• خانه
  • اخبار
  • یک ویژگی جدید در بخش جستجوی گوگل به شما امکان نمایش اخبار جعلی و واقعی را می دهد

یک ویژگی جدید در بخش جستجوی گوگل به شما امکان نمایش اخبار جعلی و واقعی را می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یک ویژگی جدید در بخش جستجوی گوگل به شما امکان نمایش اخبار جعلی و واقعی را می دهد

در دنیای مجازی و فضای آنلاین، معضل انتشار اخبار و اطلاعات جعلی به سرعت در حال رشد است و این معضل همواره چالش ها و مشکلات زیادی را ایجاد کرده است. اما به نظر می رسد که قابلیت جدید قسمت جستجوی گوگل تعیین کننده قابلیت نمایش اخبار جعلی و واقعی باشد. اس ترنجی با من باش.

ویژگی جدید در بخش جستجوی گوگل برای اطمینان از صحت اخبار

گوگل روز پنجشنبه خبری را منتشر کرد که توسط مدیر محصول این شرکت، نیدی هبر نوشته شده بود. نکته اصلی این است که در آینده، گوگل ویژگی هایی را به کاربران ارائه خواهد کرد که به آنها کمک می کند اخبار قانونی و جعلی را تشخیص دهند. در مورد روش‌های مختلفی صحبت می‌کند که Google به شما اجازه می‌دهد تا از واقعی بودن یا جعلی بودن چیزی که به دنبال آن هستید، اطمینان حاصل کنید.

به گفته وی، قسمت جستجوی گوگل، برچسب “Highly Cited” را به خبر اضافه می کند که چندین نشریه از آن به عنوان منبع استفاده می کنند. به عنوان مثال، گوگل به زودی بهترین اخبار و مقالات جهان را که توسط چندین سازمان خبری نقل شده است علامت گذاری می کند. این برچسب با عنوان “به شدت ذکر شده” به شما کمک می کند تا صحت آن را تعیین کنید.

موتور جستجوی Google Home Home به ویجت های جدید مجهز خواهد شد

هدف گوگل این است که به کاربرانش کمک کند اخباری را پیدا کنند که منبع اصلی مقاله ای است که ممکن است در اصل توسط یک نشریه کوچکتر نوشته شده باشد. با دسترسی به منبع اصلی، کاربر می تواند اطلاعات محلی یا مفیدی را بیابد که در اخبار نوشته شده توسط نشریات بزرگ گنجانده نشده است.

ویژگی جدید جستجوی گوگل

گوگل می گوید این ویژگی به زودی به زبان انگلیسی برای دستگاه های تلفن همراه در ایالات متحده در دسترس خواهد بود و در هفته های آینده در سراسر جهان در دسترس خواهد بود. اگر در حال حاضر به دنبال اخبار داغ و مهم در جستجوی گوگل هستید، ممکن است اطلاعاتی که به دنبال آن هستید هنوز به طور گسترده در دسترس نباشد. اگر جستجوی شما مربوط به اخبار فوری باشد، ممکن است اعلانی دریافت کنید که نشان می دهد چند منبع ممکن است در مورد موضوع گزارش داده باشند. این اعلامیه به 20 زبان در سراسر جهان در دسترس کاربران Google است.

از امروز، جستجو در ایالات متحده در ایالات متحده اطلاعاتی را در مورد چگونگی تعیین قابل اعتماد بودن اطلاعات به دست آمده در اینترنت ارائه می دهد. اینها شامل پیشنهادهایی برای بازگشت به جستجو زمانی است که اطلاعات بیشتری در دسترس باشد تا ببینید آیا منبعی با موضوع مهم مرتبط است یا خیر. همچنین سعی کنید انگیزه انتشار دهنده این اطلاعات را دریابید.

اگر دلیلی خودخواهانه برای یک منبع برای نوشتن در مورد موضوع خاصی وجود دارد، دانستن این موضوع مهم است، زیرا می تواند سوگیری را در اخبار نشان دهد. آیا می دانستید که گوگل ویژگی هایی دارد که به شما کمک می کند تا حقیقت یک داستان را تشخیص دهید؟ هنگامی که از گوگل برای جستجوی اطلاعات در مورد یک موضوع بحث برانگیز استفاده می کنید، ممکن است اطلاعات مفیدی برای نشان دادن بیانیه ای که در یک مقاله خبری بیان شده است بیابید.

ویژگی Fact Check Explorer به شما نشان می دهد که کدام ادعاها توسط سایت های معتبر رد شده اند

در نسخه دسکتاپ Google News، می‌توانید ادعاهای بررسی شده توسط ناشران محلی و مستقل را در مقایسه با اخبار پیشرو روز مشاهده کنید. از نظر بررسی واقعیت، گوگل دارای ویژگی Fact Check Explorer است که بیش از 150000 بررسی از ناشران معتبر در سراسر جهان به دست آورده است. این ابزار ادعا می کند و سپس از منبع قانونی به آن پاسخ می دهد.

گوگل 15 میلیارد دلار به اپل پرداخت می کند تا موتور جستجوی پیش فرض خود را در سافاری حفظ کند

مثال خوبی در این مورد وجود دارد. یکی از این ادعاها این است که به طور عجیبی بسیاری از مردم معتقدند که زمین صاف است. به گفته Fact Check Explorer گوگل، این اظهارات توسط کاربران شبکه های اجتماعی بیان شده است که می گویند اگر زمین کروی بود، قطب نما کار نمی کرد. و پاسخ USA Today به این بیانیه چیست؟ این جمله نادرست است زیرا خطوط میدان مغناطیسی به قطب نما اجازه می دهد روی زمینی که کروی است کار کند.

ویژگی جدید جستجوی گوگل

فرض کنید به دنبال سرمایه گذاری هستید و به بخش جستجوی گوگل رفته و با مقاله ای از نشریه ای به نام Hoover Flags مواجه می شوید که به شما پیشنهاد می دهد تمام دارایی های خود را در یک سهام خاص قرار دهید. اما شما نگران هستید زیرا چیزی در مورد این پست نمی دانید. گوگل از طریق ابزاری که آن را نتیجه می نامد، به شما امکان می دهد درباره هر صفحه ای که به صورت آنلاین منتشر می شود بیشتر بدانید.

ویژگی جدید جستجوی گوگل

برای استفاده از این ویژگی، روی سه نقطه کنار هر نتیجه جستجو ضربه بزنید و یک منوی کشویی با چهار گزینه مشاهده خواهید کرد: برای این نتیجه، اشتراک‌گذاری، ارسال بازخورد و افزودن به صفحه اصلی. برای اطلاعات بیشتر باید روی گزینه «درباره این نتیجه» کلیک کنید. همچنین خواهید فهمید که منبع در مورد خودش چه می گوید و دیگران در مورد او چه می گویند.

مطابق با PhoneArenaهبار می‌گوید: «ما متعهد هستیم که به مردم کمک کنیم اطلاعات نادرست آنلاین را شناسایی کنند و از اکوسیستم راستی‌آزمایی بلندمدت حمایت کنیم، و امیدواریم پیام‌ها و نکات امروز به مردم کمک کند تا در پیمایش اطلاعات آنلاین اعتماد بیشتری پیدا کنند.