• خانه
  • اخبار
  • 10 بزرگترین دور سرمایه گذاری برای استارتاپ های شمال غرب اقیانوس آرام در سال 2022

10 بزرگترین دور سرمایه گذاری برای استارتاپ های شمال غرب اقیانوس آرام در سال 2022

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
10 بزرگترین دور سرمایه گذاری برای استارتاپ های شمال غرب اقیانوس آرام در سال 2022

10 بزرگترین دور سرمایه گذاری برای استارتاپ های شمال غرب اقیانوس آرام در سال 2022
کاهش 35 درصدی سرمایه‌گذاری‌های سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های شمال غرب اقیانوس آرام در سال 2022 منبع: geekwire.com/fundings

سرمایه گذاران خطرپذیر امسال در واکنش به سرد شدن اقتصاد، سرمایه گذاری را کند کرده اند. اما برخی از استارت آپ ها هنوز هم موفق شدند مقادیر زیادی پول را تضمین کنند.

10 دور برتر تامین مالی در شمال غربی اقیانوس آرام در سال 2022، که در زیر فهرست شده است، شرکت‌هایی را نشان می‌دهد که با وجود افزایش نرخ‌های بهره و کاهش ارزش سهام فناوری عمومی موفق به جذب دلارهای سرمایه‌گذاری شده‌اند.

سرمایه گذاری در شرکت های نوپا در نیمه دوم سال جاری کاهش یافت زیرا سرمایه گذاران به شرکت های پرتفوی توصیه کردند هزینه ها را کاهش دهند و نقدینگی خود را حفظ کنند. صدها استارت آپ در ماه های اخیر کارمندان خود را اخراج کرده اند.

بر اساس لیست بودجه brooztechnology، بودجه در نیمه دوم سال 2022 در مقایسه با دوره زمانی مشابه در سال 2021 بیش از 50 درصد کاهش یافته است. brooztechnology معاملات مالی فناوری در واشنگتن، اورگان، آیداهو و بریتیش کلمبیا را به عنوان بخشی از گزارش‌های استارت‌آپ شمال غربی اقیانوس آرام دنبال می‌کند.

این کاهش رشد به دنبال رکوردهای سرمایه گذاری خطرپذیر برای منطقه سیاتل و ایالات متحده در سال 2021 است.

10 دور اول تامین مالی در شمال غربی اقیانوس آرام تقریبا 44 درصد از ارزش کل معاملات را برای همه شرکت ها در سال جاری به خود اختصاص داد. برای اطلاعات بیشتر در مورد بهترین راندها به ادامه مطلب مراجعه کنید.

1. شرکت انرژی هسته ای TerraPower قدرت 750 میلیون دلاری دارد

10 بزرگترین دور سرمایه گذاری برای استارتاپ های شمال غرب اقیانوس آرام در سال 2022
راکتور نمایشی TerraPower در کمرر، ویو، در محل کارخانه زغال سنگ در حال بسته شدن ساخته خواهد شد. (عکس از TerraPower)

انرژی هسته ای در سال 2022 دوباره متولد می شود. تهاجم روسیه به اوکراین بسیاری از کشورهای اروپایی را با امنیت انرژی دست و پنجه نرم می کند، در حالی که برخی دیگر به دنبال حل بحران آب و هوایی با جایگزین های انرژی سبز هستند. TerraPower را وارد کنید. شرکت Bellevue مستقر در واشنگتن، که توسط بیل گیتس تأسیس شده است، قصد دارد راکتورهای شکافت هسته ای را نوآوری کند که برای تولید انرژی بدون کربن ایمن تر و کارآمدتر به حساب می آیند. در ماه آگوست، TerraPower 750 میلیون دلار برای پیگیری این هدف جمع آوری کرد. تامین مالی یکی از بزرگترین دورهای تا به حال برای یک شرکت خصوصی در منطقه سیاتل و یکی از بزرگترین برای یک شرکت برق هسته ای بود. گیتس آخرین دور را با شرکت SK در کره جنوبی رهبری کرد. و SK Innovation به همراه سایر سرمایه گذاران ناشناس.

2. سازنده باتری Group14 با 614 میلیون دلار شارژ می شود

10 بزرگترین دور سرمایه گذاری برای استارتاپ های شمال غرب اقیانوس آرام در سال 2022
ریک کوستانتینو، مدیر ارشد فناوری Group14 Technologies (سمت چپ) و مدیر عامل شرکت ریک لوب در کارخانه تولیدی Woodinville شرکت. (گروه 14 / عکس تالیا سبز)

Group14 Technologies، استارت‌آپ فناوری باتری مستقر در وودین‌ویل در واشنگتن، یک سری سرمایه‌گذاری در سال 2022 دریافت کرد. این شرکت در ماه می 400 میلیون دلار به عنوان بخشی از دور سری C جمع‌آوری کرد و بعداً 214 میلیون دلار دیگر در این ماه به دست آورد تا این حلقه را تکمیل کند. همچنین در ماه اکتبر به عنوان بخشی از قانون زیرساخت دو حزبی رئیس جمهور بایدن، 100 میلیون دلار برنده شد. فناوری باتری با ظهور وسایل نقلیه الکتریکی مورد تقاضا است. اوایل این ماه، اورگان و واشنگتن به کالیفرنیا ملحق شدند تا تمام وسایل نقلیه جدید فروخته شده در ایالت ها را تا سال 2035 بدون آلاینده باشند. ارزش گروه 14 بیش از 3 میلیارد دلار است و بیش از 100 کارمند دارد.

3. استارت آپ فناوری تبلیغاتی iSpot 325 میلیون دلار جمع آوری کرد

10 بزرگترین دور سرمایه گذاری برای استارتاپ های شمال غرب اقیانوس آرام در سال 2022
کارکنان iSpot در دفتر مرکزی شرکت در Bellevue، واشنگتن. (عکس آی اسپات)

iSpot.tv در ماه آوریل 325 میلیون دلار از مدیریت دارایی گلدمن ساکس جمع آوری کرد که بخشی از تلاش های گسترده تر این شرکت برای کاهش قدرت دیرینه نیلسن در بازار برای اندازه گیری تبلیغات تلویزیونی در پلتفرم های پخش و پخش است. این معامله به گلدمن ساکس “سهم اقلیت قابل توجهی” در شرکت منطقه سیاتل داد که در آن زمان ارزش آن بیش از یک میلیارد دلار بود. iSpot سرمایه گذاری خود را در ماه نوامبر انجام داد و 16 میلیون دلار را به شرکت سنجش مخاطبان مستقر در نیویورک TVision برای ترتیبات صدور مجوز اختصاص داد. این شرکت 10 ساله در حال حاضر در رتبه سیزدهم brooztechnology 200، رتبه بندی ما از بهترین استارت آپ ها در شمال غربی اقیانوس آرام قرار دارد.

4. شرکت حذف کربن Svante 318 میلیون دلار درآمد دارد

10 بزرگترین دور سرمایه گذاری برای استارتاپ های شمال غرب اقیانوس آرام در سال 2022
Claude Letourneau، رئیس و مدیر عامل Svante، در رویداد پیشگامانه این شرکت در ماه ژوئن. (عکس از Svante)

Svante، مستقر در بریتیش کلمبیا، در این ماه 318 میلیون دلار در سری E جمع آوری کرد. این تامین مالی توسط شورون نیو انرژی، یک بخش از غول سوخت های فسیلی شورون، رهبری شد. Svante فیلترهایی می سازد که با جاذب های نانومواد جامد پوشیده شده اند تا دی اکسید کربنی را که با گازهای دودکش صنعتی آزاد می شود جذب کند. این شرکت از بودجه جدید برای ساخت دو مرکز تولید فیلتر کربن در اندازه تجاری استفاده خواهد کرد. Svante در مجموع 474 میلیون دلار جمع آوری کرد و در سال 2007 راه اندازی شد.

5. استارتاپ بازار کامیون Convoy با 260 میلیون دلار به بنزین رسید

10 بزرگترین دور سرمایه گذاری برای استارتاپ های شمال غرب اقیانوس آرام در سال 2022
(عکس کاروان)

کاروان در ماه آوریل 260 میلیون دلار برای سرمایه گذاری بیشتر در فناوری خود دریافت کرد که معاملات بین شرکت های حمل و نقل و حمل و نقل را خودکار می کند. این دور ارزش استارت‌آپ سیاتل را به 3.8 میلیارد دلار رساند که از 2.7 میلیارد دلار در نوامبر 2019 بیشتر بود. کاروان دو دور کاهش به ترتیب در ماه‌های ژوئن و اکتبر داشت. این شرکت 7 ساله در حال حاضر در رتبه چهارم brooztechnology 200 قرار دارد.

6. استارت آپ فروش نرم افزار HighSpot 248 میلیون دلار درآمد دارد

10 بزرگترین دور سرمایه گذاری برای استارتاپ های شمال غرب اقیانوس آرام در سال 2022
(Highspot Photo/David Kennedy)

استارت‌آپ فروش نرم‌افزار سازمانی Highspot 248 میلیون دلار در ژانویه جمع‌آوری کرد تا ردپای بین‌المللی خود را گسترش دهد و در بازاریابی و محصول سرمایه‌گذاری کند. این بودجه ارزش استارت‌آپ سیاتل را به بیش از 3.5 میلیارد دلار افزایش داد و کمتر از یک سال پس از جذب 200 میلیون دلاری به دست آمد. Highspot نرم افزار خود را به DocuSign، Workday، Siemens، Adobe و دیگران می فروشد. این شرکت در رتبه هفتم brooztechnology 200 قرار دارد.

7. استارتاپ انرژی فیوژن بوت زپ انرژی با 160 میلیون دلار

10 بزرگترین دور سرمایه گذاری برای استارتاپ های شمال غرب اقیانوس آرام در سال 2022
بنیانگذاران Zap Energy، از چپ به راست: مدیر ارشد فناوری برایان ا. نلسون، رئیس جمهور بنج کانوی و مدیر ارشد علمی اوری شوملاک. (عکس از زاپ انرژی)

سال بزرگی برای فیوژن بود. در اوایل این ماه، فیزیکدانان آمریکایی در تأسیسات احتراق ملی (NIF) در آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور در کالیفرنیا توانستند انرژی بیشتری از همجوشی تولید کنند که برای ایجاد واکنش لازم است، که یک دستاورد بزرگ در توسعه فناوری است. استارت‌آپ Zap Energy در منطقه سیاتل اوایل سال جاری موفقیت خود را اعلام کرد: آخرین نمونه اولیه دستگاه پلاسما، گاز فوق‌گرم مورد نیاز برای تولید همجوشی را ایجاد کرد. این استارت‌آپ همچنین 160 میلیون دلار بودجه جدید با حمایت شرکت Breakthrough Energy Ventures بیل گیتس و دو غول نفتی جذب کرد. Zap از زمان عرضه در سال 2017 در مجموع حدود 200 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

8. استارتاپ اتوماسیون انبار Agility Robotics 150 میلیون دلار جمع آوری می کند

10 بزرگترین دور سرمایه گذاری برای استارتاپ های شمال غرب اقیانوس آرام در سال 2022
(عکس از Agility Robotics)

شرکت Corvallis، مستقر در اورگان، Agility Robotics در ماه آوریل 150 میلیون دلار از آمازون و سایر حامیان آن جمع آوری کرد. این شرکت روبات هایی را توسعه می دهد که در کنار انسان ها در انبارها کار می کنند. ربات های آن می توانند به شرکت ها در جابجایی بسته ها و تخلیه تریلرهای تراکتور کمک کنند. آنها به جلو، عقب، پهلو به پهلو، بالا و پایین شیب ها، در زمین های بدون ساختار راه می روند و می توانند در جای خود بچرخند یا خم شوند. شرکت‌هایی که در حال توسعه اتوماسیون انبار هستند، با توجه به کمبود نیروی کار و چالش‌های زنجیره تامین در طول همه‌گیری، توجه فزاینده‌ای را به خود جلب کرده‌اند. از دیگر شرکت‌های موجود در این فضا می‌توان به Boston Dynamics اشاره کرد که ربات‌های انبار را نیز توسعه می‌دهد.

10 (برابر). استارتاپ فناوری رادار Echodyne در ماه ژوئن 135 میلیون دلار جذب کرد

پهپاد و رادار در مقابل ستاد اکوداین
طی آزمایشات میدانی، یک پهپاد بر فراز آنتن رادار EchoShield در خارج از مقر Echodyne در Kirkland، Wash. (عکس از brooztechnology/Alan Boyle)

استارت‌آپ پلت‌فرم رادار Echodyne، که توسط بیل گیتس نیز پشتیبانی می‌شود، در ماه ژوئن در دوری به رهبری گیتس و بیلی گیفورد، 135 میلیون دلار جمع‌آوری کرد. استارت آپ سیاتل که در سال 2014 از Intellectual Ventures منشعب شد، سیستم های راداری فشرده را به امنیت مرزی، ارتش و سازمان های مجری قانون می فروشد. بسیاری از استارت آپ های فناوری به دلیل چرخه های طولانی فروش و الزامات سختگیرانه برای برنده شدن در قراردادهای دولتی، برای ورود به صنعت دفاعی تلاش می کنند. با این حال، برخی از آنها شروع به پیشرفت کرده‌اند که اخیراً توسط استارت‌آپ دفاعی Anduril برجسته شده است که 1.5 میلیارد دلار جذب کرده است. Echodyne که می‌گوید هدف بلندمدت خود یک IPO نهایی است، در حال حاضر در رتبه ۱۱۱ brooztechnology 200 قرار دارد.

10. شرکت ذخیره انرژی Powin مبلغ 135 میلیون دلار دریافت می کند

10 بزرگترین دور سرمایه گذاری برای استارتاپ های شمال غرب اقیانوس آرام در سال 2022
(تصویر توسط Powin)

پاوین، یک شرکت ذخیره انرژی مستقر در اورگان، در ماه جولای 135 میلیون دلار سرمایه گذاری دریافت کرد. این بودجه برای توسعه پلتفرم سخت افزاری و نرم افزاری آن استفاده می شود که می تواند انرژی تجدیدپذیر قابل ارسال را ارائه دهد. پاوین در سال 1989 به عنوان یک شرکت تولید قراردادی قبل از انتقال به ذخیره سازی انرژی در سال 2017 تأسیس شد. دفاتری در Tualatin، Oregon و Taipei دارد.