• خانه
  • اخبار
  • یک خطا در امنیت سیگنال های شبکه 6G به هکرها امکان استراق سمع را می دهد

یک خطا در امنیت سیگنال های شبکه 6G به هکرها امکان استراق سمع را می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
یک خطا در امنیت سیگنال های شبکه 6G به هکرها امکان استراق سمع را می دهد

محققان دانشگاه رایس و براون اخیرا ادعا کردند که سیگنال های بی سیم 6G به هکرها امکان استراق سمع را می دهد. طبق آزمایشات آنها، این فناوری با استفاده از یک ورق کاغذ و چاپگر جوهر افشان، فویل فلزی و لمینت هک خواهد شد.

به گزارش دفتر فناوری و فناوری اخبار، محققان به زودی یافته های خود را در کنفرانس سالانه امنیت و حریم خصوصی ACM WiSec 2022 ارائه خواهند کرد. ادوارد نایتلی، یکی از محققان برجسته این مطالعه گفت: با شناسایی این تهدید در آینده، می توان به راحتی با آن مقابله کرد. فرکانس های آسیب پذیر در حال حاضر استفاده نمی شوند و می توان آنها را برای حمله احتمالی در آینده آماده کرد.

نایتلی و تیم تحقیقاتی او به راحتی می توانند از یک صفحه کاغذ پوشیده شده با نمادهای فویل دو بعدی برای تغییر جهت انتقال داده بین دو کاربر استفاده کنند. این فایل های دو بعدی قادر به کنترل امواج الکترومغناطیسی یا نور خواهند بود. به گفته نایتلی، هکرها می توانند به راحتی حملات خود را با استفاده از این عناصر ساده انجام دهند. این آسیب‌پذیری در فرکانس ۱۵۰ گیگاهرتز موجود است و در شبکه‌های ۵G یا وای‌فای فعلی شناسایی نخواهد شد. معرفی فرکانس های 150 گیگاهرتز مانند امواج تراهرتز و میلی متری در آینده نیز می تواند یک تهدید باشد.