• خانه
  • اخبار
  • یک گوشی هوشمند در پرواز خطوط هوایی هند آتش گرفت

یک گوشی هوشمند در پرواز خطوط هوایی هند آتش گرفت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یک گوشی هوشمند در پرواز خطوط هوایی هند آتش گرفت

سوزاندن گوشی های هوشمند یکی از رایج ترین اتفاقاتی است که ممکن است برای هر کاربری رخ دهد. اما وجود چنین مشکلی در هواپیمای در حال پرواز بدون شک ریسک و خطر زیادی را به همراه خواهد داشت. بر اساس گزارش ها، اخیرا شاهد آتش گرفتن یک گوشی هوشمند در پرواز خطوط هوایی هند بودیم. اس ترنجی با من باش.

یک گوشی هوشمند در پرواز خطوط هوایی هند آتش گرفت

از آخرین باری که شاهد روشن شدن تعدادی از گوشی های هوشمند بودیم، مدت زیادی می گذرد. اما این مانع از انفجارها نشد و برخی از این دستگاه های هوشمند هنوز در حال انفجار هستند. اگرچه هیچ یک از این رویدادها قابل مقایسه با انفجارهای گلکسی نوت 7 سامسونگ نیستند، اما همچنان خطرات زیادی را به همراه دارند. همانطور که به یاد دارید، این گوشی هوشمند سامسونگ پس از کشف مشکلاتی در فرآیند ساخت باتری کشف شد که باعث آتش گرفتن دستگاه و مرگ و فراموشی آن شد.

یک گوشی هوشمند در پرواز خطوط هوایی هند آتش گرفت

پس از چندین تماس، سامسونگ تصمیم گرفت گوشی هوشمند را به طور کامل کنار بگذارد و برای جبران این اتفاقات غم انگیز، به سراغ توسعه گوشی بعدی برود. اگرچه شرکت های دیگری مانند سامسونگ به فکر ارتقای کیفیت باتری های خود بوده اند، اما می توان گفت که با وجود موفقیت این شرکت در تامین عمر باتری مدل های بعدی محصولات خود، همچنان کمبود فناوری و ایمنی باتری وجود دارد. احتمالاً به همین دلیل است که اخیراً در جریان پرواز Indigo در هوا، یک گوشی دیگر آتش گرفت و این اتفاق باعث شد که تیترها دوباره بر روی انفجار گوشی ها متمرکز شوند.

آتش سوزی ناگهانی در گوشی هوشمند به خودی خود بسیار هشدار دهنده است، حال تصور کنید این اتفاق در هوا و در پرواز رخ دهد؟ اگر کنترل نشود، به راحتی می تواند منجر به خطرات احتمالی و صدها مرگ شود. گزارش اخیر MySmartPrice در مورد دستگاهی صحبت می کند که طبق گزارش ها در حین پرواز خطوط هوایی هند آتش گرفت.

انفجار شیائومی پوکو M3: هندی ها دوباره تصادف کردند!

خوشبختانه خدمه بدون صدمات جدی جان سالم به در بردند. تنها ضربه روحی ناشی از تجربه این حادثه تلخ کافی بود تا چنین اتفاقی به راحتی مرگ آنها را مشخص کند. خدمه پرواز از کپسول آتش نشانی اضطراری استفاده کردند و با واکنش سریع توانستند آتش را مهار کنند.

مدل گوشی هوشمند در حال سوختن ناشناخته است

این حادثه در IndiGo 6E 2037 رخ داد که مسافران را از Debrugar به دهلی نو منتقل می کرد. این حادثه در روز پنجشنبه 14 آوریل 2022 رخ داد. پرواز Indigo ساعت 9:36 صبح به وقت تهران از Debrogar به Assam پرواز کرد و حدود ساعت 12:53 بعد از ظهر به وقت محلی به دهلی نو رسید. به گفته شاهدان، این حادثه در هوا رخ داده است. مقامات و کارکنان اداره هوانوردی DGCA (اداره کل هواپیمایی کشوری) تاکید کردند که خدمه پرواز با کمک کپسول آتش نشانی آتش را خاموش کردند و هیچ مسافری بر اثر شعله های آتش آسیب ندید.

یکی از خدمه پرواز ظاهراً جرقه و دود ناشی از انفجار را از تلفن یکی از مسافران مشاهده کرده است. او به سرعت از کپسول آتش نشانی استفاده کرد و با موفقیت آتش را خاموش کرد. زیرا این حادثه در هوا رخ داده است، اما همچنان مشکلی برای ادامه پرواز وجود ندارد. اگر این اتفاق قبل از پرواز رخ دهد، ممکن است پرواز لغو شده باشد. به گفته IndiGo، این شرکت در حال آموزش خدمه خود برای مدیریت حوادث خطرناک است. بنابراین خدمه در این زمان توانستند با شرایط اضطراری کنار بیایند. متاسفانه جزئیاتی در مورد گوشی هوشمندی که در آتش سوخته ارائه نشده است.

انفجار گوشی OnePlus حادثه جدیدی به بار آورد: این بار OnePlus Nord CE!

مطابق با GizChinaعجیب است که به مدل گوشی هوشمند منفجر شده اشاره نکنیم، زیرا سال گذشته مشخص شد که گلکسی A21 در محفظه بار هواپیمای آلاسکا آتش گرفته است. این به راحتی می تواند به یک فاجعه دردناک تبدیل شود، زیرا کنترل چنین مشکلی در پرواز بسیار دشوار است. همانطور که می دانید اخیرا چندین انفجار و آتش سوزی در OnePlus Nord 2 در هند رخ داده است. سال گذشته POCO M3 ناگهان منفجر شد.