• خانه
  • اخبار
  • یک سرویس رایگان VPN به زودی در دسترس کاربران Edge قرار خواهد گرفت

یک سرویس رایگان VPN به زودی در دسترس کاربران Edge قرار خواهد گرفت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یک سرویس رایگان VPN به زودی در دسترس کاربران Edge قرار خواهد گرفت

به گفته مایکروسافت، کاربران مرورگر Edge به زودی می توانند به سرویس VPN رایگان دسترسی پیدا کنند. هدف از ارائه این سرویس افزایش امنیت و محرمانه بودن کاربران می باشد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، صفحه پشتیبانی مایکروسافت اعلام کرد که سرویس Edge Secure Network به زودی پس از تست این شرکت در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. مایکروسافت در حال حاضر در حال آزمایش یک سرویس VPN ابری است. سپس به عنوان یک به روز رسانی حفاظت از مصرف کننده منتشر خواهد شد.

هنگامی که کاربران از این سرویس استفاده می کنند و ترافیک وب را رمزگذاری می کنند، ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) نمی توانند داده های مرور وب کاربر را جمع آوری کنند. این امر همچنین از حریم خصوصی کاربران محافظت می کند. علاوه بر این، با استفاده از آدرس IP مجازی، مکان کاربران از ISP ها پنهان می شود.

با وجود رایگان بودن این سرویس، محدودیت هایی برای آن وجود دارد. بنابراین حجم داده ها فقط به یک گیگابایت در ماه محدود می شود و برای استفاده از آن باید وارد حساب کاربری مایکروسافت شوید. به گفته مایکروسافت، جمع آوری داده های پشتیبانی توسط Cloudfler انجام خواهد شد. اما داده های جمع آوری شده پس از 25 ساعت حذف می شوند.

در حال حاضر برخی از کاربران به صورت آزمایشی به این سرویس دسترسی دارند. در قسمت تنظیمات یک گزینه شبکه امن وجود دارد که اگر آن را انتخاب کرده و وارد اکانت مایکروسافت خود شوید، یک نماد شیلد در کادر مرورگر ظاهر می شود که نشان می دهد این سرویس فعال است. اگر مرورگر را ببندید این سرویس نیز غیرفعال می شود.