منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • 1.2 میلیون بدافزار اندروید را از فروشگاه Google Play حذف کنید

1.2 میلیون بدافزار اندروید را از فروشگاه Google Play حذف کنید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
1.2 میلیون بدافزار اندروید را از فروشگاه Google Play حذف کنید

در سال‌های اخیر، گوگل به شدت بر حریم خصوصی تمرکز کرده و ناقضان را جدی گرفته است. اخیراً شاهد حذف 1.2 میلیون برنامه مخرب اندروید از فروشگاه Google Play و مسدود شدن دسترسی 190000 توسعه دهنده غیرقانونی بودیم. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

1.2 میلیون بدافزار اندروید را از فروشگاه Google Play حذف کنید

وقتی صحبت از فروشگاه Play به میان می‌آید، حریم خصوصی و امنیت از اولویت‌های اصلی گوگل هستند. گزارش هایی وجود دارد مبنی بر اینکه گوگل همه برنامه های شخص ثالثی را که تماس ها را ضبط می کنند غیرفعال کرده است. این شرکت همچنین بخش «امنیت داده‌ها» را در ویترین خود معرفی کرد و از توسعه‌دهندگان خواست اطلاعات بیشتری درباره داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط کاربران هدف ارائه کنند. گوگل در حال حاضر آمار امنیتی قابل توجهی از فروشگاه Play را در سال 2021 منتشر کرده است.

1.2 میلیون بدافزار اندروید را از فروشگاه Google Play حذف کنید

آخرین گزارش گوگل نشان می دهد که تنها در سال 2021، حساب های حدود 190000 توسعه دهنده مخرب و ارسال کننده هرزنامه مسدود شده است. اگر به خاطر داشته باشید، در سال 2020 این تعداد 11.9000 بود. به همین ترتیب، 1.2 میلیون برنامه به دلیل نقض قوانین Google Play حذف شدند. این بدان معناست که این شرکت با موفقیت میلیاردها برنامه مخرب و خطرناک را مسدود کرده است. علاوه بر این، حساب بیش از 500000 توسعه دهنده غیرفعال و رها شده بسته شده است.

گوگل همچنین اخیرا تلاش هایی را برای تبدیل پلی استور به فضای امن تری برای کاربران انجام داده است. این بخش به امنیت داده‌ها که رابط اصلی مدیریت خط‌مشی برنامه‌ها برای توسعه‌دهندگان است و تلاش‌ها برای ارائه SDK‌های امن‌تر برای میلیاردها کاربر برنامه‌ای که با این SDK‌ها ایجاد شده‌اند، اشاره می‌کند. این شرکت خاطرنشان کرد که 98 درصد از برنامه های به روز شده به اندروید 11 دسترسی به API های حساس را کاهش داده اند.

این شامل یک API دسترسی است که اکنون فقط برای کاربردهای خاص کار می کند، نه ضبط تماس. گوگل همچنین می گوید ما به کار خود ادامه خواهیم داد تا اندروید را به یک سیستم عامل خانوادگی عالی تبدیل کنیم. سال گذشته، ما جمع‌آوری همه شناسه‌های کاربری (AAIDs) و سایر شناسه‌های دستگاه را در برنامه‌های غیرمجاز کودک ممنوع کردیم و به همه کاربران اجازه دادیم که بدون در نظر گرفتن برنامه، شناسه تبلیغات خود را به طور کامل حذف کنند.

برخی از برنامه های اندروید در ماه نوامبر از فروشگاه Google Play خارج می شوند

برای محافظت از حریم خصوصی و امنیت کاربران، گوگل شروع به محدود کردن برنامه های قدیمی در فروشگاه Google Play کرده است. گوگل در یک پست وبلاگ جدید توضیح می دهد که از 1 نوامبر 2022، برنامه های موجود که تا دو سال پس از راه اندازی جدیدترین سیستم عامل اصلی اندروید، دیگر از API استفاده نمی کنند، دیگر قابل مشاهده یا دانلود نخواهند بود. هر اپلیکیشنی در این دسته بندی در تاریخ 1 نوامبر از پلی استور خارج می شود.

1.2 میلیون بدافزار اندروید را از فروشگاه Google Play حذف کنید

مطابق با GizChina، گوگل این الزامات مهم را برای محافظت از حریم خصوصی و امنیت کاربران در نظر گرفته است. کاربرانی که به طور مرتب دستگاه های خود را به روز می کنند، انتظار دارند که تمام پتانسیل حفظ حریم خصوصی و امنیتی را که اندروید ارائه می دهد، داشته باشند. با این حال، اکثر برنامه های کاربردی در فروشگاه Google Play در حال حاضر استانداردهای جدید را برآورده می کنند. بنابراین، هنگام به روز رسانی خط مشی، تغییرات زیادی لازم نیست.

توسعه دهندگان باید برنامه های خود را با به روز رسانی ها مقایسه کنند. در حال حاضر، برای راه اندازی یک برنامه در فروشگاه Google Play، توسعه دهندگان باید آخرین هدف API Android را ظرف یک سال تحویل دهند. بنابراین لازم نیست نگران از دست دادن برنامه های جدید یا به روز باشید. نظر شما در مورد حذف 1.2 میلیون برنامه مخرب اندروید از فروشگاه Google Play چیست؟