخت می‌فروشید، احتمالاً با افراد مناسب صحبت نمی‌کنید یا ایده‌ای ندارید که به نتیجه برسد. کارآفرینان موفق «افرادی را که معرفی می کنند به عنوان شریک خود می بینند».

نهادی که کیف پول را در اختیار دارد: چه کسی پرداخت می کند؟

در حالی که راه تنظیم و پرداخت برای داروها به خوبی طی شده است، سایر مناطق ممکن است ساختارهای شرکتی و پرداخت پیچیده تری داشته باشند که شامل گروه های بهداشتی، پزشکان، شرکت های بیمه و دولت ها می شود.

Canestaro گفت: “به خصوص اگر شما یک ابزار علمی زندگی هستید یا چیزی که یک محصول سلامت مصرف کننده را تحت تاثیر قرار می دهد، درک اینکه چه کسی به شما پول می دهد و چرا آنها به شما پول می دهند واقعاً چیزهای مهمی است.”

دروازه بان: چه کسی تصمیم می گیرد که چه کسی محصول را دریافت کند؟

به خصوص در مورد سلامت دیجیتال و دستگاه‌ها، کارآفرینان باید در نظر داشته باشند که ذینفعان مستقیم بالقوه یک محصول ممکن است در تصمیم‌گیری برای پذیرش آن نقش زیادی نداشته باشند. کانستارو گفت: “به پرداخت کننده، تصمیم گیرنده و مصرف کنندگان فکر کنید.”

کانستارو گفت، زمانی که کارآفرینان بفهمند تصمیم‌ها کجا گرفته می‌شوند، باید بفهمند که چگونه می‌توانند از طریق یک پیشنهاد اثربخشی یا جمع‌آوری شواهد بالینی به نوار پذیرش برسند.

او گفت: “همه از طریق سیستم های بهداشتی تلاش می کنند تا خدمات و محصولات را به آنها بفروشند، و ترکیبی از این نوع شواهد – بالینی، اقتصادی یا اثربخشی – بسته به اینکه به چه کسی و چرا می فروشید متفاوت خواهد بود.”