• خانه
  • اخبار
  • یک مطالعه جدید ناتوانی اینستاگرام در محافظت از زنان را نشان می دهد

یک مطالعه جدید ناتوانی اینستاگرام در محافظت از زنان را نشان می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یک مطالعه جدید ناتوانی اینستاگرام در محافظت از زنان را نشان می دهد

راستش فضای اینستاگرام اصلا مناسب کودکان و شاید حتی برای نوجوانان نیست. زیرا مطالب خاصی که در آن منتشر می شود بر روح و روان آنها تأثیر می گذارد. یک مطالعه جدید اخیراً ناتوانی اینستاگرام در محافظت از زنان را نشان می دهد. اس ترنجی با من باش.

دلیل ناتوانی اینستاگرام در حمایت از زنان چیست؟!

علیرغم همه تلاش‌ها برای محدود کردن محتوای مضر، اینستاگرام به وضوح نمی‌تواند مستقیماً از زنان در برابر پیام‌های توهین‌آمیز محافظت کند. یک مطالعه جدید نشان می دهد که این شبکه اجتماعی در 9 مورد از 10 مورد سوء استفاده از زنان عملکرد خوبی ندارد و علاوه بر صدها کاربر مزاحم، آنها ماه ها پس از گزارش در این پلتفرم فعال بودند.

این مطالعه به درستی نفرت پنهان نامیده می شود و توسط مرکز جعل نفرت دیجیتال (CCDH)، یک سازمان بین المللی غیرانتفاعی که برای مبارزه با سوء استفاده آنلاین و اطلاعات نادرست ایجاد شده است، انجام شده است.

نتایج تحقیق نشان دهنده تاثیر منفی شبکه های اجتماعی بر کودکان و نارضایتی آنهاست

اگرچه این مطالعه شامل یک گروه آزمایشی واقعاً کوچک و گروهی از افراد مشهور است، اما نتایج کاملاً هشدار دهنده است. در طول یک ماه، پنج زن شرکت‌کننده در این مطالعه، در مجموع 8717 پیام مستقیم دریافت کردند و محققان دریافتند که از هر 15 پیام، یک پیام، خط‌مشی‌های محتوای توهین‌آمیز اینستاگرام را نقض می‌کند.

این حدود 6.5 درصد یا در مجموع 567 پیام است. علاوه بر این، 253 کاربر از طریق ابزارهای این پلتفرم گزارش شدند، اما 227 کاربر مجاز به ادامه فعالیت و سوء استفاده بودند.

ناتوانی اینستاگرام در محافظت از زنان

عمران احمد، مدیر اجرایی CCDH، گفت که اینستاگرام در کنار مجرمان قرار گرفته است و یک غفلت فرهنگی ایجاد کرده است که در آن مجرمان انتظار هیچ عواقبی را نداشتند و به نظر می‌رسد که هرگز کمپینی علیه آزار و اذیت زنان آنلاین نبوده است. جامعه ای وجود ندارد. متا و اینستاگرام باید حقوق زنان را بر سود در اولویت قرار دهند.

پنج شرکت کننده در این مطالعه چه کسانی بودند؟

برای به دست آوردن داده های کافی، CCDH مجبور شد برخی از ارقام بسیار محبوب را در این مطالعه لحاظ کند. تعداد فالوورهای پنج زن در این مطالعه به 4.8 میلیون نفر رسید. اگر بدانید یکی از شرکت کنندگان در این تحقیق یک بازیگر مشهور است، شگفت زده خواهید شد امبر هرد او همچنین در فیلم های پرفروشی مانند Aquaman و Justice League بازی کرده است.

اینستاگرام برای کودکان ایمن نیست. ربات ها محتوای نامناسب می فروشند

پس از او ریچل رایلی، مجری برنامه شمارش معکوس در انگلیس قرار دارد. در ردیف بعدی جیمی کلینگلر، یکی از بنیانگذاران Reclaim This Streets، بریونی گوردون، روزنامه نگار و نویسنده مشهور، و شاران دلیوال، یکی از بنیانگذاران Burnt Roti قرار گرفتند.

می توان ادعا کرد که سلبریتی ها بیشتر مستعد سوء استفاده و تمایلات منفی هستند، اما پیام های مستقیمی که این پنج زن دریافت کردند از محتوای صریح جنسی و سوء استفاده تا تهدید به مرگ را شامل می شود. ظاهرا امبر هرد کسی بود که بیشترین تاثیر را از این آزمایش داشت. او تهدیدهای مرگ متعددی علیه خود، خانواده و دخترش دریافت کرد.

لازم به ذکر است که معروف بودن یک چیز است اما تهدید خانواده یک فرد به مرگ کاملا غیر قابل قبول است. نگران‌کننده‌تر این است که این بازیگر قبل از اینکه اینستاگرام را برای همیشه ترک کند، چندین سیگنال به پلیس ارسال کرد.

ناتوانی اینستاگرام در محافظت از زنان

چیزهایی که برای چهار زن دیگر ارسال می شود حتی بدتر و منزجر کننده تر است، بنابراین ما لحن خوبی را حفظ می کنیم و به هیچ یک از آنها در اینجا اشاره نمی کنیم، اما می توانید تمام جزئیات را از مطالعه منتشر شده دریافت کنید.

اینستاگرام با این موضوع مخالف است

مطابق با PhoneArenaسیندی ساوتورث، رئیس ایمنی زنان در متا (شرکت مادر اینستاگرام)، بیانیه‌ای رسمی منتشر کرد و گفت که این شرکت با بسیاری از یافته‌های CCDH مخالف است. دقیقا یک سال پیش، در آوریل 2021، اینستاگرام ویژگی جدیدی به نام کلمات پنهان را راه اندازی کرد. این ویژگی قرار بود به کاربران اجازه دهد پیام های مستقیم حاوی خصومت و نفرت را فیلتر کنند.

اینستاگرام ارسال مستقیم بزرگسالان به کاربران زیر 18 سال را محدود می کند

به گفته CCDH، این ویژگی از نظر فنی و روانی کاملاً ناکارآمد است. زیرا مردم را وادار می کند که خود را در معرض کلمات و عبارات توهین آمیز قرار دهند تا فیلترها را سر جای خود قرار دهند. علاوه بر این، کارشناسان CCDH همچنین خاطرنشان کردند که دسترسی به اطلاعات حاوی شواهد پیام‌های توهین‌آمیز برای کاربران اینستاگرام دشوار است، زیرا ویژگی‌هایی مانند حالت Vanish به طور موثر پیام را پس از مدت زمان مشخصی حذف می‌کنند. نظر شما در مورد این چیست؟