• خانه
  • اخبار
  • یک کارآفرین سیاتل نامه های رد سرمایه گذار را به NFT تبدیل می کند

یک کارآفرین سیاتل نامه های رد سرمایه گذار را به NFT تبدیل می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یک کارآفرین سیاتل نامه های رد سرمایه گذار را به NFT تبدیل می کند

یک کارآفرین سیاتل نامه های رد سرمایه گذار را به NFT تبدیل می کند
ربکا باستیان. (عکس لینکدین)

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه سرمایه گذاران “نامه های رد” خود را به بنیانگذاران استارتاپ می نویسند؟ اکنون می توانید از طریق یک توکن غیرقابل جایگزین آن را بیابید.

ربکا باستیان، کارآفرین سیاتل، مجموعه NFT را در روز چهارشنبه منتشر کرد که شامل مجموعه ای از نامه های ارسال شده توسط بنیانگذاران استارتاپ است که توسط سرمایه گذاران رد شده است.

نام شرکت‌ها و بنیان‌گذاران پنهان می‌شود – و زمانی که شخصی NFT را خریداری می‌کند، قفل آن باز می‌شود. برخی از شرکت ها به جذب سرمایه های زیادی پرداختند و برخی نیز خروج موفقی داشتند.

باستیان گفت: “هدف اصلی این پروژه ارائه شفافیت و همبستگی در مورد تجربه دردناک رایج دریافت نامه رد از سرمایه‌گذاری است که واقعاً می‌خواهید با آن کار کنید.”

این مجموعه تحت چتر “Authentech” منتشر شده است، اصطلاحی که باستیان پس از اینکه نتوانست دسته‌ای برای توصیف OwnTrail استارت‌آپ خود در سیاتل پیدا کند، ابداع شد، پلتفرمی که مردم با ارائه پشتیبانی و ارتباطات متقابل، سفرهای شغلی و شخصی خود را به اشتراک می‌گذارند.

یک کارآفرین سیاتل نامه های رد سرمایه گذار را به NFT تبدیل می کند
یکی از نامه های رد در مجموعه جدید NFT که در روز چهارشنبه منتشر شد برای خرید موجود است.

قیمت هر حرف توسط بنیانگذاران تعیین می شود که از 0.05 تا 0.5 ETH یا حدود 65 تا 650 دلار متغیر است. درآمد حاصله به بنیانگذاران باز می گردد. باستین هیچ درآمدی از این پروژه نداشت، اگرچه چندین نامه رد خود را ارسال کرد.

باستین در ایمیلی توضیح داد: «تصور کنید که برای سرمایه‌گذاری‌هایی که فکر می‌کند اوبر، بامبل یا کانوا شرط‌بندی خوبی نیستند، مدرک اثبات زنجیره‌ای داشته باشید. محتوای قابل بازگشایی (نام مؤسس و راه‌اندازی) مانند یک هنر کلاسیک NFT است و ارزش آن نیز در طول زمان و با پیشرفت استارت‌آپ تعیین می‌شود.»

باستیان علاقه خاصی به NFT دارد، مجموعه های متعددی از آثار هنری خود را راه اندازی کرده و یک DAO (سازمان مستقل غیرمتمرکز) سرمایه گذاری تماماً زنانه راه اندازی کرده است.

او گفت: «به عنوان یک رهبر و هنرمند مادام‌العمر، تلاقی فناوری و هنر برای من واقعاً جذاب است. و من پتانسیل NFTها برای حذف دروازه بان ها و توزیع مجدد ثروت را دوست دارم.

باستیان، یکی از مدیران سابق Zillow، گفت که این پروژه با ارزش‌های شفافیت و همبستگی OwnTrail مطابقت دارد. اما این استارت‌آپ در حال حاضر عمیق‌تر به دنیای NFT نمی‌رود.

OwnTrail که در سال 2020 تأسیس شد، اخیراً به همه جنسیت ها گسترش یافته و یک ردیف عضویت پولی راه اندازی کرده است. دارای 4500 حساب کاربری است که بیش از 30000 نقطه عطف را به اشتراک گذاشته اند.

باستین، که OwnTrail را به همراه Kt McBratney بنیانگذار است، گفت: “ما در حال کار به سمت یک چشم انداز بزرگ از جهانی هستیم که در آن همه دنباله ای دارند که از آن برای باز کردن فرصت ها در تمام جنبه های زندگی خود استفاده می کنند.”