• خانه
  • اخبار
  • ۱۱ خاصیت روغن جینسینگ + روش مصرف و مضرات احتمالی

۱۱ خاصیت روغن جینسینگ + روش مصرف و مضرات احتمالی

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
۱۱ خاصیت روغن جینسینگ + روش مصرف و مضرات احتمالی

خواص روغن جینسینگ این روغن تا حد زیادی از ریشه گیاه جینسینگ پاناکس گرفته شده و دارای ترکیبات ارزشمندی به نام جین سنوزیدها است. جینسینگ این در واقع یک گیاه دارویی است که می تواند برای درمان بیماری های مختلف استفاده شود.

اثرات درمانی این گیاه در بیماری هایی مانند سرطان، دیابت، بیماری های قلبی عروقی به اثبات رسیده است. این گیاه همچنین می تواند عملکرد سیستم ایمنی و سیستم عصبی مرکزی را بهبود بخشد.CNS) عملکرد عالی را نشان می دهد. استفاده از جینسینگ برای کاهش استرس توصیه می شود. این ترکیبات باعث می شود که خواص شگفت انگیزی داشته باشد.

روغن جینسینگ را بررسی کنید

روغن جینسینگ سرشار از آنتی اکسیدان است به دلیل خواص روغن جینسینگ می توان به ضد التهاب بودن آن اشاره کرد. از این روغن می توان برای درمان آسیب های ناشی از نور خورشید، کاهش علائم پیری پوست، التیام زخم های پوستی، روشن شدن پوست و کاهش آکنه استفاده کرد.

از دیگری خواص روغن جینسینگ برای کاهش شوره سر، تقویت و رشد مو و بهبود سلامت مو مفید است. جینسینگ برای تقویت قوای جسمی و روحی نیز توصیه می شود. این نوع روغن همچنین می تواند علائم سرماخوردگی را کاهش داده و به بهبود گردش خون کمک کند.

در گذشته استفاده از جینسینگ به روش های مختلف رایج بوده است. یکی از کاربردهای مهم این گیاه استفاده از آن برای شفا و سلامتی است. بسیاری از محصولات مبتنی بر جینسنگ تولید و به بازار عرضه شده اند.

خواص روغن جینسینگ

خواص روغن جینسینگ این خیلی بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید. مردم به طور سنتی از جینسینگ برای درمان طیف گسترده ای از بیماری ها استفاده می کنند. جینسینگ حاوی چندین ترکیب ارزشمند غیر ساپونین از جمله اسانس ها، آنتی اکسیدان ها، الکل های پلی استایرن، پپتیدها، اسیدهای آمینه، پلی ساکاریدها و ویتامین ها است.

پلی ساکاریدهای جینسینگ نیز موضوع تحقیقات شیمیایی و بیولوژیکی بوده اند، زیرا پلی ساکاریدهای گیاهی معمولاً با تعدیل ایمنی ذاتی اثرات ضد توموری از خود نشان می دهند.

دو پلی ساکارید اسیدی این گیاه جینسنان S-IA و جینسنان S-IIA هستند. همچنین وجود جین سنوزید که یکی از ترکیبات شیمیایی موجود در جینسینگ است، می تواند اثرات بی نظیری در بهبود سلامت داشته باشد. در این بخش به برخی از خواص مهم این روغن می پردازیم. البته شرط اول روغن جینسینگ واقعی بخرید و تمیز است.

پیشگیری از سرطان

یکی از خواص روغن جینسینگ می تواند نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی و کنترل التهاب داشته باشد. همچنین با حفظ سلامت سلول ها، خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد. جنسینگ ممکن است عوارض جانبی شیمی درمانی را در بیماران تحت شیمی درمانی کاهش دهد. استفاده از جینسینگ نیز باعث افزایش اثربخشی برخی داروها می شود.

کاهش التهاب

یکی دیگر از خواص روغن جینسینگ این می تواند التهاب را کاهش دهد. جینسینگ با افزایش فعالیت آنتی اکسیدانی در سلول ها التهاب را کاهش می دهد.

انرژی را افزایش دهید

روغن جینسینگ می تواند فعالیت بدنی و ذهنی را در افرادی که احساس ضعف و خستگی می کنند تحریک کند. افراد مبتلا به سرطان می توانند انرژی از دست رفته خود را با کمک جینسینگ بازیابی کنند. بنابراین کسانی که فعالیت بدنی شدید دارند می توانند از این گیاه استفاده کنند.

تقویت سیستم ایمنی بدن

۱۱ خاصیت روغن جینسینگ + روش مصرف و مضرات احتمالی

از دیگری خواص روغن جینسینگ می تواند نقش موثری در بهبود عملکرد سیستم ایمنی داشته باشد. به ویژه، بیماران سرطانی درد کمتری را با جینسینگ تجربه می کنند. همچنین برای افرادی که تحت عمل جراحی قرار گرفته اند مفید است.

تقویت سیستم ایمنی باعث می شود که بدن بیمار بسیار بهتر بتواند با بیماری های مختلف مبارزه کند. نقص سیستم ایمنی یکی از خطرناک ترین بیماری هاست.

از دیگر خواص روغن جینسینگ، اختلال نعوظ را بهبود می بخشد

یکی دیگر از خواص روغن جینسینگ بهبود اختلال نعوظ. مطالعات نشان می دهد که استفاده از روغن جینسینگ می تواند در درمان اختلال نعوظ (ED) موثر باشد. علاوه بر این، مطالعات نشان می دهد که جینسینگ می تواند تولید اکسید نیتریک را افزایش دهد. اکسید نیتریک ترکیبی است که شل شدن عضلات آلت تناسلی را بهبود می بخشد و گردش خون را افزایش می دهد.

کنترل قند خون

استفاده از جینسینگ در کنترل سطح قند خون نیز موثر است. ترکیبات موجود در روغن جینسینگ می تواند به افزایش تولید انسولین در بیماران دیابتی کمک کند. عصاره جینسینگ این کار را با محافظت آنتی اکسیدانی انجام می دهد. این عمل در نهایت باعث کاهش رادیکال های آزاد در سلول های افراد مبتلا به دیابت می شود.

بهبود عملکردهای شناختی و تقویت حافظه

جینسینگ اثر مفیدی بر مغز دارد. جین سنوزیدها و سایر ترکیبات جینسینگ دارای خواص محافظت کننده عصبی هستند و به عنوان عملکردهای شناختی و تقویت کننده حافظه عمل می کنند. بنابراین استفاده از جینسینگ می تواند در بهبود تفکر و فرآیندهای شناختی موثر باشد.

جینسینگ با کاهش استرس اکسیداتیو می تواند نقش مهمی در افزایش عملکرد شناختی مغز داشته باشد. این در نهایت فرآیند ادراک و تفکر را افزایش می دهد. این ماده می تواند از تجمع رادیکال های آزاد و پلاک در مغز جلوگیری کند.

خواص روغن جینسینگ برای پوست

خواص روغن جینسینگ زیبایی پوست از زمان های بسیار قدیم ثابت شده است. از جمله فواید استفاده از این روغن برای پوست می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • • میزان چین و چروک روی پوست را کاهش دهید
  • کاهش علائم پیری روی پوست صورت
  • • افزایش خاصیت ارتجاعی و تولید کلاژن
  • • کاهش التهاب و پف کردگی

رنگ پوست را روشن کنید

همانطور که می دانید، هیچ کس چین و چروک روی صورت خود را دوست ندارد. چین و چروک ها اغلب یکی از اولین و مهم ترین نشانه های پیری هستند. بر اساس تحقیقات، مشخص شده است که استفاده از محصولات حاوی جینسینگ می تواند در کند کردن روند پیری زودرس پوست موثر باشد. ترکیبات موجود در این گیاه خاصیت روشن کنندگی منحصر به فرد آن را ایجاد کرده است.

بهبود عملکرد ورزشی در ورزشکاران

استفاده از روغن جینسینگ می تواند درد ناشی از ورزش را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. جینسینگ به دلیل خاصیت ضد خستگی می تواند برای بدنسازان و ورزشکاران حرفه ای نیز مفید باشد. بنابراین اگر ورزش های حرفه ای انجام می دهید، استفاده از جینسینگ برای کاهش خستگی و کبودی توصیه می شود.

خواص روغن جینسینگ برای مو

امروز خواص روغن جینسینگ برای موهای کسی پوشانده نمی شود. اعتقاد بر این است که روغن جینسینگ باعث افزایش سلول های پوست روی پوست سر می شود. این به نوبه خود می تواند فولیکول ها و ریشه های مو را تقویت کند. بنابراین استفاده از این روغن نه تنها رشد تارهای جدید را افزایش می دهد، بلکه از نازک شدن و شکستن موها نیز جلوگیری می کند.

نحوه استفاده از روغن جینسینگ

۱۱ خاصیت روغن جینسینگ + روش مصرف و مضرات احتمالی

هزاران سال است که وجود داشته است خواص روغن جینسینگ در طب چینی استفاده می شود. این ماده ارزشمند را می توان هم به صورت خوراکی و هم به عنوان مکمل استفاده کرد. لازم به ذکر است که ممکن است با داروهای خاصی تداخل داشته باشد. بنابراین بهتر است در این زمینه با پزشک خود مشورت کنید. آیا پزشک شما می تواند تشخیص دهد که آیا استفاده از روغن جینسینگ درست است یا خیر؟

چگونه از مزیت استفاده کنیم خواص روغن جینسینگ برای پوست بسیار ساده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را روی دست ها یا یک سواب پنبه ای بریزید و روی پوست خود بمالید. برای تقویت مو کافی است روغن را روی پوست سر و مو ماساژ دهید. البته قبل از شامپو زدن موهایتان حتما این کار را انجام دهید.

ریشه جینسینگ را می توان به روش های مختلفی مصرف کرد. می توانید آن را خام بخورید یا بخارپز کنید تا نرم شود. همچنین می توان آن را در آب بخارپز کرد و به شکل چای درآورد. برای این کار کافی است آب داغ را به جینسینگ تازه خرد شده اضافه کنید و بگذارید چند دقیقه بجوشد. جینسینگ را می توان به سوپ و سیب زمینی سرخ کرده نیز اضافه کرد. عصاره آن را می توان به صورت پودر، قرص، کپسول و روغن یافت.

مضرات روغن جینسینگ

طبق تحقیقات، روغن جینسینگ ایمن است و به ندرت عوارض جانبی جدی ایجاد می کند. با این حال، افرادی که از داروهای دیابت استفاده می کنند باید هنگام استفاده از این روغن، سطح قند خون خود را به دقت کنترل کنند تا مطمئن شوند که از سطح طبیعی خود پایین نمی آید.

علاوه بر این، جینسینگ ممکن است اثر داروهای ضد انعقاد را تا حدودی کاهش دهد. بنابراین بهتر است قبل از مصرف مکمل با پزشک خود مشورت کنید.

منابع:

https://www.hindawi.com/journals/omcl/2021/5538470

خواص روغن جینسینگ و مضرات احتمالی