• خانه
  • اخبار
  • یک سازنده رباتیک قهوه باریستا به رهبری مهندس سابق AWS 8.3 میلیون دلار برای افتتاح فروشگاه های بیشتر جمع آوری می کند.

یک سازنده رباتیک قهوه باریستا به رهبری مهندس سابق AWS 8.3 میلیون دلار برای افتتاح فروشگاه های بیشتر جمع آوری می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یک سازنده رباتیک قهوه باریستا به رهبری مهندس سابق AWS 8.3 میلیون دلار برای افتتاح فروشگاه های بیشتر جمع آوری می کند.

یک سازنده رباتیک قهوه باریستا به رهبری مهندس سابق AWS 8.3 میلیون دلار برای افتتاح فروشگاه های بیشتر جمع آوری می کند.
(عکس مصنوعی)

یک شرکت قهوه ساز در سیاتل به دنبال تغییر در نحوه تولید لاته و اسپرسو است.

نه، این استارباکس نیست. این Artly است، یک استارت‌آپ 2 ساله که به تازگی 8.3 میلیون دلار برای رشد باریستاهای رباتیک خود جمع‌آوری کرده است.

Artly یک دستگاه مجهز به هوش مصنوعی توسعه داده است که ادعا می کند هر بار یک فنجان قهوه عالی می سازد، با استفاده از الگوریتم های بینایی کامپیوتری برای هدایت یک بازوی رباتیک و نظارت بر کیفیت دم. پنج شعبه در ساحل غربی دارد و از بودجه جدید برای توسعه مدل خود استفاده خواهد کرد.

Artly دانه های قهوه خود را تهیه و برشته می کند. فروشگاه‌های آن سودآور هستند و اکثر آنها توسط شرکت اداره می‌شوند. این استارت آپ همچنین با خرده فروش لباس MUJI در پورتلند، اورگان همکاری کرده است.

آرتلی خود را به عنوان یک قهوه‌ساز تخصصی معرفی می‌کند و با شرکت‌هایی مانند Blue Bottle و Stumptown رقابت می‌کند.

منگ وانگ، مدیر اجرایی Artly می گوید: «هوش مصنوعی و روباتیک کار را برای ما آسان تر از کافی شاپ های تخصصی سنتی می کند. تعامل با روبات های ما برای مصرف کنندگان منحصر به فرد است، اما ما تجربه کلی را شبیه به کافی شاپ های معمولی خواهیم کرد.

وانگ آخرین استارت آپ خود، شرکت شناخته شده Orbeus را در سال 2015 به آمازون فروخت. او سپس هفت سال را در غول فناوری سیاتل به عنوان دانشمند ارشد خدمات وب آمازون گذراند.

وانگ اذعان کرد که روبات‌های Artly نیاز به نیروی انسانی در کافی‌شاپ‌ها را کاهش می‌دهند، اما همچنین گفت که این فناوری لزوماً کارگران را جابجا نمی‌کند.

او به brooztechnology گفت: “ما مشاغل STEM بیشتر و مشاغل باریستای پیشرفته ایجاد کرده ایم تا باریستاهای ما بتوانند روی ایجاد دستور العمل های بهتر، آموزش ربات و ارائه خدمات به مشتریان تمرکز کنند.” یک باریستا دستمزد بالاتری دریافت می‌کند و به میلیون‌ها مشتری دیگر خدمات می‌دهد، اگر مهارت‌هایشان در بین مشتریان ما محبوب باشد.»

Artly یکی از گروهی از شرکت‌های روباتیک است که هدفشان بهبود کارایی و کاهش هزینه‌های نیروی کار در صنعت غذا و مهمان‌نوازی است. کمبود نیروی کار و علاقه فزاینده به خدمات بدون تماس باعث ایجاد باد مخالف برای این مشاغل شده است. تعدادی شرکت دیگر نیز در حال توسعه ربات های باریستا قهوه هستند.

پیک نیک یکی دیگر از استارت آپ های سیاتل است که با پیتزاساز روباتیک خود، اتوماسیون را به صنعت غذا می آورد. این شرکت به تازگی قراردادی با Dominos بسته است.

وانگ با همکاری یوشان چن، همکار سابق اوربئوس و آمازون، Artly را بنیان گذاشت، جایی که او مدیر ارشد محصولات فنی در زمینه رباتیک بود. آرتلی اخیراً دانیل لی، مدیر سابق منطقه استارباکس را به عنوان معاون خرده‌فروشی و عملیات تجاری استخدام کرده است.

این شرکت کمک مالی جدید را به عنوان یک دوره قبل از سری A توصیف کرد. سرمایه گذاران شامل SV Tech Ventures، Amino Capital، LDV Partners، Aimtop Ventures و حامیان فردی هستند. مجموع بودجه تا به امروز 10 میلیون دلار است. آرتلی 15 نفر را استخدام می کند.