• خانه
  • اخبار
  • یک گروه سرمایه گذاری شامل eBay و یک صندلی سابق دیزنی با سرمایه گذاری 263 میلیون دلاری در Funko

یک گروه سرمایه گذاری شامل eBay و یک صندلی سابق دیزنی با سرمایه گذاری 263 میلیون دلاری در Funko

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یک گروه سرمایه گذاری شامل eBay و یک صندلی سابق دیزنی با سرمایه گذاری 263 میلیون دلاری در Funko

یک گروه سرمایه گذاری شامل eBay و یک صندلی سابق دیزنی با سرمایه گذاری 263 میلیون دلاری در Funko
دفتر مرکزی Funko در اورت. (عکس فونکو)

Funko، یک مجموعه‌دار اقلام فرهنگ پاپ مستقر در اورت و مستقر در واشنگتن، سرمایه‌گذاری 263 میلیون دلاری را از کنسرسیومی به رهبری گروه Chernin (TCG) با سرمایه‌گذارانی از جمله eBay و رئیس سابق دیزنی، رابرت ایگر، جمع‌آوری کرده است. معامله یک پیشنهاد ثانویه است.

TCG، یک شرکت سرمایه‌گذاری با منافعی در صنعت رسانه، تجارت و فناوری، و کنسرسیوم، 12520559 سهم Funko کلاس A را از ACON Investments یا 80 درصد از سهام ACON Investments در Funko به قیمت 21 دلار به ازای هر سهم خریداری کردند. کنسرسیوم TCG پس از تکمیل معامله، مالک 25 درصد شرکت خواهد بود، این شرکت ها روز پنجشنبه اعلام کردند.

در کنار eBay و Iger، Rich Paul، مدیر عامل و بنیانگذار گروه ورزشی Klutch و رئیس ورزش در آژانس استعدادهای متحد، نیز سرمایه گذاری می کند. TCG همچنین دو مدیر را برای هیئت مدیره منصوب خواهد کرد، از جمله Jesse Jacobs، یکی از بنیانگذاران و شریک TCG، و یک فرد دیگر که در تاریخ بعدی نامگذاری خواهد شد.

به عنوان بخشی از این سرمایه گذاری، Funko و eBay در حال امضای یک قرارداد تجاری هستند که eBay را به بازار ثانویه ترجیحی برای Funko تبدیل می کند و شرکت ها نیز برای ایجاد محصولات انحصاری شریک خواهند شد.

دفتر مرکزی و فروشگاه خرده فروشی پیشرو Funko در مرکز شهر اورت، شمال سیاتل واقع شده است. شرکت سازنده پاپ! مجسمه ها و سایر کالاهای مرتبط با فیلم، تلویزیون، کمیک و غیره در سال 1998 تاسیس شد.

TCG معتقد است این سرمایه گذاری به تقویت موقعیت رهبری Funko در فضای مجموعه فرهنگ پاپ و تقویت طرح های رشد استراتژیک شرکت کمک می کند.

پیتر چرنین، یکی از بنیانگذاران و شریک TCG، گفت: “ما معتقدیم که Funko به طور قابل توجهی در بازارهای عمومی کم ارزش است و با این قیمت ورودی بسیار جذاب، مسیری از فرصت ها و پتانسیل رشد را فراهم می کند.” حوزه‌های زیادی از رشد قابل تشخیص در محتوا، تجارت، بازارها، محصولات مصرفی و فناوری وجود دارد که باید منجر به افزایش قابل توجه عملکرد Funko شود.

این خبر مصادف بود با گزارش سود سه ماهه اول پنجشنبه در روز پنجشنبه، که در آن شرکت افزایش خالص فروش 63 درصدی را نسبت به سال قبل به 308.3 میلیون دلار و سود خالص 14.5 میلیون دلاری را گزارش داد که 31 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت. سال