• خانه
  • اخبار
  • یک هیئت اوکراینی از سیاتل بازدید می کند تا در مورد خوشه علوم زیستی و برنامه های آینده آن مطلع شود

یک هیئت اوکراینی از سیاتل بازدید می کند تا در مورد خوشه علوم زیستی و برنامه های آینده آن مطلع شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یک هیئت اوکراینی از سیاتل بازدید می کند تا در مورد خوشه علوم زیستی و برنامه های آینده آن مطلع شود

یک هیئت اوکراینی از سیاتل بازدید می کند تا در مورد خوشه علوم زیستی و برنامه های آینده آن مطلع شود
بازدید نمایندگان اوکراینی در سیاتل از Space Needle. از چپ: ورونیکا گریشچنکو، مدیر برنامه جهان باز؛ اینا اونیشچنکو، معاون مدیر خدمات بهداشت ملی اوکراین؛ اوکسانا کروکویچ، رئیس نوآوری در وزارت آموزش و علوم اوکراین؛ ایگور ایواشچنکو، رئیس سیاست و تعالی در اوکراین برای Roche. رودلف میچوویچ، بنیانگذار انجمن پزشکی مسیحی؛ و آرمان کاچاریان، رئیس گروه تخصصی نوآوری در وزارت بهداشت اوکراین. (عکس های شورای امور جهانی / کسیدی نلسون)

هیئتی از مقامات بهداشتی و سیاستگذاران اوکراین در حال بازدید از سیاتل هستند تا در مورد خوشه علوم زیستی این شهر بیاموزند و با محققان و مبتکران آن ارتباط برقرار کنند.

نمایندگان همچنین راه هایی را برای بازسازی کشور خود پس از جنگ بررسی کردند. ایگور ایواشچنکو، رئیس بخش سیاست و تعالی غول بیودارویی Roche در اوکراین، گفت: “کار ما برای آینده است.”

ایواشچنکو و سایر نمایندگان در یک رویداد شبکه های علوم زیستی در روز چهارشنبه در یک میخانه در محله دریاچه جنوبی سیاتل با brooztechnology صحبت کردند.

اوکراین به دلیل بخش فناوری پر جنب و جوش خود شناخته شده است، اما زیرساخت های تحقیقاتی علوم زیستی آن به طور کامل توسعه نیافته است. ورونیکا گریشچنکو، هماهنگ کننده هیأت، گفت و با پر شدن بیمارستان های کشور از مجروحان، پزشکان-دانشمندان آن از تحقیقات کنار گذاشته شده اند.

با این حال، این کشور مقصدی برای آزمایشات بالینی است. شرکت های اوکراینی مانند Enamine، Life Chemicals و OTAVAchemicals خدمات شیمی و حدود 80 درصد از ترکیبات جهان را که برای غربالگری دارو استفاده می شود، ارائه می دهند.

با توجه به اینکه داده های بزرگ و زیست شناسی محاسباتی به طور فزاینده ای در این زمینه نقش محوری دارند، نمایندگان تخصص فنی اوکراین را راهی برای ارتقای رشد علوم زیستی می دانند. این امر باعث می‌شود سیاتل، که به‌خاطر پروژه‌های علوم زیستی مبتنی بر فناوری و استارت‌آپ‌هایش شناخته می‌شود، برای هیئتی مناسب باشد.

آرمان کاچاریان، رئیس گروه متخصص نوآوری در وزارت بهداشت اوکراین، در نظر دارد که اوکراین به مرکزی برای بیوانفورماتیک و علم داده برای شرکت‌های داروسازی زیستی تبدیل شود.

کاچاریان طی جلسه‌ای در مرکز سرطان فرد هاچینسون از رویکردش در ترویج اسپین‌آوت‌ها الهام گرفت. در مؤسسه علوم سلامت ترجمه در دانشگاه واشنگتن، او در مورد ساختن امکانات سلولی و ژن درمانی یاد گرفت.

یک هیئت اوکراینی از سیاتل بازدید می کند تا در مورد خوشه علوم زیستی و برنامه های آینده آن مطلع شود
بازدید نمایندگان اوکراینی در سیاتل از تالار شهر سیاتل.

نمایندگان همچنین مشتاقانه منتظر دیدار با گروه هایی مانند انجمن تجاری لایف ساینس واشنگتن، شهر بوتل، و موسساتی بودند که همکاری های قبلی یا فعلی با اوکراین دارند. اینها شامل موسسه سنجش و ارزیابی سلامت و مرکز بین المللی آموزش و آموزش بهداشت UW است که از اوکراین در ارائه خدمات برای افراد مبتلا به HIV حمایت می کند.

کاچاریان، انکولوژیست سابق، طبابت را ترک کرد تا به بهبود اوکراین به عنوان یک کارمند دولتی کمک کند. کاچاریان گفت: وقتی احساس می کنید که می توانید کشور خود را از دست بدهید، برای شما بسیار ارزشمند است و می خواهید آن را توسعه دهید، می خواهید آن را بهتر کنید.

نمایندگان گفتند که جنگ کار همه را دشوارتر کرده است، زیرا آنها با اختلالاتی مانند خاموشی های ناشی از تخریب زیرساخت های برق روسیه مقابله می کنند.

ما باید سخت‌تر، سریع‌تر و مؤثرتر کار کنیم تا پیروزی را نزدیک‌تر کنیم.»

نماینده اینا اونیشچنکو، سوابق الکترونیکی متمرکز سلامت در سرویس بهداشت ملی اوکراین را رهبری می کند و با حدود 40 شرکت اوکراینی برای بهبود سیستم و پیوندهای آن با بیمارستان ها همکاری می کند.

اونیشچنکو گفت که این سیستم در ابتدای جنگ به ابر منتقل شد و از آن زمان به طور کامل عملیاتی شده است و مهارت های تیم فنی خود را اعتبار می داند. پایگاه داده همچنین به اوکراینی هایی که در داخل کشور به دلیل جنگ آواره شده بودند کمک کرد تا به سوابق خود دسترسی داشته باشند.

اونیشچنکو گفت: «ما باید سخت‌تر، سریع‌تر و مؤثرتر کار کنیم تا پیروزی را نزدیک‌تر کنیم.»

دفتر سیاتل شورای امور جهانی غیرانتفاعی میزبان نمایندگان به عنوان بخشی از برنامه جهان باز است که در سال 1999 توسط کنگره ایالات متحده تأسیس شد. این برنامه در ابتدا برای تسهیل مبادلات با کشورهای بلوک شرق سابق پس از سقوط اتحاد جماهیر شوروی ایجاد شد، اما از آن زمان به مناطق دیگر گسترش یافته است.

Open World امسال حدود 200 نماینده بهداشت اوکراین را به شهرهای دیگر ایالات متحده فرستاده است تا در مورد موضوعاتی مانند برنامه ریزی اضطراری و اضطراری اطلاعات کسب کنند، زیرا روسیه تأسیسات بهداشتی اوکراین را هدف قرار داده است. در حالی که سلامتی تمرکز اصلی امسال است، گروه‌های اوپن ورلد اوکراین روی موضوعات دیگری مانند مین‌زدایی اوکراین که مناطق وسیعی از آن تحت تأثیر مین‌های روسیه قرار گرفته‌اند نیز کار می‌کنند.

سفر این هیئت به سیاتل روز شنبه به پایان می رسد.

ایواشچنکو گفت که از حمایت آمریکا از اوکراین سپاسگزار است و از فضای نوآوری در سیاتل الهام گرفته است. وی گفت: برای مردم اوکراین بسیار مهم است که آینده را ببینند، زیرا من فکر می کنم درگیری ما با روسیه درگیری بین گذشته و آینده است. اگر کشوری مانند روسیه در گذشته گیر کرده باشد، نمی تواند به چیزی برسد.

نمایندگان پنج یا ده سال دیگر اوکراین را کجا می بینند؟

“من سرمایه گذاری زیادی می بینم. من پیروزی را می بینم. کاچاریان گفت و من یک کشور اروپایی مرفه را می بینم.